Morek czy Gothic.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Re: Morek czy Gothic.

Postautor: Bahamut » pt maja 16, 2008 5:39 pm

Gladiator pisze:Ja zagrałbym w Arene (teraz już darmowa http://www.elderscrolls.com/downloads/d ... _games.htm ), ale nie chce mi się ściągać. Powracając do głównego tematu, Morek ma więcej przedmiotów od Gothica.

Swego czasu grałem w arene ale się wnerwiłem do za często napotykam kogoś kto kładzie mnie 2 ciosami ;p i kowale w arenie przypominają mi Chucka Norrisa :D

Wracamy do tematu.
Mixer
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Guffi321
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Guffi321 » sob maja 17, 2008 8:18 pm

Gothic jest niedopracowany w porównaniu do morka . Ten system z podniesieniem umiejętności którą w tej chwili używaż jest świetny.Zaklinanie,handel czy kradzież musiał wymyślać pomysłowy człowiek.Nie podoba mi się jedynie walka w gothicu bardzo mi się podobał ten system ale morek... niedość że bardzo długo się walczy (jak na mój poziom obecnie ósmy z bronią długim ostrzem obr. 1-20 i umięjętnością długie ostrze na 69)to klikasz i klikasz i klikasz ... co bedzię jak będę walczył ze jakimś smokiem .w drugiej strony gothic był dość prosty (całego przeszedłem) ale fabułę miał świetną uważam że lepszą od morka.nie wiem obie są świetne ale chyba wolę morka.
TES 3 Morrowind
Imię:Tyrion
Postać:Mroczny elf
Klasa:Czampion(własna)
Znak Zodiaku:wojownik
Profesja:Wojownik
Poziom:10

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » sob maja 17, 2008 9:46 pm

Guffi321 pisze:Gothic jest niedopracowany w porównaniu do morka . Ten system z podniesieniem umiejętności którą w tej chwili używaż jest świetny.Zaklinanie,handel czy kradzież musiał wymyślać pomysłowy człowiek.Nie podoba mi się jedynie walka w gothicu bardzo mi się podobał ten system ale morek... niedość że bardzo długo się walczy (jak na mój poziom obecnie ósmy z bronią długim ostrzem obr. 1-20 i umięjętnością długie ostrze na 69)to klikasz i klikasz i klikasz ... co bedzię jak będę walczył ze jakimś smokiem .w drugiej strony gothic był dość prosty (całego przeszedłem) ale fabułę miał świetną uważam że lepszą od morka.nie wiem obie są świetne ale chyba wolę morka.

Jakoś dla mnie gothic był dopracowany, a co do systemu TES (czyli rozówj przez praktyke przyp: w arenie był tylko exp) zgadzam się jest dobry i sensowny jak to sie mówi trening czyni mistrza, tylko jest problem jak zna się dobrych trenerów i ma sie dużo kasy to można w szybki sposób tgz "jack of all trades" czyli możesz stać się niepokonanym wojo-złodziejo-magiem i tu właśnie gothic był lepszy gdyż obierało sie jedną ścieżkę i niemożna było wszystkiego na raz. Teraz o fabule, gothic - jak dla mnie była trochę średnia bo nie lobię czarno białego świata gdzie Beliar = Zło, Innos i Adanos=Dobro , a zabijanie złych smoków też jest trochę takie "szablonowe"
W Morrku jest innaczej (taa znów będę truł tu o szarości świata) Dagoth Ur nie chciał wszystkich pomordować chciał poprostu odbić Morrowind z rąk Cesarstwa za pomocą Akulahana i wypędzić przybyszy, już bardziej ta cała trójca wydaje mi się bardziej zła niż Dagoth (przypomnijmy: według "nieoficjalnej" historii to przez nich Chimerowie stali się Dunmerami i to oni z żądzy boskiej mocy zamordowali swego przywódce i przyjaciela Nerevara.
Już w samej treści widać że Morrowind ma bardziej skomplikowaną i złożoną fabułę niźli Gothic.
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Havk
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Havk » ndz maja 18, 2008 11:58 am

Hmm Morek jest o wiele lepszy , bo daje nam ten wybór drogi...Czy pójdzie się żądnym Krwi [Krwi to tylko tak na potrzeby posta xD ]Wampirem czy potulnym jak baranek Bretonem ... Czy bardem wesołym czy magiem mrocznym ... czy khajiitem czy może agronianinem ...

ogólnie Gothic jest ok , ale ma dużo wad NP. : Mało przedmiotów ... [ nie licząc 3 gdzie jest ich ogrom ale w morku jest naj... ] Bardzo mało "Klas" [Woj , Mag , palladyn , łowca smoków ] brak możliwości wyboru [ a jak coś wybierzemy to nie ma to wpływu na rozgrywkę ] i tępa fabuła
Plusy-
Ładna grafika
piękne widoczki
ciekawe questy

Morrowind , minusy
eee , no , eee Nie ma ?
a nie jest jeden troche szaro w morku jest

Morek +
Wiele klas oraz możliwość tworzenia własnej
Wiele Ras
Ogromny świat
Wspaniała Seria TES...[nie licząc obliviona go powinni wydziedziczyć ;/]
wspaniały system walki [choć morrowind może zazdrościć tego Oblivion'owi ]
Setki , jak nie tysiące przedmiotów
Wspaniała fabuła i ogrom ciekawych i trudnych questów

Czyli wychodzi
Gothic 5,5/10
Morek 8,5/10

[A ja gdzieś tam w szafie z grami mam jeszcze Daggerfall'a i Arene

Gladiator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Gladiator » ndz maja 18, 2008 7:59 pm

Moje oceny:

-Gothic 5,5;
-Morrowind 9,5.

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Postautor: Mixer » ndz maja 18, 2008 8:14 pm

Havk pisze:Morrowind , minusy
eee , no , eee Nie ma ?

a ja wlasnie za to uwielbiam morka :) RPG przewaznie sa "kolorowe". grajac w Diablo jaralem sie tym mrocznym klimatem. kiedy odpalilem Gothica II gra wydawala mi sie dosc bajkowa moze tez dlatego widze w nim tyle wad? :roll:
Obrazek

Gladiator
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Gladiator » ndz maja 18, 2008 8:22 pm

Co do szarobiałego świata. Np. Fargoth. Niby miły człowiek, ale kombinował coś z pierścieniem.

Awatar użytkownika
Guffi321
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Guffi321 » ndz maja 18, 2008 8:37 pm

Gothic-7,5\10
morrowind-9,5\10
TES 3 Morrowind
Imię:Tyrion
Postać:Mroczny elf
Klasa:Czampion(własna)
Znak Zodiaku:wojownik
Profesja:Wojownik
Poziom:10

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » ndz maja 18, 2008 9:57 pm

Mixer pisze:
Havk pisze:Morrowind , minusy
eee , no , eee Nie ma ?

a ja wlasnie za to uwielbiam morka :) RPG przewaznie sa "kolorowe". grajac w Diablo jaralem sie tym mrocznym klimatem. kiedy odpalilem Gothica II gra wydawala mi sie dosc bajkowa moze tez dlatego widze w nim tyle wad? :roll:

Ponieważ nie doszłeś do tych "mroczniejszych miejsc" :) te fajniejsze to są przeważnie te końcowe lochy np
Spacer po północnym lesie z mały lv to zły pomysł, to nie lasek z obliviona gdzie beztrosko hasają sobie sarenki, gęsty las gdzie prawie słonce niedochodzi, pęno tam goblinów szkieletów, nieustępliwych wargów a jak spotkasz cieniostowra to K.O (chyba że już jest się nieco wyćwiczonym)
Świątynia Śniącego (końcowe lochy)
Świątynia Adanosa (fajnie prezentujące sie lochy w Azteckim stylu, paskudne pułapki, kammienni strażnicy jednym słowem zabawa w Tomb Raidera ;p)
Dwór Irorath (końcówka GII, ciasno jak cholera a wrogów po szyje, w większości diabelskie pomioty a na koniec (nie nie bede spoilował) ;p

Szczerze mówiąc kiedy pierwszy raz grałem w gothica byłem baaardzo sceptycznie nastawiony co zaowocowało krótką bo godzinną grą i uninstall, za drugim razem było inaczej pozbyłem się wszelkich uprzedzeń co do gothica i wreszcie doceniłem tą grę i od tej pory gothic stał się jednym z moich ulubionych cRPGów (po TESach of cors) i często do niego wracam (jeszcze w GII nie byłem najemnikiem, trza spróbować :) )

Havk
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Havk » pn maja 19, 2008 12:07 pm

W pewnym sensie tak jak sie przejdzie w Gotku Na przykład do obozu orków [ w 3 oczywiście]

Wróć do „Inne Gry”