League of Legends - prezentacja gry

Riot_Tom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 13, 2011 3:43 pm

League of Legends - prezentacja gry

Postautor: Riot_Tom » wt wrz 13, 2011 3:44 pm

Witam wszystkich zaglądających do tego tematu, moim celem jest przedstawienie wam gry, która została stworzona przez Riot Games (część pracowników studia jest odpowiedzialna za jeden z najlepszych modow do w3, mianowicie Defense of The Ancients) oraz nakłonienie Was do spróbowania swoich sił w wymienionej wyżej produkcji.

Obrazek


Czym jest popularny LoL?

League of Legends jest grą z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) prekursorem tego gatunku, była wymieniona wyżej DoTA, która jednak wraz z upływem czasu musiała przekazać palmę pierwszeństwa dziecku Riotu. Sama rozgrywka w grach tego typu skupia się na konfrontacji dwóch drużyn składających sie z trzech lub pięciu graczy (liczba jest zależna od mapy). Głównym założeniem gry jest zniszczenie wrogiego Nexusu.

Mapy League of Legends:

Summoner Rift- klasyczna mapa 5 na 5, to na niej rozgrywane są wszystkie prestiżowe turnieje typu WCG, SECG, a także turnieje podczas różnych imprez związanych z gamingiem m.in GamesCon. Średni czas rozgrywki na takiej mapie to około 30- 40 min.

Obrazek

Twisted Treeline- Mniejsza Mapa przeznaczona do rozgrywki 3 na 3, znacznie mniej popularna niż SR. Średni czas rozgrywki na takiej mapie to około 18-25 min.

Obrazek

Crystal Scar- mapa jeszcze niedostepna w grze, ma być wprowadzona wraz z nowym trybem rozgrywki DOMINION, który będzie swoistym odwzorowaniem trybu dominacji z takich gier jak serii Battlefield. Unreal Tournamment, czy też battleground'u Arathi Basin z World of Warcraft.

Obrazek

Tryby rozgrywki

W League of Legends mamy kilka trybów rozgrywki, oto charakterystyka poszczególnych.

Tryby PvP, skupiające się na konfrontacjach z innymi graczami, zaliczone są do nich rozgrywki 3 na 3 i 5 na 5. Dzielą się one na rankingowe i normalne. Gracz uzyskuje dostęp do gier rankingowych po zdobyciu 30 lvl (mechanizm levelowania swojego konta jest bardzo prosty, po każdej zakończonej rozgrywce dany gracz otrzymuje pewną ilość punktów doświadczenia zależną od tego czy jego drużyna wygrała czy przegrała, oraz od długości rozgrywki), co w praktyce zajmuje jakies 2- 3 tygodnie.

Tryb Co-Op vs AI, w tym trybie drużyna złożona z graczy stawia czoło drużynie złożonej z wyłącznie z botów, rozgrywkę w tym trybie możemy przeprowadzić na dwóch poziomach trudności ( początkujący i zaawansowany). Po zakończonej rozgrywce gracz jest nagradzany, podobnie jak w przypadku zwykłych trybów punktami doświadczenia jak i punktami 'ip'( jeden ze środków płatniczych w League of Legends, służą one do kupowanie nowych herosów, run i innych rzeczy mających umilić nam rozgrywkę). Jednak w przypadku rozgrywki Co-Op liczba zarówno punktów doświadczenia jak i punktów 'ip' jest niższa o 25% w stosunku do tej jaką moglibyśmy otrzymać za taki sam mecz tylko z żywymi graczami w trybach PvP.

UWAGA!!! Opuszczając grę w trakcie jej trwania, narażasz się graczom zarówno swojej i przeciwnej drużyny, nadmierne opuszczanie rozrywek może być karane banami.

Tryb custom, tryb głównie przeznaczony do wypróbowywania postaci bądź też szybkich meczy ze znajomymi. W trybie tym rozgrywke można opuścić bez żadnych konsekwensji, a z pomeczowymi nagrodami jest tak samo jak w trybie Co-Op vs AI.

Tryb Samouczka, ten tryb jest przeznaczony dla początkujących graczy, którzy w nim są zapoznawani z aspektami gry i przeprowadzani krok po kroku po całej rozgrywce.

Bohaterowie

Na obecną chwilę w grze mamy dostępnych aż 82 bohaterów. Każdy z nich ma cztery charakterystyczne umiejętności, osobną historię oraz osobny wygląd. Twórcy gry prowadzą aktywną politykę balansowania postaci, aby gracze mogli czerpać radość z grania każdym bohaterem.

O League of Legends można by z pewności napisać jeszcze kilka sensownych akapitów, poruszyć kwestię run, przedmiotów, potworów itp. Jednak najlepiej będzie jak każdy z was poświęci tej produkcji chociaż parę chwil i sam uświadomi sobie ile przyjemności i satysfakcji sprawia granie LoL'a.

ZARÓWNA GRA JAK I REJESTRACJA SĄ W PEŁNI DARMOWE, GRĘ MOŻNA ŚCIĄGNĄĆ STĄD:

http://signup.leagueoflegends.com/

UPRZEDNIO REJESTRUJĄC SIĘ NA JEDNEJ Z WYBRANYCH PLATFORM

Wróć do „Inne Gry”cron