Czy warto?

Awatar użytkownika
Atulack
Sługus
Sługus

Masz? A skąd??

Postautor: Atulack » pt paź 03, 2008 2:46 pm

[quote="Soulsick"] [...] "a teraz studiuje, laptopa sobie sprawilem, więc dalej to daggerfalla instalować :D [...] "

A skąd masz Daggerfalla?? Bo się żywo zaintersowałem, ale jakoś nie mogę go nigdzie znaleźć....

Edytowałem bo jakoś bezsensownie ten cytat od Soulsick'a mi wyszedł...

Edyt 2: Dzięki! Ale trochę by to potrwało bo mam niezwykle szybki (1MB/s), darmowy, bezprzewodowy internet o zaszczytnej nazwie: F@st429ba8 XP Xb

Edyt 3: Tak ja bym bym z chęcią poczytał taki artykuł o Betschedzie (test mojego angielskiego :P) mój e-mail to Atulack@gmail.coml, gdybyś mógł to przyślij mi go ok? Acha i jeszcze raz: jeśli ktoś wie z kąd mogę wziąść Daggerfalla to napiszcie!!
Ostatnio zmieniony czw cze 16, 2011 3:40 pm przez Atulack, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Morrowinder
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Czy warto?

Postautor: Morrowinder » pt paź 03, 2008 3:14 pm

No legalnie to raczej sobie nie skombinujesz ;p... Ale gdybyś może używał Emule to masz:
Arena
idiot...
Chyba instrukcji nie muszę tłumaczyć =...

A może gdybym dał ci tak warna za piractwo? Też byłoby fajnie, bo uwielbiam kasować posty przenosić tematy do innych działów upominać po raz k***a setny, że piractwa na forum nie popieramy!!! o.O

Mixer

Poza tym Arenę można pobrać legalnie z oficjalnej strony ES.
Daggerfall nie jest Abandonware!!
TES III
Legenda powraca :)

simonemaster22
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: simonemaster22 » sob paź 04, 2008 8:53 am

Jeżeli chodzi o Dagga i Arenkę to mogę powiedziec śmiało : zagraj koniecznie.

A czemu ??

Bo teraz już Bethesda takiej gry nie wypuści !!
Powód jest prosty ... po co komu teraz super, oryginalna fabuła ??
Teraz Bethesda skupia się na oprawię graficznej ... samo to że większośc zadań z Morrka trafiło do Obliviona ...

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » sob paź 04, 2008 9:29 am

simonemaster22 pisze:Jeżeli chodzi o Dagga i Arenkę to mogę powiedziec śmiało : zagraj koniecznie.

A czemu ??

Bo teraz już Bethesda takiej gry nie wypuści !!
Powód jest prosty ... po co komu teraz super, oryginalna fabuła ??
Teraz Bethesda skupia się na oprawię graficznej ... samo to że większośc zadań z Morrka trafiło do Obliviona ...

Powód jest jeszcze bardziej prosty zmiana warty
Po roku 2002 kiedy beth została wykupiona przez Zenimax "elita" z beth odeszła bo nie chała pracować z pajacem o imieniu Todd Howard ("fantasy for us is a knight on a horseback killing things" lol!) A od ojca założyciela TES wyłudzili prawa do tytułu a następnie wykopali na bruk gdy stwierdził że niebył zadowolony gdzie zmierza seriia.

Jeśli ktoś chce fajny artykuł (angielski) o historii bethesdy to piszcie, fajny i opiniotwórczy artykuł
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » sob paź 04, 2008 4:30 pm

Taa jak zawsze wszystko sie do pieniedzy sprowadza, czyli komerchy... Już nie ma miejsca dla małych paczek kumpli którzy tak dla zabawy tworzyli gry znane do dziś, na których nazwach i prawach autorskich żeruja wielkie komercyjne molochy... Przeciez np pierwszą Ultime główny programista sprzedawal sam chodząc po domach :D Bo chłopakom kasy na marketing zabrakło :D

Co do Bethesdy to najbardziej boje sie jednego: co oni z Falloutem 3 zrobią.....
Kto stanie ze mna do walki ?! http://soulsick1988.mybrute.com
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » ndz paź 05, 2008 3:00 am

Soulsick pisze:chlopaki chciałem robić nowy temat ale widze że może tu znajde kogoś kto mi pomoze... Otóż bardzo lubię nie ja KOCHAM tzw "stare" gry... A DosBOX byl mi nieodzownym przyjacielem... a teraz studiuje, laptopa sobie sprawilem, więc dalej to daggerfalla instalować :D Niestety jako ze mam laptopa (HP Paviliona ) DosBOX nie wykrywa klawisza "\" który to jest niezbędny do wszelkich komend... proszę jak potraficie to pomożcie... :(

Użyj potęgi KeyMapper'a :-) Włącz DOSBox, wciśnij CTRL+F1, kiedy pojawi się KeyMapper kliknij na SAVE. Wyłącz DOSBox, następnie otwórz plik mapper.txt z folderu DOSBox'a. Poszukaj klawisza, którego w komendach nie używasz, a w grach nie jest niezbędny (np.: ~ - czyli key_grave) i zastąp go (zmień key_grave na) key_slash lub key_backslash. Zapisz pliczek, włącz DOSBox i ciesz się działającymi slash'ami pod klawiszem ~. Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałem 8-)

Eggy pisze:HeHe... Lothar ta Ultima to na Peceta jest czy na Pegasusa? :P

Hehe, na PC 8-)

Antulack pisze:A skąd masz Daggerfalla?? Bo się żywo zaintersowałem, ale jakoś nie mogę go nigdzie znaleźć....

Użyj mocy ebay'a 8-)
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0297187684
Ceny wachają się od kilku do kilkuset dolarów. Jak dobrze trafisz, za grę + przesyłka ze stanów lub GB zapłacisz 20 - 40zł 8-)

MesioII
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MesioII » pt maja 08, 2009 8:00 am

Wydaje mi się, że tak normalnie ze sklepów nie kupicie takiego klasyka, a szczególnie oryginalnego, a tym bardziej świeżego. Dlatego Allegro.pl, Ebay(.com?), oficjalna strona TES i wszystkie fora pirackie zapraszają ;]
A, zapomniałem o [cenzura]tach, ale lepiej się zamknę, bo nie chcę rozpowszechniać tytułów pirackich.

A co do fajnych gierek, to pamiętam grę Mega Lo Mania(Miałem na amidzę, ale jak skołujecie sobie Win98 to też będzie trybić), bardzo rozbudowana gra jak na swoje czasy(Btw. wiecie jakie czasy nadeszły? Tutejszy poprawiacz błędów w naszym kochanym języku ojczystym nie zna słowa amiga Oo (A przynajmniej określenia amidzę/amidze)). Cannon Fodder(Mięso armatnie ;]) było też wyczepiste, ostatnio ściągnąłem, ale zamiast 100-200(nie jestem pewien) misji jest tylko 25. Inna gra amigowa to Północ i Południe(North & South), świetna gra na dwóch, polecam. Niestety wciąż objęta prawami autorskimi : /
To chyba na tyle.

No a co do fabuły to się zgadzam. Kiedyś konkurowało się fabułą i jadalną oprawą graficzną, a dziś bohaterem jest "Rycerz na koniu który po prostu zabija 'rzeczy' ". Żenua. W Morrku winię nie tylko system alchemiczny, jest nieolimitowany(No i troszkę niedopracowany, jak potrzebuję 1000 miksturek to muszę przez 4 minuty klikać jeden button), a o zaklinaniu już nie wspomnę(Ani do treningu ani do zarobku, w dodatku każdy item trzeba zaklinać oddzielnie), najgrubsze, opasłe tomisko(z wyglądu), ma tylko 12 stron, czy to jakiś żart? Mogliby chociaż napisać [Przeskakujesz wiele działów aż znajdujesz interesujący tytuł] a pod koniec [Dalej rozciąga się wiele działów, ale książka najwidoczniej cię nie interesuje], no i pokazujący ci środek książki a tam... strona 1 =='
O czymś zapomniałem? Acha, widzę, że daję headshota komuś zaje***cie wielkim toporem, a tu się okazuje, że nie trafiłem ^ ^
Używanie zaklęć trwa 1- sekundy, a zaklętych przedmiotów 10-20 użyć na sekundę =='
Zrobienie i wypicie 1 000 000 miksturek trwa ułamek sekundy w świecie gry
^ ^
O czymś jeszcze zapomniałem?(O prawach fizyki już nie wspomnę, tak samo fabule)

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » pt maja 08, 2009 5:06 pm

Co do książek się zgodzę, liczyłem przynajmniej na coś w rodzaju Baldur's Gate'a (fakt, tam książki też zbyt wielkie nie były, ale na pewno obszerniejsze od Morrowind'owych).

Z kolei headshot toporem... pamiętaj, że to RPG i jak każde RPG ma swój system walki, rzutów na trafienie, rzutów obronnych, bonusów od zręczności, bla bla bla. Jakbyś miał trafiać każdym atakiem, takie rozwiązanie nie miałoby sensu i powstałoby coś na wzór Oblivion'a, gdzie byle koksa można ubić byle czym, jeśli tylko umiesz szybko robić uniki 8-)

MesioII
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: MesioII » pt maja 08, 2009 8:50 pm

To chociaż mogliby dać animkę że mój przeciwnik robi unik, a nie... ^ ^

Glerzis
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Glerzis » pn cze 15, 2009 12:56 pm

Ja widziałem dłuższe książki liczące więcej jak 12stron (była przynajmniej jedna mająca powyżej 30stron).

MesioII pisze:To chociaż mogliby dać animkę że mój przeciwnik robi unik, a nie... ^ ^

Zobacz, z którego roku jest ta gra. ; )
Zresztą jak by wyglądały uniki np takiego przypartego do muru Ogrima udeżanego szybkim sztyletem na dajmy na to, 5 poziomie kr. ostrza.
Ja takie ciosy traktuje jako jego obrone/zbicie ciosu.
Wtedy niesmak do takich ciosów spada.

Wróć do „Arena & Daggerfall - Ogólne”