Morek czy Gothic.

Awatar użytkownika
Neowy
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Morek czy Gothic.

Postautor: Neowy » wt lip 29, 2008 11:42 am

Ja wole Morka 8-) Jest taki ponury i taki taki... STRASZNY :P
w Gothicku sie nudziłem (grałem w 1 i 2 :ugeek: ) a Morku bałem :D (nawet pierwszej misji tej z dwemorową łamigłówką nie przeszedłem a co dopiero wejść do Dagoth Ur :shock: )
Zresztą w Morka gram odkąd pamiętam.
Ostatnio jak zgubiłem płyte to sie rozpłakałem :cry: ale zamawiam teraz z dodatkami :D
więc moja ocena:
Gothic 1 i 2- 7.5 na 10
MOREK- 9.5 na 10 :twisted:
Lubie Morrowinda :D xD

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » wt wrz 23, 2008 1:02 pm

Ale wy macie problem, zainstalujcie Gothic moda do Morrka :mrgreen: A tak na serio to gothic ma bardziej wyrazistą fabułę, jedna z gier które trzeba przejść od 1 przez 2 do 3, identyfikujemy sie z bohaterem no i ta radocha gdy po 1 w 2 spotykamy starych znajomych i slyszymy: "Hej stary byku! A ty co tu robisz?!" :D No i świat ma coś co nawet w Oblivionie troche ubogie jest... Świat żyje, widzimy jak ludzie gadają, piją, palą fajki, cwiczą fechtunek czy pracują.

A teraz fraza podsumowująca przewspaniałość Gothica : A POCAŁUJCIE MNIE W CZTERY LITERY I TAK WOLE NASZEGO MORRKA :mrgreen:
Kto stanie ze mna do walki ?! http://soulsick1988.mybrute.com
Obrazek Obrazek

Radziwa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Radziwa » ndz wrz 28, 2008 10:27 am

Moim zdaniem Gothic i Morrowind są sobie równe. W polskiej wersjii Gothica nie ma np. walk na arenach, które są w niemieckiej i angielskiej wersjii. Zabrali też wiele rzeczy, których nie ma w polskim wydaniu.

Awatar użytkownika
Atulack
Sługus
Sługus

Postautor: Atulack » ndz wrz 28, 2008 6:52 pm

Radziwa pisze:Moim zdaniem Gothic i Morrowind są sobie równe. W polskiej wersjii Gothica nie ma np. walk na arenach, które są w niemieckiej i angielskiej wersjii. Zabrali też wiele rzeczy, których nie ma w polskim wydaniu.

Serio?? Hmm... może trzeba sobie sprawić angielską wersję...
A tak wracając do tematu, to oczywiście uważam że Morrowind jest lepszy!!
Gothica przejdziesz 5 razy i ci się znudzi, a w Morka (grrr) można grać dłuuugie lata i wciąż będzie najwspanialszą grą RPG (i nie tylko) na świecie!! :mrgreen:

DesertEagle
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: DesertEagle » pn wrz 29, 2008 8:46 pm

Mnie bardziej podoba się gothic, od pierwszych minut mi się podobał a do Morrowinda podchodzę już trzeci raz i jakoś nie umiem się do niego przekonać choć bardzo się staram. W Morrowindzie klimatyczne są mista i fajnie się po nich chodzi natomiast reszta świata jest jakaś taka pusta wydaje mi się że jest to spowodowane małą szczegółowością grafiki czego o gothicu nie można było powiedzieć. No ale cóż dam Morrowindowi jeszcze parę godzin i zobaczymy... Gram w niego raptem 3-4 godziny dopiero, dam mu kolejne 3-4 i jak mnie nie wciągnie to wyrzucam... Poza tym walka jest jakaś taka nijaka, bije mieczem jak cepem w powietrze. Zmieni się to w miarę wzrostu statystyk??

Awatar użytkownika
Sebastian
Starszy
Starszy

Postautor: Sebastian » wt wrz 30, 2008 7:34 pm

DesertEagle pisze:W Morrowindzie klimatyczne są mista i fajnie się po nich chodzi natomiast reszta świata jest jakaś taka pusta wydaje mi się że jest to spowodowane małą szczegółowością grafiki czego o gothicu nie można było powiedzieć.

1.Jak dla mnie miasta w Gothicu są takie... jakieś...milsze chodząc po miescie czułem sie jakoś inaczej niz chodzac po np. Calderze.
2.Nie że są puste tylko czego spodziewałeś sie po pustkowiach. Te są super. Ale możesz pojechać do Afryki i na Sahare i powiesz "ale tu mała szczególność grafiki". Bagna super, pustkowia super, nic tylko zwiedzać. Ale w Gothicu jest wieksza swoboda ruchu mozesz sie wspinac po dachach lub jak kogos w miescie zaatakujesz to cie nie zabije. W ogóle to nie mierzyć tych 2 gier bo są to gry inne. Jak dla mnie można porównac Gothica i GTA SA. O!
Jestem miłym fanem The Elder Scrolls Morrowind, Oblivion oraz Skyrim :)

Awatar użytkownika
leon
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: leon » czw sty 22, 2009 9:45 pm

Zgadzam się z tym że „Gothic jest jak film a Morrowind jak książka” 8-) Tych gier się nie powinno porównywać obie są całkiem odmienne. W Gothicu niema innych ras oprócz orków i ludzi gra się skupia na konkretnej fabule. Gra można przejść w trzech kierunkach (Szczególnie Gothic 1 i 2)
A Morrowind skupi się bardziej na świecie gry, którą można poznawać bardzo długo, ale przez to gubi się główny wątek. System walki w Morku jest słaby ale za to Magia jest fajnie rozwinieta.
Obie te gry są fajowe nie licząc Gothic 3 dali dup* :evil:

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » czw sty 22, 2009 9:55 pm

A propo "pustości" Morrka... nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ale już od czasów daggerfalla bethesda posługuje się algorytmami. W praktyce oznacza to że teren, czyli skaly, drzewa, trawy itp generuje komputer, dopiero potem nadawany był ostateczny szlif, dodanie miast, itd. Trudno sie w sumie dziwić, wiecie jaki duży jest morrek, a weźcie tak każdy kamulec i drzewko ustawiajcie :D Spór tu toczony spotkał się z ciekawym rozwiązaniem - mianowicie Gothic mod do morrowinda :D No i uklon w strone przedmówców - to dwie zupelnie inne gry - zaczynając na perspektywie (gothic - tpp, morrek - fpp) na mechanice kończąc. Cóż moje osobiste odczucie : gothic to fabuła, konkretna historia konkretnego miejsca konkretnego bohatera. A morrek to wyrąbany w kosmos świat - pomyślcie w jakiej innej serii tak jest? Mamy tu polityke, historie, religie, tradycje, frakcje plemienia, legendy, mitologię.... Po prostu cały świat.....
Kto stanie ze mna do walki ?! http://soulsick1988.mybrute.com
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Sebastian
Starszy
Starszy

Postautor: Sebastian » pt sty 23, 2009 1:01 pm

Poza tym czego się gracze mają spodziewać po terenie którym miał być pustynią? trzeba jeszcze w liczyc silnik morrka który nie poddzwignie za duzej ilosc przedmiotow w jednym miejscu.
Jestem miłym fanem The Elder Scrolls Morrowind, Oblivion oraz Skyrim :)

Awatar użytkownika
wolo
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: wolo » pt sty 23, 2009 1:38 pm

Moim zdaniem Morrowind jest lepszy o jakieś 200000000000 razy :D .W morrowindzie mamy pełno zadań i nie można narzekać na grafike , natomiast gothic jest mało dopracowany nie ma szczegółów ; cała grafika gothica opiera się na prostocie.Morrowind przy gothicu to najbardziej dopracowana gra na całym świecie (przynajmniej dla mnie) , bardzo lubie morka i gdy pierwszy raz ujrzałem tą grę u Norby zachwyciła mnie i zarazem przeraziła , ponieważ Norba był akurat pod Czerwoną Górą.Ta burza Czerwonej Góry przeraziła mnie i chciałem wiedzieć skąd pochodzi kilka tygodni później poprosiłem mamę żeby mi kupiła morka jednak nie było :( , ale za to kupiła mi Obliviona.Kilka dni później sam sobie kupiłem morka w empiku i tak się zaczęła moja przygoda z morkiem.Dla mnie Morrowind jest lepszy od Gothica.
Dummer [Mroczny Elf]

Wróć do „Inne Gry”