Gromowładni czy Cesarstwo?

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Gromowładni czy Cesarstwo?

Postautor: Warnthor » pt gru 30, 2011 9:07 pm

Co sądzicie o tych dwóch organizacjach? Gdybyście byli w Skyrim, po której stronie byście się opowiedzieli? Ja powiem tak:

Z jednej strony:

Cesarstwo zaprowadzi pokój, i nie będzie wojny domowej, Skyrim znów zacznie żyć i się rozwijać.

Z drugiej strony:

Gromowładni odzyskają Skyrim i przywrócą je do dawnej świetności. Zburzą cesarskie budynki i postawią w ich miejscu norskie izby biesiadne.

Z kolei panowanie Gromowładnych = kolejna wojna z Elfami + próba odzyskania skyrim przez cesarstwo.

Panowanie Cesarskich = coraz większa władza Thalmoru, bezczeszczenie norskich kultur i budynków, stawiając wielkie pałace i zamki.

Trudny wybór, ale gdybym był zwykłym mieszkańcem opowiedziałbym się po stronie Cesarstwa. Z kolei gdybym był silnym wojownikiem opowiedziałbym się za Gromowładnymi.

A co wy byście wybrali?
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
JAAR
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Gmomowładni czy Cesarstwo?

Postautor: JAAR » pt sty 06, 2012 3:21 pm

To z kim trzymałem w poprzednich odsłonach The Elder Scrolls zależało głównie od tego, kogo lubiłem bardziej oraz jaką postacią grałem. I tak: w Morrowind nienawidziłem Dunmerów, dlatego (by im jak najmocniej dopiec :twisted: ) najczęściej wybierałem Legion Cesarski, a więc popierałem Cesarza. W Oblivionie, z racji, że akcja toczyła się w ojczyźnie Cesarskich więc musiałem pomagać im(chociaż podobnie jak Dunmerów, za Cesarskimi również nie przepadam ale w mniejszym stopniu ;) )ale za to konieczność służenia Marcinkowi odreagowywałem wymordowując co mniejsze wioseczki :twisted: . Jeśli chodzi o Skyrim to sprawa jest prosta. Jeśli gram Nordem (bo ich, jeśli chodzi o rasy ludzkie, lubię najbardziej)to oczywiście jednoczę się z buntem Gromowładnych. Jednak cieszę się z powrotu Legionu więc czasami lubię się do niego zaciągnąć(bo chociaż nie darzę Cesarskich sympatią to ich organizacja przypadła mi do gustu). Szkoda jedynie, że nie można dołączyć się do obu jednocześnie. Mógłbym wtedy jako łotrzyk lawirować pomiędzy pracodawcami i napuszczać jednych na drugich zagarniając nagrody od obu adwersarzy :) .
Feel the Power of TOASTY Obrazek

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » pt sty 06, 2012 3:44 pm

Gdybyś dołączył do obu, to musiałbyś sam ich wszystkich powybijać i zostałbyś władcą skyrim. A tak masz do wyboru: czy zwrócić skyrim cesarstwu, czy pomóc gromowładnym odzyskać dla skyrim niepodległość(co się równa z kolejną wojną z elfami).

Jeśli chcesz dopiec Dunmerom, możesz w PBF przyłączyć się do legionu i stłumić ich powstanie ;) (co się równa z krwawym wybijaniem elfów)
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Crezer
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Crezer » ndz sty 15, 2012 8:55 pm

Zależy jaką postacią.
Nord to gromowładni, Cesarski to do Legionu.
Jednak bardziej wole Ceskarskich.Przyzwyczajenie.

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » pn sty 16, 2012 9:27 pm

Można jeszcze dodać że dołączając do gromowładnych musimy wygnać naszego przyjaciela Jarla Balgruufa. To zależy jednak od gry, i od punktu jej widzenia. Np. w morku cesarstwo wydawało mi się "złe" a w nobku i skyrimie "dobre"(co innego cesarz, Titus Mede. Jego nie cierpię, ale przyłączyłem się do cesarstwa aby przywrócić pokój).
Obrazek

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » śr lut 01, 2012 3:14 am

Gromowładni - wojna z elfami, czy nie - Skyrim to ich kraina i Cesarstwo nie powinno pchać tam swoich łap. Nie wiem czemu, ale przypomina mi to nieco wojnę Gallowie vs Rzymianie z Asteriksa 8-)

Spolniczek
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Spolniczek » wt lut 28, 2012 6:31 pm

Ja chociaż nie mam skyriem oglądnołem tyle ,,zagrajmy'' że bez względu na wszystko stawiam na gromowładnych
(robi swoje też to że chcieli mnie zabić razem z ich przywódcą)

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » wt kwie 17, 2012 9:17 am

Powiedzmy sobie szczerze... Ulfrik i jego Gromowładni nie chcą wcale wolności Skyrim, ani przywrócenia kultu Talosa. Chcą władzy. Ja w Skyrim nie mieszam się do wojny domowej. (Poza nieszczęsnymi pertraktacjami pokojowymi w Wysokim Hrotgarze, no i jeszcze jedną postacią dołączyłem do Legionu...).

Z kolei cesarscy to już nie są dumne Legiony potężnego Imperium, takie jakie znamy chociażby z Morka, w Skyrim to po prostu żałosne marionetki w zachłannych łapach Thalmoru. Thalmor.... Ugh, jak ja nienawidzę tych chciwych, zarozumiałych, wrednych i żądnych władzy elfów..... White-Gold Concordate to po prostu hańba, że też Titus Mede dał się tak udupić elfom. :evil:

Brakuje mi czasów Septimów, kiedy to całe Tamriel było zjednoczone pod jedną silną władzą.... Ale siły wyższe (Czytaj Fabuła), mówi że to se ne wrati......... :cry:
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Tudzież Dur'zah Ammunsirnaabi, w PBFie.

MojaUkrytaMoc
Nowonarodzony
Nowonarodzony

Postautor: MojaUkrytaMoc » wt kwie 24, 2012 10:47 am

Oj dawno tu nie byłem i nie pisałem, tak więc witam :)
Tak czytam i zaciekawił mnie ten temat, gdyż właśnie zastanawiam się nad przyłączeniem do jednej z organizacji.
Mam mały dylemat, gdyż mimo ze chcę dołączyć do gromowładnych, darzę sympatią cesarskich, mimo ze gram elfką (dunmerką). Oczywiście grałem wszystkimi rasami w poprzednich częściach, ale rasy ludzkie mi się najmniej podobają, chodzi głównie o granie nimi. Jak dobrze pamiętam pierwszy raz jak zagrałem w tes-a wybrałem Argonianina, ale później jakoś bardziej elf mroczny mi się spodobał, chyba ze względu na morrowinda co był naprawdę bardzo fajną grą.
I chyba ze względu na tą sympatię do trójki, tak jakoś lubię cesarskich, grać ich rasą nie za bardzo, ale jak chodzi o legion cesarki i ich kult w dziewiątkę itd. to organizacje te w morrowindzie mi się bardzo podobały, poza tym od zawsze interesowały mnie wszelkie rasy, ich wierzenia itp.
Ale wracając do tematu, gdybym grał w morka znów bym dołączył do legionu, jednakże tes v bardziej ciągnie mnie do gromowładnych, dlaczego? Gdyż cesarscy chcieli mnie skrócić o głowę co jest niewybaczalne, poza tym to już nie ten sam legion jak kolega Eggy napisał, pomimo ze nordowie nie lubią dunmerów, to wolę stanąć chyba po ich stronie, niż cesarskich. Prawdę mówiąc gdyby była jakaś trzecia opcja, to ani do gromowładnych, ani do cesarskich bym się nie przyłączył, bo jedni najeżdżali, a ci drudzy nic nie zrobili gdy Argonianie najechali na prowincje morrowind, jak tak pomyśle to nie tylko dunmerów olewali.
Tak więc jeszcze pomyśle nad wyborem strony w tej wojnie ale chyba jednak po stronie gromowładnych stanę.
Pozdrawiam^^

Awatar użytkownika
Bohdan
Sługus
Sługus

Postautor: Bohdan » śr kwie 25, 2012 7:32 pm

a ja jestem za gromowładnymi bo: wymorduję reprezentację koszykarską tamriel tzn wysokie elfy i resztę thalmoru ale z 2-giej strony dla cesarstwa można się dołączyć ze względu na tego kolesia co mi pomógł uciec
Tak mówią norskie legendy

Wróć do „Skyrim - Ogólne”