Daggerfall na Vista...

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Daggerfall na Vista...

Postautor: Soulsick » pn sty 26, 2009 11:04 am

Mam pytanie do obecnych tu oldschool'owców i wszystkich innych którzy mogliby pomóc. Mianowicie spełniam moje małe marzenie :oops: Zamieniam mojego laptopa w brame do innych światów - a więc na dysku: Baldurs Gate, Planescape Torrment, Icewind Dale itd. NIE MOGŁO zabraknąć serii The Elder scrolls... I tu pytanie: wie ktoś jak odpalić Daggerfalla i Battlespire'a na Viście? Prosze, pomóżcie... spełnijcie dziecięce marzenia :D
Konkrety: DOSBox jest mi oczywiście znany, w przypadku Daggerfalla zaopatrzyłem się nawet w specjalną instalke niby działającą też przez Viste... Daggerfalla potrafie przez tą aplikacje zainstalować, skonfigurować ale podczas włączania gra wywala do Windo.. przepraszam Visty :evil: Myślałem żeby zainstalować całość przez DOSBox,a ( czyli symulując komputer z 1997 ) ale instalka krzyczy w wypadku obu ww gier że mam za mało miejsca na dysku... Dziwne - zajmuja więcej niz 13 GB ? :lol: ( zawiasem w nawiasie ten problem ma bardzo dużo starszych tytułów ) Jest na to rada?
Proszę pomóżcie - w nagrodę przedniego gatunku Greef pędzony na mojej plantacji :lol:
Kto stanie ze mna do walki ?! http://soulsick1988.mybrute.com
Obrazek Obrazek

justMe
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Daggerfall na Vista...

Postautor: justMe » pn sty 26, 2009 4:52 pm

Vista to jeden z najgorszych (jeśli nie najgorszy) system jaki dotąd powstał. Polecam przenieść się na XP. Innego sposobu nie znam :(

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » pn sty 26, 2009 5:32 pm

taa tylko mam to szczęście posiadać laptop HP, która to firma ma juz podobno proces o blokowanie poprzednich windowsów... Znajomy informatyk powiedział mi jasno : słuchaj, ja to moge zrobić ale nie gwarantuje że cokolwiek będzie działać..... :cry:
Obrazek Obrazek

Zeeman15
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Zeeman15 » pn sty 26, 2009 6:01 pm

Nie martw się...
Jakby to powiedzieć wychodzi KOLEJNY windows (tzw. kolejna paczka błędów rozszerzająca obecny zestaw :lol: )

Na tym nowym raczej nigdy się to nie uda, ale za ok 5-6 stów możesz sobie złożyć nowego kompa z części z czasów xp

"Windows 7" chyba wersja beta jest dostępna lub będzie za chwilę(kilka m-cy)
Alchemia=>kasa+wspomagacze+lev }im więcej alchemii tym więcej kasy,tym więcej alchemii....

*czego prócz zabawy chcieć więcej??

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » pn sty 26, 2009 9:05 pm

Przed odpaleniem installki daggerfalla pominąłeś chyba "MOUNT C GAMES -freesize 700"
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
lukasz050792
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: lukasz050792 » wt sty 27, 2009 2:03 am

Jak chcesz uruchomić tą grę przez DosBox-a to jest prosty sposób, zrób wszystko wg mojej instrukcji:
1. Na dysku c: utwórz folder "Gry", a do niego wklej folder z grą (powinno być tak: "C:\Gry\Dagger"; jeśli dajesz "C:\Dagger" to program powiadamia cię o braku pamięci).
2. Uruchom DosBox-a (polecam wersję 0.72)
3. Wpisz - mount c c:\gry
4. Zatwierdź to enterem, wpisz c: i znowu enter
5. Teraz wpisz cd dagger i uruchom aplikację gry (DAGGER.EXE)

Powinno działać :)
Imię: Verter
Rasa: Nord
Klasa: Wojownik
Znak zodiaku: Cień
---

Awatar użytkownika
Soulsick
Sługus
Sługus

Postautor: Soulsick » wt sty 27, 2009 12:21 pm

A więc tak: nie moge zainstalowac gdzie indziej niz c:\dagger bo instalka twierdzi że nie ma innych dostępnych harddrive'ów, próbowałem po prostu z płyty skopiowac folder dagger (to już kompletny program instalka też go tylko kopiuje) albo zainstalowac przy pomocy tesdaggerfall windows installer ale w obu wypadkach otrzymuje pocieszający komunikat : You can not play Daggerfall off the cd please install the game first..... :evil:

Pobawilem sie i zainstalowalem, ale teraz nie może cd znaleźć (mimo że zainstalowałem do grania bez cd :| ) no to mu zamontowałem w dos box'ie no to mi mówi ze złą płyte włożyłem.... :cry:

Ale i tak to mnie rozbiło :
Obrazek

Bo my wiemy ze vista to nie windows - widzicie? Dagerfall wcale nie jest głupi :lol:
Obrazek Obrazek

Wróć do „Arena & Daggerfall - Pomoc techniczna”