Najlepszy MMORPG :P

Awatar użytkownika
Xasan
Nowicjusz
Nowicjusz

Najlepszy MMORPG :P

Postautor: Xasan » pn maja 26, 2008 9:11 pm

jaki jest według was najlepszy MMORPG i dlaczego? ;) ;) ;)

Mi się najbardziej podoba Guild Wars. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Re: Najlepszy MMORPG :P

Postautor: Mixer » pn maja 26, 2008 9:19 pm

a ja przez dlugi czas gralem w margonem.pl (a nawet nie wiem czemu xD wbilem 68lvl na koncie mam pelno swietnych itemkow + 6mln zlota) i od tak przestalem grac :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » wt maja 27, 2008 7:24 am

Mixer pisze:a ja pezez dlugi czas gralem w margonem.pl (a nawet nie wiem czemu xD wbilem 68lvl na koncie mam pelno swietnych itemkow + 6mln zlota) i od tak przestalem grac :P

Yoo znam ten program na którym oparta jest gra sam robiłem sobie czasem mini RPGi :d (jest to RPGmakerXP)

Ok wracając do tematu...
najlepsze PvP ma Guild Wars, ale w nim brak otwartości świata (gracze tylko w miastach itp) ale fajnie bo gra miała wątek główny i nie polega na męczeniu biednego "moba" o punkty doświadczenia

WoW jest niezły, fajny rozwój postaci dużo klas/ras, ciekawy świat, ogólnie ma dużo możliwości

Lineage II, chyba jeden z najpopularniejszych MMORPGów a to za sprawą licznych prywatnych serwerów, lecz gra i tak zaczyna nużyć bo gra się baaaardzo schematycznie a koniec z końców wygląda tak, walka o sprzęt i niemiłosierne i nudne jak cholera expienie do tego 80lv-a+ plus okazyjne dręcznie innych graczy zabijając ich bez powodu..., klasy są dupnie zbalansowane, na wielu Priv serverach jest tgz donating (płacisz niby na utrzymanie servera prawda ale że dostajesz odpicowany eq w w którym żaden śmiertelnik nie ma szans). Więc ostatecznie, gra jest fajna lecz jak na mój gust później robi się zbyt monotonna
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Wojtas
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Wojtas » wt maja 27, 2008 10:47 am

Hmm....
Mnie najbardziej podoba się Evil Islands,stara gierka z 2001 roku.
Brakuje jej troche graczy ale cóż,zachęcam do :D

dedmecz
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: dedmecz » wt maja 27, 2008 6:22 pm

No więc ja moge polecić Silkroad Online. Napewno gierka dla Was znana. Moim zdaniem jak na darmową MMORPG jest dobra, warta zainteresowania. Gra ma dobrą grafikę. Mnie osobiście grało się przyzwoicie. Jedynym dla mnie minusem są przeciążone servery :evil: Jest to powód, który strasznie odpycha od tej gry. Logować się najlepiej w godzinach bardzo porannych. Czasami logowanie może zająć czasem nawet 3 godziny :D Co strasznie zniechęca.

Co do nużenia grą. Pamiętajcie, że wszystko w końcu się znudzi :D

Awatar użytkownika
Sebastian
Starszy
Starszy

Postautor: Sebastian » pn cze 02, 2008 4:03 pm

Fakt Evil Islands jest spoko gierka, a Metin 2 tak zbyt ociężale dużo bugów i lagów a poza tym trudno level idzie trudno wybrać moby na 30 lvl. Mimo to tak 8/10, a Evil 9/10.
dedmecz pisze:Jedynym dla mnie minusem są przeciążone servery :evil: Jest to powód, który strasznie odpycha od tej gry. Logować się najlepiej w godzinach bardzo porannych. Czasami logowanie może zająć czasem nawet 3 godziny :D Co strasznie zniechęca.

Ogólnopolski żal przyznaj się ile masz programów internetowych włączonych. Jak wyłączysz wszystkie to zalogujesz się w 10 sekund.
Jestem miłym fanem The Elder Scrolls Morrowind, Oblivion oraz Skyrim :)

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » ndz cze 08, 2008 8:26 pm

Dziwi, martwi i nieco przeraża mnie fakt, że nikt nie wymienił króla i (jednocześnie :-P) królowej gier MMORPG - ULTIMA ONLINE! W gruncie rzeczy od tej gry rozwój mmo zaczął się na dobre, była pewnego rodzaju prekursorem, pionierem (odziwo nie pierwszym mmorpg :-P) gatunku. Gigantyczny świat, niekończące się podziemia, nieograniczone wariacje rozwoju postaci, dziesiątki miast (i dosłownie miast, a nie jakiś miejscówek z 6 domkami na krzyż :-P), możliwość założenia gildii, następnie łączenia ich we frakcje, które z kolei mogły przejmować kontrolę nad całymi miastami, ustalając ceny towarów, a nawet prawo! Wśród ogromu profesji znaleźć można również bard'a przygrywającego na wszelakich imprezach, a nawet żebraka :-P Najpiękniejsze w grze jest to, że większość tego co i jak wygląda w jej świecie zależy od graczy - zdarzają się nawet śluby między postaciami, czy wszelakie imprezy. Jeden profesjonalista robi stoły i krzesła, inny wprawiony w sztuce krawieckiej obrusy, armia kucharzy zastawia stół rozmaitymi potrawami, bard z zespołem przygrywa skoczne melodie, zaś postać wprawiona w produkcji alkoholi raczy gości swoimi trunkami... z kolei skryba pisze i kopiuje setki ulotek, które najęci gracze (za złoto, a co :D), roznoszą po całej krainie, pozostawiając również pod domostwami innych postaci. Dla mnie ta gra to ideał, którego nie przebił jak na razie żaden WoW, Silkroad, czy inny Guild Wars (swoją drogą - przyjemna gierka, mam wszystkie dodatki :-P). Czasami wierzyć się nie chce, że prosta Akalabeth ewoluowała w coś tak wspaniałego. Każdy gracz, kiedy już zarobi odpowiednią ilość kasy (na jeden z setek sposobów, od zawodów jak garncarstwo, szkutnik, kowal, przez łowcę nagród, po mniej czcigodne zadania jak morderstwa) może zakupić sobie działkę, na której następnie może postawić dom, oraz (jeśli trudni się również w tym zawodzie) stworzyć działkę ogrodniczą, w której posadzi roślinki, które następnie przerobi na wszelakie dobra. A kiedy już mamy domek możemy wykupić sobie Vendor'a - naszego osobistego handlarza, który stając obok naszego domku będzie handlował dostarczonymi mu towarami za ustaloną przez gracza cenę, pobierając przy tym niewielką prowizję :-P.
O Ultima Online mogę pisać w nieskończoność, po prostu żadna gra nigdy mnie tak nie urzekła, zaś samo powierzchowne opisanie jej możliwości wraz z zasadami, bogami itp mogło by zając pokaźnych rozmiarów tomisko. Do tego teraz pojawiło się Kingdon Reborn, które poprawioną oprawą graficzną powinno przyciągnąć nowych graczy do tego wspaniałego uniwersum :D Gdybym tak miał kasę na płacenie comiesięcznego abonamentu... chyba nie wychodziłbym z domu 8-)
Zaś samemu Richard'owi Garriott'owi (a.k.a. Lord British) wręcz składam hołd za cały jego wkład w historię i rozwój elektronicznej rozrywki! 8-)

Gajko
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Gajko » czw cze 19, 2008 3:33 pm

A dla mnie najlepszym MMORGP jest World of Warcraft, niektórzy sądzą, że jest tam kwadratowa grafika w co szczerze wątpię, dużo graczy, dużo polskich serwerów i miły klimacik :D

Awatar użytkownika
El Gregor PL
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Postautor: El Gregor PL » pn cze 30, 2008 5:12 pm

Moim ulubionym jest RuneScape. Jest dość rozbudowana, nie ma wątku głównego, ale za to ma bardzo dużo questów, dzięki czemu expienie nie jest głównym celem. Podoba mi się też ze względu na humor. Gra się z okna przeglądarki, ale twórcy wyciskają z javy, co się tylko da. Za kilka dni będzie wielki update graficzny z opcją gry na pełnym ekranie. Gra jest po angielsku i niemiecku, ale planowane jest przetłumaczenie na inne języki (w tym polski!).
Grać można za darmo, ale w wersji płatnej jest więcej możliwości (chyba się skuszę, bo dolar tanieje...). Serdecznie polecam :D. http://www.runescape.com
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach :P

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » pn cze 30, 2008 6:01 pm

El Gregor PL pisze:Moim ulubionym jest RuneScape. Jest dość rozbudowana, nie ma wątku głównego, ale za to ma bardzo dużo questów, dzięki czemu expienie nie jest głównym celem. Podoba mi się też ze względu na humor. Gra się z okna przeglądarki, ale twórcy wyciskają z javy, co się tylko da. Za kilka dni będzie wielki update graficzny z opcją gry na pełnym ekranie. Gra jest po angielsku i niemiecku, ale planowane jest przetłumaczenie na inne języki (w tym polski!).
Grać można za darmo, ale w wersji płatnej jest więcej możliwości (chyba się skuszę, bo dolar tanieje...). Serdecznie polecam :D. http://www.runescape.com

WoW ma to samo tyle że lepiej :D
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Wróć do „Inne Gry”