Strony z modelami 3D

Awatar użytkownika
lukasz050792
Nowicjusz
Nowicjusz

Strony z modelami 3D

Postautor: lukasz050792 » śr sty 14, 2009 10:55 am

Znacie jakies fajne strony gdzie mozna ściagac za darmo modele 3d w formacie nif, bo w google nie moge nic znaleźć nic ciekawego, a samemu to nie za bardzo mi się chce robić, bo nie jestem bardzo doświadczony w modelowaniu.
Imię: Verter
Rasa: Nord
Klasa: Wojownik
Znak zodiaku: Cień
---

Awatar użytkownika
Akakieisu
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Strony z modelami 3D

Postautor: Akakieisu » śr sty 14, 2009 11:44 am

A jakim programem 3D się posługujesz? Do darmowego "Blender-a" jest także darmowy NIF-exporter (NIF-script),za pomocą którego możesz eksportować modele do NIFa. Także bez znaczenia czy będziesz miał modele *.3ds, *.lwo, *.obj, *.flt czy *.slp (lub inne).
Jeśli chodzi o linki, to jak tylko usiądę na swoim kompie to wrzucę kilka. Także cierpliwości:)

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Postautor: Mixer » śr sty 14, 2009 12:21 pm

w google nic nie mozesz znalezc? o.O
http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= ... Szukaj&lr=
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz050792
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: lukasz050792 » śr sty 14, 2009 3:52 pm

Akakieisu pisze:A jakim programem 3D się posługujesz? Do darmowego "Blender-a" jest także darmowy NIF-exporter (NIF-script),za pomocą którego możesz eksportować modele do NIFa. Także bez znaczenia czy będziesz miał modele *.3ds, *.lwo, *.obj, *.flt czy *.slp (lub inne).
Jeśli chodzi o linki, to jak tylko usiądę na swoim kompie to wrzucę kilka. Także cierpliwości:)

Używam gmax-a. Jak wrzycisz to zapodaj linka
Mixer pisze:w google nic nie mozesz znalezc? o.O
http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= ... Szukaj&lr=

Dzięki, fajną stronę mi podales, i tak nic nie znalazłem ciekawego i formacie nif. Jak napisałem, że nie moge nic znaleźc to nie moge, myslisz że nie próbowałem. Sprawdzałem już ze sto stron i nic intersującego nie znalazlem, a szukalem przez prawie calą noc :x
---

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » śr sty 14, 2009 4:37 pm

ZAPEWNIAM że nie znajdziesz żadnej strony (nawet płatnej ;p) z modelami w formacie nif będzie albo obj, 3ds bądź max
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Postautor: Mixer » śr sty 14, 2009 4:38 pm

a ciezko jest wyeksportowac model z popularnych formatow do NIF? ...
raczej nie znajdziesz na necie strony z darmowymi modelami 3d w formacie nif.

ow bahamut mnie uprzedzil :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz050792
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: lukasz050792 » śr sty 14, 2009 8:04 pm

a czym moge przekonwertowac, da sie gmax-em?
---

Awatar użytkownika
Akakieisu
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Akakieisu » czw sty 15, 2009 9:54 am

To poczekaj - potrzebujesz rad odnośnie korzystania z "GMax-a" czy po prostu linków do modeli? Bo patrzę, że w tym temacie robi się bałagan. Sądzę, że warto trochę poświęcić czasu na zapoznanie się z tutorialem Lothara
("[Tutorial] Jak stworzyć własną broń?"), skoro został on napisany z takim poświęceniem:)
Jeśli chodzi o "Gmax" to nie wiem jakie formaty obsługuje i co można w nim exportować (za pomocą NIF-eksportera, oczywiście). Ja się bawię "Blender-em". Dlatego powinieneś zapytać bardziej kompetentne osoby:)
Jeśli chodzi o linki do modeli 3D to widzę, że muszę od nowa przetrzebić 'googlowy' gąszcz bo z formatem poszły wszystkie moje zakładki - nie wiem jakim cudem ich nie zapisałem...
Ale żeby choć trochę podreperować sytuację wrzucę - jak sądzę - dość ciekawy 'sznureczek':

http://www.makehuman.org/blog/index.php ... 1210866244

Jest to "MakeHuman" - darmowy programik, dzięki któremu można bardzo szybko wymodelować ludzką postać, aby następnie wrzucić w jakiś program 3D i dokończyć dzieło. Modele stworzone w tym programie można zapisać jako "Wavefront" (*.obj) lub jako "Collada" (*.dae). Kiedyś był to dodatek do "Blender-a", teraz stanowi odrębny program. Warto poszperać na stronce i dowiedzieć się czegoś więcej. Także polecam.
A w wolnym czasie poszukam ciekawych modeli i wrzucę kilka linków, do czego zachęcam także innych:)

Awatar użytkownika
lukasz050792
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: lukasz050792 » czw sty 15, 2009 2:11 pm

Akakieisu pisze:To poczekaj - potrzebujesz rad odnośnie korzystania z "GMax-a" czy po prostu linków do modeli? Bo patrzę, że w tym temacie robi się bałagan. Sądzę, że warto trochę poświęcić czasu na zapoznanie się z tutorialem Lothara
("[Tutorial] Jak stworzyć własną broń?"), skoro został on napisany z takim poświęceniem:)

Potrafię obsługiwać GMax-a (właśnie dzięki temu tutorialowi, za co wielkie dzieki dla autora), tylko pytałem się czy da się przekonwertować modele do formatu nif z obj czy 3ds, bo ja nie jestem profesjonalistą w modelowaniu i robiłbym to zbyt długo. Oczywiście wolałbym linki do modeli w nif, ale nigdzie nie idzie ich znaleźć tylko głównie formaty obj i 3ds i chciałem chociarz przekonwertować.

Akakieisu pisze:Ale żeby choć trochę podreperować sytuację wrzucę - jak sądzę - dość ciekawy 'sznureczek':

http://www.makehuman.org/blog/index.php ... 1210866244

Jest to "MakeHuman" - darmowy programik, dzięki któremu można bardzo szybko wymodelować ludzką postać, aby następnie wrzucić w jakiś program 3D i dokończyć dzieło. Modele stworzone w tym programie można zapisać jako "Wavefront" (*.obj) lub jako "Collada" (*.dae). Kiedyś był to dodatek do "Blender-a", teraz stanowi odrębny program. Warto poszperać na stronce i dowiedzieć się czegoś więcej. Także polecam.
A w wolnym czasie poszukam ciekawych modeli i wrzucę kilka linków, do czego zachęcam także innych:)

Nie chcę robić modeli ludzi, ale dzięki za chęci :)
---

Awatar użytkownika
PPP55
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: PPP55 » sob maja 14, 2011 2:28 pm

Można znaleźć mnóstwo stron z modelami w formacie .3ds, zaimportować je do Gmax'a i eksportować jako nif.
Przykładowa strona z takimi modelami :
http://telias.free.fr/index.html
Obrazek

Wróć do „Morrowind - Construction Set”