Polecane mody - Oblivion

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Re: Polecane mody - Oblivion

Postautor: Bahamut » pt paź 24, 2008 3:41 pm

Eggy pisze:Tak, wiem że to będzie nie na temat, ale wiecie co mnie boli?
To, że obecnie jest znacznie więcej modów do Obliviona, niż do Morrowinda :cry: . To smutne, ale ciekawe, czemu się tak dzieje, może Obkowy CS jest łatwiejszy w obsłudze? Może Oblivion daje modderom większe pole do popisu, a może Oblivion jest gorszy od Morka i potrzebuje więcej usprawnień? Nie wiem, w każdym bądź razie na PES Codziennie przybywa parę modów do Obliviona, zaś Mody do Morrowinda rzadko kiedy się pojawiają. Pewnie jak do TES V Bethesda dołączy Construction set, to wtedy już nikt nie będzie chciał modyfikować Morrowinda......

W ogóle nie wiem czemu się tak jaracie Oblivionem, ja wolę Morrowinda. O! :P

Sęk w tym że w obliviona gra więcej ludu (aka graphic whores)
I tak jeśli liczyć ilość sensownych modów do obliviona i morrowinda to jest całkiem równo, bo oblivion iloscią modów "gównianych" jest większa.
Co do samego obkowego CS'a może oferuje ciut więcej możliwości ale jest też w kilku rzeczach ograniczony i bardziej zabugowany (przykład: wszystkie rasy muszą opierać się na tym samym modelu ciała.) Lub rozwiązywanie niektórych bugów może trwać dni ponieważ wiele z nich to jakiś duperel który łatwo jest przeoczyć. Jeśli jest dajmy na to jakiś błąd w skrypcie do gra zamiast ostrzegać, odrazu wywala w pulpit.
Nawet nie wiesz ile modów gryzie się ze sobą przez co specjalnie trzeba układać kolejność wczytywania co przy 200+ modach jest poprostu męczące)

Niestety faktem jest że oblivion jest poprostu nowszy i przyciąga więcej użytkowników przez co ma większy odsetek modderów
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » pt paź 24, 2008 3:50 pm

Niestety, ludzie to powierzchowne istoty, dasz im za przeproszeniem takie Pozłacane Gówno jak Oblivion, i od razu rzucają świetną grę jaką jest Morrowind bo to gówno jest Złote i się błyszczy, a Morrowind nie. :evil:
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Tudzież Dur'zah Ammunsirnaabi, w PBFie.

cerbin
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: cerbin » pt paź 24, 2008 5:13 pm

Ja myślę, że to głównie przez to, że oblivion jakby nie patrze jest grą raczej prymitywną przeznaczoną dla ludzi, dla których związek przyczynowo - skutkowy to nazwa nowej kanapki w macdaku. Smutne ale prawdziwe. Autorzy mieli ogromne możliwości by stworzy godnego następce Morka a zrobili to co każdy widzi. Ja dlugo grałam w Morka bez modów, bo był tak ogromny, że jakoś nie odczuwałam potrzeby dodawania czegoś. No i nie nudził się. Teraz mam pare, ale w sumie nie zadużo, ot poprawiajace modele postaci, jakiś domek owe bronie i zbroje.
A Oblivion jest pusty, płytki i wymagajacy urozmaiceń w postaci modów inaczej nudzi sie po godzinie.

Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Postautor: Bahamut » pt paź 24, 2008 8:38 pm

cerbin pisze:Ja myślę, że to głównie przez to, że oblivion jakby nie patrze jest grą raczej prymitywną przeznaczoną dla ludzi, dla których związek przyczynowo - skutkowy to nazwa nowej kanapki w macdaku. Smutne ale prawdziwe. Autorzy mieli ogromne możliwości by stworzy godnego następce Morka a zrobili to co każdy widzi. Ja dlugo grałam w Morka bez modów, bo był tak ogromny, że jakoś nie odczuwałam potrzeby dodawania czegoś. No i nie nudził się. Teraz mam pare, ale w sumie nie zadużo, ot poprawiajace modele postaci, jakiś domek owe bronie i zbroje.
A Oblivion jest pusty, płytki i wymagajacy urozmaiceń w postaci modów inaczej nudzi sie po godzinie.

Ale to tylko moje zdanie.

Modowanie Morrowinda zaczęło się od dodawania nowych rzeczy
A Obliviona... od gruntownego remontu mechaniki gry (czyli nasz ukochany levelscaling i prawienie wszechobecnego prostactwa gry)
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » śr paź 27, 2010 11:43 am

And Now for something completely Different:

Z nieukrywaną dumą chcę przedstawić swoją własną Obkowo-modową twórczość, przeznaczoną dla angielskiej wersji gry:

Cane or Walking Stick (Laseczka)- Dodaje nowy kostur, w formie eleganckiej laseczki, w sam raz dla dżentlmena. Laska nie jest zaklęta, a nabyć ją można u Rindira. Polecam używać z modami, które pozwalają na chodzenie jak Sheogorath, np. Madgod's Powers i Walk Like Sheo Kirela, do ściągnięcia na TES Nexus. (SI wymagane!) Laseczkę prezentuje Regis Nosferatu, mój Wampir-Dżentelmen
Obrazek

Imperial Battlemage Cuirass (Kirys Cesarskiego Maga Bitewnego) - podmienia zwykłe kirysy legionu u Strażników na Tajemnym Uniwersytecie, na własnoręcznie zrobioną przeze mnie hybrydę szaty maga, i kirysu Legionistów, oto screen:
Obrazek

Madgod's new Robes(Nowe Szaty Szalonego Boga)- Retekstura wdzianka Sheogoratha, Czerwono-Czarno-Srebrna. Drżące Wyspy są tu Niezbędne.
screen:
Obrazek

Ninjitsu Gear (Ekwipunek Ninjitsu)- Dodaje zajebiaszczą zbroję ninja, którą sam skleciłem w NifScopie, a do tego pasujący mieczyk. Szukajcie raczej niezbyt przyjaznego Ninja między Brumą a świątynią Ostrzy. A oto jak w niej wygląda Mistrz Yakitori:
Obrazek

Panoramers (Panoramerzy)- Taki nezbyt poważny mod, dodaje nową rasę, Panoramerów (Szerokich Elfów), grubych, niskich brzydali bez specjalnych mocy, zrobiłem ich po prostu dla brechtu. :lol:
A oto dorodny okaz, obok bosmera, dla porównania:
Obrazek

Revenants (Rewenanci)- Kolejna rasa, tym razem nieumarłych Magów/Wojowników, o upiornym wygłądzie, mocno przedobrzonych statsach, i potężnych Mocach.

A tak wygląda ich upiorna facjata:
Obrazek

Zrobiłem również retexturę Wieka Trumny, zrobionej przez Conifera (Khugana), Oryginalne wieko było całe przeszklone, ja szybę zastąpiłem bardziej tradycyjną, drewnianą pokrywą.

Wszystko znajdziecie Tutaj, i BTW, obczajcie też moje screeny! :mrgreen:
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Awatar użytkownika
JAAR
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: JAAR » pt lis 05, 2010 8:13 pm

Hej Eggy. Ten pancerz Cesarskich magów bitewnych wygląda naprawdę świetnie. Gdybyś przemalował go na biało i przerobił na lekki pancerz uszłoby to jako szata Ezia z Assassin's Creed II. A tak przy okazji ciekawie wygląda efekt tego kaptura. Gdybyś zrobił takie cuś z kapturem mrocznego bractwa byłbym prawdziwie wdzięczny. To dodałoby Braciom I Siostrom trochę anonimowości(potencjalne ofiary nie mściłyby się bo nie wiedziałyby na kim ;) ). Ale żeby nie było offtopu to ja mogę polecić mody:

1.Akatosh Mount daje nam możliwość przyzwania sobie smoczka jako wierzchowca (do wyboru do koloru co kto lubi). Jeżeli chcecie zabawić się w Eragona albo chcecie aby wasz czarnkksiężnik siał postrach dosiadając Czarnego Smoka ten mod jest dla was.
http://yfrog.com/fkzielonyakatoshmountp

2. Wspomniany już Midas Magic to prawdziwa perełka. Każdy znajdzie tu czar dla siebie. Co więcej czary owe posiadają zupełnie nowe animacje i efekty( zamrożenie nie jest połączeniem zaklęć paraliżu i obrażeń od zimna, NAPRAWDĘ powoduje uwięzienie przeciwnika w bryle lodu). Czary te są co prawda przepotężne i mogą zepsuć zabawę, ale żeby je zdobyć trzeba się trochę namęczyć(nie kupuje ich się od ich twórcy, Midasa- trzeba je zrobić samemu łącząc odpowiednie składniki.)
http://yfrog.com/n2midasp

3.Detect Life X Vision podmienia efekt zaklęcia wykrycie życia. Teraz zamiast fioletowej chmurki widzimy szkielet przeciwnika.
http://yfrog.com/05xvisionp

4.Steel Helm Replacer podmienia oryginalny model stalowego hełmu na zupełnie nowy- zamknięty(przypomina nieco stalowy hełm z Morrowinda)
http://yfrog.com/42stalowyhemp

To narazie tyle. Później postaram się wstawić screeny żebyście mogli zobaczyć czy wam się te mody nadadzą. Ostrzegam tylko że u mnie Obek chodzi na średnich ustawieniach więc obrazki mogą nie być zbyt cudne.
Ostatnio zmieniony ndz lis 07, 2010 7:25 pm przez JAAR, łącznie zmieniany 1 raz.
Feel the Power of TOASTY Obrazek

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » pt lis 05, 2010 9:41 pm

Wiesz JAAR, tak naprawdę ten Kaptur to z moda "Shadowy Hoods" Madmole'a, link. Mod podmienia wszyskie kaptury w Obku, Także Mrocznego Bractwa.

Zaś co do zbroi Ezia, oto link do naprawdę świetnego moda dodającego wdzianko bohatera Assassins Creed 2: http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=31401.

Awatar użytkownika
WindyPsor
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Polecane mody Oblivion

Postautor: WindyPsor » pt sty 09, 2015 3:33 pm

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć spolszczenie do Francesco....

Bo na AW był temacik o spolszceniu, ale bez linku.

A czy ten mod jest kompatybilny z OOO?

Bo na AW było że niby sie nie wylkuczają, ale co dalej?
.... i tak warto żyć... facebook

Awatar użytkownika
Roseansor
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Polecane mody Oblivion

Postautor: Roseansor » pt sty 16, 2015 2:09 pm

Witam chciałem wrócić do obliviona i trochę go zmodować,Ale zapomniałem jak to się robiSerio pobrałem moda i co z nim mam zrobić?

---------------------------------------
wiec o moich fascynacjach terapia sistemica, terapia sistemica breve, terapia sistemica familiar moja strona
logopeda, logopeda warszawa, integracja sensoryczna

fibi
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontaktowanie:

Postautor: fibi » pn cze 01, 2015 5:28 am

Polecane mody - Oblivion-----tak starszy temat, ale ciekawy.

:) Zainteresował mnie. Fachowy temat. :!:
Życzę wszystkim uczestnikom forum, a jest poniedziałek- udanego tygodnia. :roll: Wszystkiego najlepszego życzę. :!:

Wróć do „Oblivion - Mody”