Czy warto?

Awatar użytkownika
Atulack
Sługus
Sługus

Czy warto?

Postautor: Atulack » czw paź 02, 2008 5:29 pm

Może to i głupi temat, ale czy warto, grać w Arenę lub Daggerfall'a?? Jeśli tak to która jest lepsza? Czytałem kilka opinii, ale wszystkie mówiły coś innego...

Edyt: Cóż myślę że się skuszę.. Słaba grafa nigdy mi nie przeszkadzała.. A czy jest wersja polska?? (zakładam że tak) Bo z moim Angielskim jest dość słabo..
Ostatnio zmieniony czw paź 02, 2008 7:26 pm przez Atulack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morrowinder
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Czy warto?

Postautor: Morrowinder » czw paź 02, 2008 6:08 pm

Nie grałem ale widziałem screeny i... Niedobrze mi xP. Ta grafa jest dobijająca :). Kwadraty xD
TES III
Legenda powraca :)

Awatar użytkownika
Mixer
Administrator
Administrator

Postautor: Mixer » czw paź 02, 2008 6:44 pm

Morrowinder pisze:Nie grałem ale widziałem screeny i... Niedobrze mi xP. Ta grafa jest dobijająca :). Kwadraty xD

a jak ja widze takie wiadomosci to mi niedobrze sie robi o.O pamietaj z jakiego roku jest gra...
warto zagrac w obie czesci :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » czw paź 02, 2008 7:12 pm

Mixer pisze:
Morrowinder pisze:Nie grałem ale widziałem screeny i... Niedobrze mi xP. Ta grafa jest dobijająca :). Kwadraty xD

a jak ja widze takie wiadomosci to mi niedobrze sie robi o.O pamietaj z jakiego roku jest gra...
warto zagrac w obie czesci :P

Szczególnie daggerfalla, niby duzo sie generuje ale wątek główny jest ręcznie zrobiony i jest niezły, +dagger ma najlepszy (jak dla mnie) generator postaci
opcji i skillów jest poprostu DUŻO

Mnie gdzieś po dniu kwadraty przestały drażnić
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Morrowinder
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Morrowinder » czw paź 02, 2008 7:30 pm

Dobra. Gra jest stara bodajże z 1997 (heh wtedy to chyba nawet muwić nie umiałem xD xP) ale czy wogule opyla się grać? Mnie właśnie grafa i interfejs (1/4 jest na wierzchu) zniechęciła mnie do gry :/. Chciałem sobie skombinować, ale w sklepach "ni z widu, ni z słychu" :D
TES III
Legenda powraca :)

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » czw paź 02, 2008 7:40 pm

Akurat przygodówki i RPG to gatunki, w których grafika nijak świadczy o jakości gry 8-)
Czy warto grać w Arena + Daggerfall? Jak dla mnie, jeśli uważasz się za fana Morrowind, wręcz musisz w obie gry zagrać, zagłębić się w świat, poznać historię. Uwierz mi, że naprawdę warto - wciągają lepiej niż stuningowany odkurzacz, zaś sam świat po prostu żyje własnym życiem. Jak dla mnie, po Daggerfall seria TES lekko cofnęła się w rozwoju (Morrowind, który mimo wszystko i tak wymiata), aby w końcu podupaść w Oblivion :-P
A co go pixeli - mi to nigdy nie przeszkadzało w grach, dalej uwielbiam sobie pyknąć w Doom 2 (na multi też xD), czy innego starocia. Stare gry mają to, czego brakuje większości dzisiejszych produkcji - oryginalność i (przede wszystkim) KLIMAT! Bo powiedz, myślisz że gdyby Ultima nie miała kilmatu i ciekawej fabuły, grałbym w coś, co wygląda tak (tutaj Ultima III: Exodus - premiera 1983 - urodziłem się 4 lata pózniej :-P):
Obrazek
Zatem czym prędzej zdobądź Arenkę (z oficjalnej strony TES) oraz Daggerfall'a i zagraj, przyzwyczaj się do grafiki i daj się wciągnąć w świat mistrzowskich RPG 8-)

Awatar użytkownika
Atulack
Sługus
Sługus

.

Postautor: Atulack » czw paź 02, 2008 9:00 pm

Ekhem... Może to głupie ale GDZIE na The Elder Scrolls.com można ściągnąć te gry?? Bo ja jakoś znaleźć nie mogę... :?

Edyt: Cóż nie będzie to takie łatwe... w Empiku nie mają.. Popytam się u znajomych może ktoś będzie miał... :roll:

Edyt 2: Ale jak by ktoś wiedział skąd można wziąć Daggefalla to był bym bardzo wdzięczny
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 7:08 am przez Atulack, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Re: .

Postautor: Bahamut » czw paź 02, 2008 9:05 pm

Antulack pisze:Ekhem... Może to głupie ale GDZIE na The Elder Scrolls.com można ściągnąć te gry?? Bo ja jakoś znaleźć nie mogę... :?

Arena
http://elderscrolls.com/downloads/downloads_games.htm
potrzebny dosbox

A Daggera niestety musisz poszukać "we własnym zakresie"
W każdym razie muszę wykorzystać szanse, bo kumpel był w szwecji i skołował ORGINALNEGO daggerfalla za niecałe (jak na nasze) 8zł :D , zapewne skupie od niego tą perełkę ^^
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » pt paź 03, 2008 9:26 am

HeHe... Lothar ta Ultima to na Peceta jest czy na Pegasusa? :P

Ale Dla mnie też jakość grafiki to sprawa drugorzędna, ostatnio cały czas gram w GTA II, Która grafą nie powala, ale wciąga niczym Czarna dziura. (Mimo że z serii Grand Thief Auto mam również Vice City i San Andreas, które pod względem grafiki są o niebo lepsze).

Innymi słowy: Oldschoolowe gry RZĄDZĄ!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Tudzież Dur'zah Ammunsirnaabi, w PBFie.

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » pt paź 03, 2008 11:01 am

chlopaki chciałem robić nowy temat ale widze że może tu znajde kogoś kto mi pomoze... Otóż bardzo lubię nie ja KOCHAM tzw "stare" gry... A DosBOX byl mi nieodzownym przyjacielem... a teraz studiuje, laptopa sobie sprawilem, więc dalej to daggerfalla instalować :D Niestety jako ze mam laptopa (HP Paviliona ) DosBOX nie wykrywa klawisza "\" który to jest niezbędny do wszelkich komend... proszę jak potraficie to pomożcie... :(

Co do zagadnienia... Oczywiście że warto grać w pierwsze odslony TES próbować - nie pożalujecie ;) Mówcie co chcecie ale Daggerfall na silniku morrowinda to by byla gra co najmniej boska... bo tylko silnik gry sie troche sypie a tak to git :mrgreen:
Kto stanie ze mna do walki ?! http://soulsick1988.mybrute.com
Obrazek Obrazek

Wróć do „Arena & Daggerfall - Ogólne”