Morek czy Gothic.

Gladiator
Nowicjusz
Nowicjusz

Morek czy Gothic.

Postautor: Gladiator » czw maja 15, 2008 3:18 pm

Co jest lepsze??? Morek czy Gothic??? Moim zdaniem Morek jest najlepszy. Grałem i w to i w to.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Re: Morek czy Gothic.

Postautor: Bahamut » czw maja 15, 2008 4:53 pm

Obie są dobre
Moim zdaniem tych gier nie powinno sie porównywać gdyż reprezentują one inny styl.
Jak dla mnie gothic jest bardziej jak film a TES jak książka
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Postautor: Mixer » czw maja 15, 2008 6:14 pm

Gothic jako tako mi sie nie podobal. w porownaniu do morka jest dosc maly/ograniczony. Gothic to RPG na "szybki numerek" za to do morrowinda trzeba przysiasc na ladnych kilka godzin :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » czw maja 15, 2008 8:32 pm

Mixer pisze:Gothic jako tako mi sie nie podobal. w porownaniu do morka jest dosc maly/ograniczony. Gothic to RPG na "szybki numerek" za to do morrowinda trzeba przysiasc na ladnych kilka godzin :)

To Gothica też ;p . G jest ograniczony bo... do szczęścia niczego więcej mu nie potrzeba, jest bardziej grą w stylu "tu i teraz" akcja była bardziej kinowa co niezmienia faktu że w serie gothic grało mi się bardzo przyjemnie i od czasu do czasu wracam do niej. W TES często wchodzi wątek historyczny, nic do końca nie jest jasne (nie istnieje coś takiego jak absolutne dobro i zło, wszystko jest szare, sam świat jest nieprzyjazny i nie ma w nim lasków z biegającymi zajączkami i sarenkami, gracz może uformować swój światopogląd na Tamriel (eh oblivion wszystko zrujnował pod tym względem, a może zróbmy temat Morrowind vs Oblivion? :) ), +mając wielkiego przodka jakim był Daggerfall Morrek jest zobowiązany do bycia takim jakim jest (choć system rozwoju postaci w morrku był krokiem wstecz w stosunku do daggera)
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Gladiator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Gladiator » czw maja 15, 2008 8:50 pm

Przyznam w Oblivion nie grałem. A w ogóle jaką on historię opowiada??? Coś może a'la Morek, czy np. jesteś znanym kupcem, i wyruszasz po przygody.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » czw maja 15, 2008 9:15 pm

Gladiator pisze:Przyznam w Oblivion nie grałem. A w ogóle jaką on historię opowiada??? Coś może a'la Morek, czy np. jesteś znanym kupcem, i wyruszasz po przygody.

W obku tez zaczyna się w pace, ale jest się nikim więcej jak tępym rębajłem, glidie nie mają wymagań, a żeby być arcymagiem w gili wcale nie musisz umieć czarować... MQ jest standardowy do bulu, dobre cesarstwo vs tępe demony które chcą opanować świat. Gdy w Morrku wszystko było względne jak mówiłem nie ma w nim nic w do końca dobrego a ni nic do końca złego...

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Postautor: Mixer » czw maja 15, 2008 9:23 pm

mi wlansie wiele brakuje w gothicu :P brak tego klimatu ktory daje nam morek. brak wyboru wlasnej drogi :P no i dobijaja mnie czasami te dziwne animacje :) coz gothic jest dobry lecz prawie wszystko odpowiada za Morrowindem.

Moja ocena:
Morrowind - 9/10
Gotihc - 7,5/10
Obrazek

Gladiator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Gladiator » pt maja 16, 2008 1:43 pm

W Gothicu jest inny system walki, i nie można wybrać rasy. To obniża poziom gry. System walki jest tam gorszy (Małe pytanka dwa. Kto stworzył Gothic, bo podobno nasi sąsiedzi,
Bahamut pisze:
Gladiator pisze:Przyznam w Oblivion nie grałem. A w ogóle jaką on historię opowiada??? Coś może a'la Morek, czy np. jesteś znanym kupcem, i wyruszasz po przygody.

W obku tez zaczyna się w pace, ale jest się nikim więcej jak tępym rębajłem, glidie nie mają wymagań, a żeby być arcymagiem w gili wcale nie musisz umieć czarować... MQ jest standardowy do bulu, dobre cesarstwo vs tępe demony które chcą opanować świat. Gdy w Morrku wszystko było względne jak mówiłem nie ma w nim nic w do końca dobrego a ni nic do końca złego...
i
pytanie do Bahmuta. Czy mam rozumieć że Obli jest gorszy???).

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » pt maja 16, 2008 2:36 pm

Gladiator pisze:i pytanie do Bahmuta. Czy mam rozumieć że Obli jest gorszy???).

Oceniając obliviona jako normalna gra jest całkiem całkiem ale jest beznadziejnym TESem...

Gladiator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Gladiator » pt maja 16, 2008 4:56 pm

Ja zagrałbym w Arene (teraz już darmowa http://www.elderscrolls.com/downloads/d ... _games.htm ), ale nie chce mi się ściągać. Powracając do głównego tematu, Morek ma więcej przedmiotów od Gothica.

Wróć do „Inne Gry”