Heroes of Might and Magic vs. Disciples

Awatar użytkownika
JAAR
Nowicjusz
Nowicjusz

Heroes of Might and Magic vs. Disciples

Postautor: JAAR » ndz maja 22, 2011 9:01 pm

Zapewne każdy z was słyszał o obu seriach i stąd moje pytanie, która bardziej wam odpowiada ? Nie da się ukryć, że obie są doskonałe i nieźle się uzupełniają, przez co trudno jednoznacznie powiedzieć która jest lepsza bo warto zagrać w obie. Ja jednak wole serię Disciples(zwłaszcza drugą cześć z dodatkami). Fajne mroczne kampanie, doskonałe odwzorowanie postaci(zwłaszcza mój ulubiony łowca czarownic-> prawdziwy Van Helsing :) )

Obrazek

Co prawda może trochę razić stylizowany na japońskie gry RPG system walki(coś jak w serii Final Fantasy itp.) ale jak dla mnie można do tego przywyknąć i cieszyć się zabawą. Inną sprawą są mapy na których toczą się kampanie. Ją one ciemniejsze(przez co czasami łatwo władować się w niezłe bagno->wilki na ziemi zajętej przez nieumarłych naprawdę ciężko dostrzec) i z mniejszą ilością atrakcji niż u konkurentki ale da się to przeboleć. Jednak najlepszy jak dla mnie jest rozwój jednostek. Co prawda niektóre mają z góry ustaloną ścieżkę(np. Łucznik awansuje na Strzelca a ten na Imperialnego zabójcę) ale większość może awansować w naprawdę wielu kierunkach(np. Nowicjusz w Czarnoksiężnika a ten w Wampira,Nekromantę lub Lisza, z których następnie mogą powstać Arcywampiry, Arcylisze i Śmierć itd.)

Ponadto w dodatku Bunt Elfów, do czwórki zwaśnionych dochodzą jeszcze elfy ze swoimi wojskami oraz dodatkowe potworki do zwalczania(np. do goblinów dochodzi goblin szaman znający jako jedyny magię).

To by było tyle. Czekam na wasze opinie.
Feel the Power of TOASTY Obrazek

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Re: Heroes of Might and Magic vs. Disciples

Postautor: Warnthor » pn maja 23, 2011 1:20 pm

Grałem w obie Gry jednak najbardziej podobał mi się Heroes III i Disciples II.

Heroes III było jedną z najlepszych gier w jakie grałem(eh... szkoda że mi się płytka popsuła bo popykał bym sobie od czasu do czasu). Ten klimat... zamki, rasy... brakowało mi tylko jednego zamku tak zwanego "Neutralnego"(nie grałem w dodatki więc nie wiem czy w nich coś jest).

Disciples II również było świetną grą chociaż nie taką jak Heroes III(chociaż IV'ę przewyższa). W tej grze jedyne co było wadą to Fabuła. Była dobra ale trochę nudna.

Dlatego uważam że obie gry były świetne, jednak dla mnie Heroes był nieco lepszy.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
HakuoH
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Heroes of Might and Magic vs. Disciples

Postautor: HakuoH » pn lip 25, 2011 12:54 am

Ja także grałem w HoMM III i Disciples II i przy okazji także w HoMM V.
I według mnie HoMM jest lepszy od Disciples tym, że jest tam większa swoboda działań i zwykle większa mapa do zwiedzania nie tak jak w Disciples :cry:

Ten klimat... zamki, rasy... brakowało mi tylko jednego zamku tak zwanego "Neutralnego"(nie grałem w dodatki więc nie wiem czy w nich coś jest).

No to bym ci radził ściągnąć/kupić dodatki jak najszybciej, gdyż pierwszy z dodatków dodaje całkiem fajny zamek żywiołaków i ciekawą, nową kampanię, a drugi z nich dodaje chociażby możliwość łączenia ze sobą artefaktów dzięki czemu ze kilku słabych artefaktów otrzymujemy jeden potężniejszy :D

Wróć do „Inne Gry”