Morek czy Gothic.

Awatar użytkownika
BartBeh
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Morek czy Gothic.

Postautor: BartBeh » ndz sty 25, 2009 9:43 pm

Ja się trochę wyłamię od reszty... :)
i może uznacie mnie za debila, ale ja przeszedłem Gothica ogólnie 21 RAZY ! :D (oczko :lol: )
każdą z części po kilka razy...
i na moje Morrowind to typowa gra... a Gothic, to jakby symulacja życia w średniowieczu... :)
Ten temat ciężko roztrzygnąc, gdyż to dwie niby równe, jednak dla mnie inne gry...

Awatar użytkownika
Sebastian
Starszy
Starszy

Postautor: Sebastian » pn sty 26, 2009 8:39 am

Morek jest podobny do Gothic'a, ale tylko w wersji beta. Ponieważ w becie jest wiele animacji podobnych do Gothic'a-może nie podobnych, ale gdyby były Morrek by przebił wszyskie produkcje w wiele lat później, mimo to wiele gier suckz
Jestem miłym fanem The Elder Scrolls Morrowind, Oblivion oraz Skyrim :)

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » pn sty 26, 2009 10:35 am

Cóż faktycznie, w gothicu najbardziej urzekło mnie właśnie to że postacie pracują, rozmawiają, śpią , chodza do knajpy itd. To właśnie buduje klimat, ale i tak dla mnie o wiele bardziej interesująca jest wolność jaka daje nam Morrek, nawet główny wątek można totalnie olać - jak pierwszy raz włączyłem Morrowind'a tak przez pół roku nie mogłem wyłączyć - i wiecie co ? Nie zaliczyłem niemal żadnego questu :D Po prostu biegałem i zwiedzałem, młody i głupi byłem ale to była zabawa że hej :lol:
Kto stanie ze mna do walki ?! http://soulsick1988.mybrute.com
Obrazek Obrazek

Kliper6
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Kliper6 » pn sty 26, 2009 4:25 pm

Do Gothica mam straszliwy sentyment. W Morrowinda nie gralem, wlasnie przez Gothica. Ciezko bylo sie przyzwyczaic. Raczej wole Gothica, ale Morrowinda znam troche za slabo. Moze TES'a polubie bardziej. ; P Czas pokaze.

Awatar użytkownika
JAAR
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: JAAR » czw mar 05, 2009 10:13 pm

Jak dla mnie obie te gry się uzupełniają. Gothic(1+2+Noc Kruka- w 3 nie grałem, jeszcze.) Ma mniejszy świat niż Morrowind + dodatki, ale za to jest bardziej naturalny(wspomniane zachowanie NPC-ów). Morrowind daje nam większą swobodę działania i nie zmusza do nabijania kolejnych leveli żeby pokonac kolejne maszkary(wystarczy spryt i dobra taktyka- w Gothicu jest z tym trochę trudniej ale takoże możliwe). Jednak w Morrowind jest raczej mało humoru zaś w Gothicu nieraz leżałem na podłodze ze śmiechu dzięki doskonałemu dubbingowi( "i... ii...iiiii... Gomeza z pierwszego Gothica mnie zawsze rozwalało :D ). Morrowind oferuje jednak doskonałe odwzorowanie postaci( W Gothicu drażniło mnie trochę to, że widząc że przeciwnik ma na sobie np. skurzaną zbroję nie dało się jej zabrac tak jak Morrku- co widac na przeciwniku to można mu zabrac). Jednak( :) ) fabuła Gothica jest lżejsza niż ta z TES. Nie ma tu konfliktu politycznego i religijnego przez co łatwiej zrozumiec kto jest cacy a kto bebe :D.

Jak narazie to wszystko co przychodzi mi do głowy, jak sobie coś przypomnę to dopiszę.
Feel the Power of TOASTY Obrazek

Awatar użytkownika
zlotyy
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: zlotyy » pt mar 06, 2009 9:51 am

ja wole morka :D tam jest bardzo duza swoboda 8-) jak teraz od nowa gram to w grze minelo juz ponad 100dni a ja nawet 1glownego questa nie zrobilem :D nawet z ta kostka (nawet nie szukalem :lol:) ale jak ktos powiedzial gothic ma niektore smieszne sytulacje :D

Awatar użytkownika
Fanderay
Sługus
Sługus
Kontaktowanie:

Postautor: Fanderay » pt mar 06, 2009 12:20 pm

Ehhh... morrek nie ma śmiesznych sytuacji? A gadaliście z mistrzynią Theraną, podtrzymywaną przy życiu sztuką nekromancji? Ona potrafi gadać w nieskończoność o swoich pająkach i pudełku (a nazywa się Hortator) w którym je trzyma.
Albo Ork, wyznawca Sheogoratha, który twierdzi że jest Khajiitem i pyta czy podoba nam się jego ogon. "Witaj Fanderay, jestem Khajiit."

Crassius, który każe nam się rozbierać albo go całować :]

Takich smaczków jest więcej, trzeba tylko zwiedzać świat ;P
ObrazekObrazek
222 posty. Zastanawiam się, czy pisać dalej :P
Znajdzenie :D

Awatar użytkownika
zlotyy
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: zlotyy » pt mar 06, 2009 8:10 pm

noo.. crassius jest... bardzo fajny :mrgreen: :twisted:
ale z ta babka nie gadalem jeszcze :( musze sprawdzic :D ale gothic ma chyba wiecej takich sytulacji albo mi sie zdaje :P a co do orka to tam w sumie tez byla niezla sytulacja :P ale słabe teńce były :( :D

$Chaos^
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: $Chaos^ » sob mar 21, 2009 8:12 pm

No to i ja wypiszę swoje bóle i upodobania , jako że grałem w obydwie serie (TES: III i IV, arena i daggerfall niedługo, Gothic: I (cały done), Gothic II (cały done), Gothic II - noc kruka (mniej więcej 1/3 done), Gothic III: (no niestety nie doszedłem nawet do połowy ze względu na kompa)). W Morrowindzie bardzo podoba mi się klimat i rozbudowa gry. Chodzi mi głównie o wybór postaci, wiele możliwości, "gra na własną rękę", świat i cała jego konstrukcja - wszystko to jest po prostu piękne i zarówno przeciwieństwem TES IV, który w porównaniu do Morka staje się w moich oczach "shitem". W Gothicu nie podoba mi się ogólna fabuła i straszne ograniczenie możliwości. Wszystko dzieje się za szybko i nie schodzimy na jakieś poboczne drogi tak jak w morrowindzie. Zazwyczaj w Gothicu jeżeli mamy już jakiegoś questa to plącze się on z wątkiem głównym. Morrowind? Niektóre sprawy nie wpływają na to jak przejdziemy grę lecz wpływają tylko i wyłącznie na naszą postać. Czepiając się Gothic II całkowicie mi się już od początku nie podobał. Ale przysiągłem sobie, że go przejdę. Nieraz nawet z nudów chciało mi się grać lecz, gdybym wtedy zagrał w morrowinda, napewno bym Gothica II nie przeszedł. Gothic II nie był już taki jak Gothic I przynajmniej mi się tak wydaje. Co do Nocy Kruka to też nie bardzo mi się podobała. Chodzi mi o dodany wątek z tym krukiem. Doszedłem do momentu i stwierdziłem, że szkoda mi czasu na ten dodatek. Gothic III: bardzo mi się podobał. Aczkolwiek nie tak jak w tej chwili morrowind lecz z pewnością i ręką na sercu stwierdzam, że G III jest o niebo lepszy od TES IV. Ostateczna ocena całkowitej serii: TES - 8/10, Gothic- 5/10.

PS: Plusy poprzednich wersji gothica są mniej więcej takie same jak w morrowindzie. Dobry świat, ciekawe miejsca, coś z fabuły. To tak żeby nie było, że wymieniam plusy TES'ów a minusy Gothica.
Obrazek

Awatar użytkownika
wielkamaupa
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: wielkamaupa » pn cze 15, 2009 9:44 am

Gothica I przeszedłem 3 razy, 2-jke 7(tak tak), Noc kruka tylko 1 raz,Noc Kruka i 3 część już nie była taka fajna. Morka przeszedłem hmmm... no nie duzo. I jakie mam wrażenia?? Te gry chociaż prezentują jeden gatunek są bardzo od siebie różne. Nie mogę powiedzieć która jest lepsza. Jak już ktoś napisał te gry się uzupełniają. Czego nie ma w Morku, jest w Gothicu. Co szwankuje,albo jest kiepsko zrobione w jednej grze, w drugiej jest dobrze.
Czy wiesz że szympans od człowieka różni się ośmioma parami genów mitochondrialnych???

Wróć do „Inne Gry”