Jak zostać "twórcą"?

Awatar użytkownika
DOJO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 04, 2008 7:07 pm

Jak zostać "twórcą"?

Postautor: DOJO » sob gru 20, 2008 12:15 pm

"Twórca" - tak nazywam człowieka który tworzy wtyczki, mody, itd.. Wpierw tworzy on fabułę, fabułę dla swojego modu.. Jego modem może być magiczna wyspa. Więc dodał fabułę do swojej wyspy. Może teraz warto by dodać wyspę? Oczywiście! "Twórca" otwiera jakiś magiczny program do edytowania modów który my nie rozumiemy, coś kombinuje, wpisuje, przekłada, tworzy, niszczy, psuje, naprawia.. Co on tam robi? Zanim się domyślisz co zrobił już on wprowadził moda kiedy ty stoisz i patrzysz bezradnie.. "Co mogę zrobić, żeby stać się też takim "twórcą"?" Takie pytanie też zadałem sobie i odpowiedź jest szybsza niż można myśleć! trzeba wierzyć że ci się uda! TES Construction Set to program o szerokich możliwościach! Jeżeli chcesz zrobić plug-in który dodaje podziemia drowów, i wierzysz że ci się uda, to zrobisz to! A jak masz problem, zaraz znajdziesz rozwiązanie! Sam tego doświadczyłem, to miłe uczucie. :) Niech ten temat stanie się drogowskazem dla innych ludzi, którzy chcą być mod_makerami. :geek:

Ale od czego warto by zacząć? Może od tego: http://www.morrowind.pl to najlepsza Polska strona jaką można znaleźć, jeśli czegoś szukacie, na pewno tu znajdziecie!

1. Chcę stworzyć nową wyspę! Co zrobić?
Construction Set i Morrowind podczas grania to jedno i to samo. Różnią się tylko możliwościami. Zanim zrobisz coś w morku, pograj trochę w niego. Wtedy łatwiej będzie ci obsługiwać edytor bo będziesz wiedział co gdzie szukać.
Na początku warto przeczytać te tematy:
http://www.morrowind.pl/morrowind-pomoc-tworzenie-wysp-d-p_cs4.html - Tworzenie wysp.
http://www.morrowind.pl/?idd=p_cs - Kurs CS'a 1
http://www.morrowind.pl/?idd=p_cs2 - Kurs CS'a 2

Tu masz ładnie wszytko opisane. Mi na początku trudno było poruszać się kamerą po edytorze. Ale poszukałem na stronie i znalazłem.

No ale co to za wyspa bez skryptów, teleportów, itd? Otóż wcześniej proponowałem ci zagranie w morka. I to się teraz przełknie na twoją korzyść!
Przykład? W Samy Seyda Neen jest dużo skryptów! Jak zrobić żeby wyświetlił się komunikat w okienku. Zobacz właściwości tych drzwi obok beczki z pierścieniem. z edytuj skrypt i zobacz co tam się dzieje. Jeśli znasz średnio angieslki to nie będziesz miał problemów.
A teleport? Poszukaj skrypta "Telvos teleport 1" lub 2. I też zajrzyj co tam on ma.

jeśli dopiszesz player-> to zdarzenie będzie odwoływać się do tylko ciebie.

Powiedzenia!

To co napisałem pomogło mi bo dokładnie tak samo robiłem. A szczerze wam powiem że tworzę mod: Helherron. I jest ukończony w 27% ponieważ w jego skład wchodzą 3 wyspa a wiadomo że to dużo roboty. :D
Z motyką na słońce...
Obrazek
Z armatą na smoka!!

Wróć do „Morrowind - Construction Set”cron