Najlepszy RPG

despi25
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Najlepszy RPG

Postautor: despi25 » czw maja 29, 2008 1:26 am

A mnie się podobało konsolowe Final Fantasy 7 no i 8 najlepsza fabuła wolność w postępach po pewnym etapie i muzyka przy ostatnim bosie oraz filmik końcowy (mówię tu o 7 ) miodzio.Ale to dawno temu dziś to jednak TES 3 i 4 nie będe sie rozdrabniał:D O i jeszcze super był planescape torment chociaż nie postawił bym go na 1 miejscu zbyt mroczna fabuła i brak możliwości powrotu po opuszczeniu Sigil ale warto wspomnieć.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » czw maja 29, 2008 6:42 am

Akurat finala nie zaliczył bym jako RPG (dlatego powstała oddzielna gałąź RPG zwana jako jRPG) Grałem prawie ze wszystkie części teraz zabiore się pewnie za X, a ogólnie to chyba z VI najbardziej mi się potodabła. TES3 wiadomo, ale TES4 złą grą nie jest jest po prostu kiepskim tesem i bez modów wieje nudą. Co do zbyt mrocznej fabuły to przecież ZALETA bo zadużo mamy tu tolkienowskich cukierkowatych rpgów więc każda odmiana zawsze była przez graczów dobrze traktowana (jak Fallout Arcanum czy VtM: Bloodlines)
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Guffi321
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Guffi321 » sob maja 31, 2008 9:59 am

Według mnie morek był najlepszym rpg .Ten system z podniesieniem umiejętności którą w tej chwili używaż jest świetny.Zaklinanie,handel czy kradzież musiał wymyślać pomysłowy człowiek.Nie podoba mi się jedynie walka w gothicu bardzo mi się podobał ten system ale morek... niedość że bardzo długo się walczy (jak na mój poziom obecnie ósmy z bronią długim ostrzem obr. 1-20 i umięjętnością długie ostrze na 69)to klikasz i klikasz i klikasz ... co bedzię jak będę walczył ze jakimś smokiem .Grałem jeszcze w gothica jest niedopracowany w porównaniu do morka z drugiej strony gothic był dość prosty (całego przeszedłem) ale fabułę miał świetną uważam że lepszą od morka.grałem jeszcze w nwn ale nie podobał mi się za bardzo doszedłem do misj z taką kulą do której się wczhodziło i tam był taki świat krasnoludow i driad które ze sobą walczyly nie wiedzałem co tam zrobić a zresztą mi się znudziło. chodziłom się i zabijało a potwory były słabe więc ... niech każdy się domyśli. gdy nie wiedzałem ze to jeden z najbardziej znanych rppg yo myślałem ze to coś w stylu diablo czy loki.tak wię nie grałem w za durzo rpg ale uwazem ze morek jast the best!!!!!!
TES 3 Morrowind
Imię:Tyrion
Postać:Mroczny elf
Klasa:Czampion(własna)
Znak Zodiaku:wojownik
Profesja:Wojownik
Poziom:10

Awatar użytkownika
pietrek12
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: pietrek12 » wt cze 03, 2008 3:39 pm

Dla mnie najlepszym rpg jest Fable. Fabuła jest średnia, ilość broni i zbroi jest niewielka, ale system walki jest świetny. Jest równierz trochę czarów, które wyglądają świetnie. Dobre jest równierz to, że się starzejesz, lecz odbywa się to w zbyt szybkim tempie.

norbo1011
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: norbo1011 » pn lip 21, 2008 9:53 am

Ja polecam Titan Quest !!
FAjnie się gra w singlu jak i w multi
A fable przeszłem 6 razy i jest świetne

Awatar użytkownika
Telvani
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Telvani » pt lip 25, 2008 12:44 pm

Hmmm... mi jest trudno wybrać, dlatego podam 2 tytuły (chyba mnie za to nie zbanujecie ;) ).
Moim zdaniem 2 najlepsze cRPGi to:
Oblivion oraz Planescape Torment.

Oblivion ma to coś, co niezwykle przykuwa na długie godziny do monitora. Doskonały engine, fizyka, ulepszona walka, złodziejstwo. W sumie jedyne co jest tu sknocone to gildie. Nawet tępy Nord Barbarzyńca, który nie umie używać magii może zostać arcymagiem.
A Torment dlatego jest idealny, gdyż jest to gra która opiera się na filozofii i psychice. Nie ma tu większych walk. Prawdziwą wartość tej gry czerpie się ładując wszystkie punkty umiejętności w Mądrość i Inteligencję (Ba, jak masz maksymalną mądrość to jest dodatkowe zakończenie gry!). A główny bohater gry, jest moim zdaniem najgenialniej zrobionym ze wszystkich innych!

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » pt lip 25, 2008 1:56 pm

Telvani pisze:Hmmm... mi jest trudno wybrać, dlatego podam 2 tytuły (chyba mnie za to nie zbanujecie ;) ).
Moim zdaniem 2 najlepsze cRPGi to:
Oblivion oraz Planescape Torment.

Oblivion ma to coś, co niezwykle przykuwa na długie godziny do monitora. Doskonały engine, fizyka, ulepszona walka, złodziejstwo.

Engine - może i tak (ale i tak programiści w dzisniejszych czasach nas olewają gdyż nawet niestarają się dobrze zoptymalizować kody gry, np Morrek bez patchy i Oblivion sypały się niemiłosiernie u wielu lecz nie wszystkich graczy, mam nadzieje że reszta nauczy się od capcomu jak optymalizuje się gry, gdyż ich Devil May Cry 4 ma wyczesaną grafike i gra niespada mi poniżej 100fps, gdyż wiele "nowości" pomimo gorszej grafiki ma problemy z osiągnięciem nawet tych konsolowych 60ciu)
Walka - lepsza niż w morrku ale kolosalnych zmian niewiedzę
Złodziejstwo - Tak wielki brat patrzy, ile razy mój brat klną kiedy z ni gruchy ni pietruchy wyłaził strażnik

A tak poza tym to oblivion jest bardziej grą action & adventure, nasze kochane pojęcie RPG zostało wypaczone jak Polska po wojnie, bo sandbox i kreacja postaci oraz nabijanie lv'la gry RPGiem nie czynią, dla mnie podstawą RPG jest wybory i ich konsekwencje (debile z beth myślą że wyborem jest coś w stylu "zrobię tego questa a tamtego zostawię na później" otóż to jest SANDBOX a nie rpg).
Sam morrowind jeśli patrząc po walorach rpg jest dosyć kiepski ale odkupuje go ten ogromny nasiąknięty lore świat

Tormenta czepiać się niebedę gdyż zaprawdę to wielki RPG, ale poprostu mam uczulenie na "oblivion is best rpg evah" no naszczęscie jeszcze tu nie padło...
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
buncen
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: buncen » śr sie 13, 2008 2:57 pm

GothicII, rodzimy wiedźminek, no i oczywiście NWN
nie wiesz czegoś, ale chcesz się dowiedzieć??PISZ do mnie!

Awatar użytkownika
Telvani
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Telvani » pn sie 18, 2008 1:35 pm

buncen pisze:rodzimy wiedźminek

Elementy RPG jakieś są, ale za dużo bezmózgiego siekanka. W dodatku swoboda jest niewiele większa niż w Mafii... ja do Wieśka się nie przekonałem. Nie podoba mi się.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » pn sie 18, 2008 2:21 pm

Telvani pisze:
buncen pisze:rodzimy wiedźminek

Elementy RPG jakieś są, ale za dużo bezmózgiego siekanka. W dodatku swoboda jest niewiele większa niż w Mafii... ja do Wieśka się nie przekonałem. Nie podoba mi się.

Nie jakieś tylko solidne elementy RPG
WYBÓR I KONSEKWENCJA to jest właśnie cały FUNDAMENT jeśli chodzi o dobrego RPG a Wiedźmak właśnie na to stawia (dlatego oblivion to pseudo rpg bo tam praktycznie jest jeden dobry scenariusz gdzie wszyscy nas kochają...)

Wróć do „Inne Gry”