Ponownie- Dialogi...

Awatar użytkownika
Crezer
Nowicjusz
Nowicjusz

Ponownie- Dialogi...

Postautor: Crezer » wt sty 24, 2012 7:50 pm

Siemasz.

To znowu ja... :D
Próbuje z projektem, lecz mam ogromny problem z dialogami...
Nic nie czaje...
Czy ktoś by mógł trochę nauczyć/objaśnić/dać linka?

Awatar użytkownika
ARHIZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Ponownie- Dialogi...

Postautor: ARHIZ » wt sty 24, 2012 8:00 pm

Jeśli chcesz robić questy i dialogi, to najlepiej patrz na te, które są w grze. Zapewne pamiętasz niektóre podobne questy, wejdź w dialogi i zobacz jak są zrobione.
Poza tym, czego dokładnie nie rozumiesz? (zanim odpowiesz, poprzeglądaj trochę dialogi w CSie ;))
Obrazek
Mody i fantasy by ARHIZ

Teea had Siie ha'n Ahsathajalaah ahheade'eej as Sii'ej Sakaas jun as Sii'ej Sahtazisii.
To czy jesteś barbarzyńcą, nie zależy od twej krwi, a od twych czynów.

Awatar użytkownika
Crezer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Crezer » wt sty 24, 2012 8:26 pm

Jak już odpowiedziałeś, to może looknij na początkową historyjkę, początku/wprowadzenie moda?
I oceń jak możesz :D
Gra zaczyna się w Seyda Neen.
Pojawia się tam, dziwna postać (nazwe się ustali), który mówi, że istnieje pradawna prawie nie zbadana Grób Kageranka.
Mówi też, że znajduje się prawdopodobnie, broń ostra jak brzytwa, i silna jak czerpak.I parę innych cennych artefaktów.
Gdy zgodzisz się wyruszyć, mówi Ci, że znajduje się ona prawdopodobnie w Balmorze, ale nie wie dokładnie gdzie.
Gdy wejdziesz, zobaczysz walkę, Legionu Czerwonego Kła, którzy przyszli zdobyć pradawne artefakty.
Dowiesz się, że musicie połączyć siłę.Musisz się zgodzić.
Po paru tam zwykłych walk, pokojach, znajdziesz kryptę.Twój przyjaciel broni, podnosi ów artefakt, po czym wyjście się zawaliło, a on zginął.
Z grobów zaczęły wydawać się jęki, oraz głos jak by z swojej głowy: Kto tutaj jest w moim grobowcu?
Nie masz szans.Musisz znaleść wyjście.Biegniesz po pokojach, szukasz wyjścia gdy nagle widzisz:
Jeśli chcesz przenieść się do Świata, Idealnego, musisz rozwiązać rebus- Znajdź i odłóż moje 2 Artefakty.
-Jedno jest krótkim ostrzem, drugi zaś młotkiem. Nerevajczyk użył je do zabicia Dagoth Ur'a...
Wiadomo że to Brzytwa i Czerpak.Musisz je włożyć w miejsce.Twoim oczą otwierają się drzwi.
Gdy przez nie wychodzisz, atakują Cię ludzie, ubrani w Dwemerowej Zbroii...
Wprowadzenie do Mod'a.

Awatar użytkownika
ARHIZ
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: ARHIZ » śr sty 25, 2012 7:26 pm

Średnio zgodne z Lore, chociażby dlatego, że nie miałby kto wybudować ten grób... A kim jest dokładnie ten Legion Czerwonego Kła?
Z Czerpakiem i Brzytwą fajny pomysł, choć ja ograniczyłbym się do ducha, któremu trzeba byłoby je pokazać - gdy je zobaczy, drzwi będą zdatne do otwarcia.
Z zawalającym się wyjściem i ginącym przyjacielem trochę trudna technicznie spraw - może po prostu zabija go pułapka, a wrota nie będą dały się otworzyć?

"Znajdź i odłóż moje 2 Artefakty" - przecież wejście się zawaliło, tak? A jeśli nie mam tych artefaktów przy sobie.

A sam pomysł ciekawy ;)
Obrazek
Mody i fantasy by ARHIZ

Teea had Siie ha'n Ahsathajalaah ahheade'eej as Sii'ej Sakaas jun as Sii'ej Sahtazisii.
To czy jesteś barbarzyńcą, nie zależy od twej krwi, a od twych czynów.

Awatar użytkownika
Crezer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Crezer » czw sty 26, 2012 10:48 am

Dziękuje :)
Szlifuje teraz samą fabułę, oczywiście zwróciłem uwagę na to co powiedziałeś.
I uczę się powoli dialogów ;D

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » czw sty 26, 2012 1:56 pm

-Jedno jest krótkim ostrzem, drugi zaś młotkiem. Nerevajczyk użył je do zabicia Dagoth Ur'a...

A konkretniej do zniszczenia serca Lorkhana ;) . A właściwie, dlaczego jest "Nerevajczyk użył je do zabicia Dagoth Ur'a" skoro to my jesteśmy Nerevaryjczykiem?
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
Crezer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Crezer » czw sty 26, 2012 8:16 pm

@UP
Grę, będzie trzeba, zacząć od początku- Jest to konieczne, ponieważ gdy ukończysz grę, no jak by to powiedzieć, mieszasz trochę w fabule moda.
A jak wiesz, wtedy jeszcze nie jesteś "oświecony"

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » śr lut 01, 2012 3:11 pm

Jeśli problem wciąż aktualny - mogę zrobić mały tutorial o dialogach (to wcale nie takie trudne na jakie wygląda) 8-)

Awatar użytkownika
Crezer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Crezer » wt lut 07, 2012 4:03 pm

Bym był wdzięczny.

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » śr lut 08, 2012 3:25 am

Kurka, szkoda że dopiero teraz odpisałeś. Bo widzisz - była premiera Creation Kit-a i on jest teraz priorytetem w pisaniu tutoriali. Jednak jeśli tylko znajdę chwilę - to poskładam ten tutorial 8-)

Wróć do „Morrowind - Construction Set”