Nie moge usunąć - Usunięty przedmiot pojawia się znowu

Slither
Nowicjusz
Nowicjusz

Nie moge usunąć - Usunięty przedmiot pojawia się znowu

Postautor: Slither » sob lip 30, 2011 10:28 pm

Witam, oto mój problem:

Dla przykładu podam, gdy buduje mur dowolnym surowcem i w pewnym momencie zorientuje się że coś jest delikatnie nie tak i musze przesunąć mur - w CS daje się wszystko ładnie przesunąć, ale w grze jak tylko odpale mam stary mur i ten przesunięty (pomimo że usunąłem też stary) - Miałem podobny problem z NPC, lecz ich problem rozwiązałem kasując item na chwile w całym morrowind, następnie wczytując zapis, a zaraz potem znowu wyjściu z gry i odtworzeniu ponownie tego przedmiotu (npc). Niestety tym mykiem nie moge z innymi rzeczami sobie poradzić. Prosze o pomoc.

PS: CS'em zajmuje się od niecałych 48h, może coś oczywistego pominąłem

PS2: Czy normalne jest że przy wczytywaniu moich pluginów w cs'ie pokazuje się co włączenie komunikat "1300 duplicate references are remowe" i ciągle wartość się zwiększa

Tworze wyspe własną i co pare poprawek tworze nowy plugin, może to dlatego że się nakładają?

Jakie jest wasze zdanie?

Awatar użytkownika
Kosmo
Moderator
Moderator

Re: Nie moge usunąć - Usunięty przedmiot pojawia się znowu

Postautor: Kosmo » sob lip 30, 2011 11:45 pm

Dla przykładu podam, gdy buduje mur dowolnym surowcem i w pewnym momencie zorientuje się że coś jest delikatnie nie tak i musze przesunąć mur - w CS daje się wszystko ładnie przesunąć, ale w grze jak tylko odpale mam stary mur i ten przesunięty (pomimo że usunąłem też stary) - Miałem podobny problem z NPC, lecz ich problem rozwiązałem kasując item na chwile w całym morrowind, następnie wczytując zapis, a zaraz potem znowu wyjściu z gry i odtworzeniu ponownie tego przedmiotu (npc). Niestety tym mykiem nie moge z innymi rzeczami sobie poradzić. Prosze o pomoc.

Ten problem się pojawia ponieważ zapisałeś grę (która zapamiętała wcześniejsze zmiany w pliku),a potem wczytałeś plugin z nowymi zmianami, dlatego stare zmiany nałożyły się na nowe ;) Aby się tego pozbyć zacznij grę od nowa, albo wczytaj zapis, gdzie nie używałeś swego plugina.

PS2: Czy normalne jest że przy wczytywaniu moich pluginów w cs'ie pokazuje się co włączenie komunikat "1300 duplicate references are remowe" i ciągle wartość się zwiększa

Wartość się zwiększa ponieważ dodajesz nowe rzeczy... A "duplicate references are remove" to po polsku "duplikaty zostały usunięte", a tworzą się i usuwają, dlatego, że coś poprawiasz, a potem zapisujesz to w osobnym pliku, potem otwierając CS'a zaznaczasz oba zmienione pliki.
Obrazek

Wróć do „Morrowind - Construction Set”