Przykładowe Podanie

Moderatorzy: Eggy, Kosmo

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny
Posty: 462
Rejestracja: czw lut 17, 2011 3:03 pm
Lokalizacja: Możliwie najdalej

Przykładowe Podanie

Postautor: Warnthor » pn lis 14, 2011 8:06 pm

Imię i Nazwisko: Warnthor Caloth

Wiek: 35 lat

Rasa: Nord

Gildia: Gildia magów

Historia: Warnthor urodził się w Skyrim, choć kilka dni po narodzinach razem z rodzicami wyruszył do Cyrodiil gdzie mieszkał przez 16 lat. W ciągu tych lat, uczył się magii ze zwojów i walki mieczem. W wieku 17 lat przyłączył się do straży. W większości był chłopcem na posyłki i nigdy nie miał okazji się wykazać, gdy w końcu, ujrzał bandytów próbujących obrabować podróżnego kupca. Warnthor od razu wykorzystał sytuację i podszedł by wyciągnąć kupca z kłopotów. Bandytami okazali się członkowie Mrocznego Bractwa, z którym spotkań często unikał. Jednak teraz nie miał wyjścia - Zabić członków Bractwa czy pozwolić im zabić kupca. W końcu zdobył się na odwagę i rozkazał Bractwu zostawić kupca. Oczywiście wiedział że tego nie zrobią i rozpoczął walkę. Gdy pokonał dwóch z nich trzeci zranił go ciężko w nogę. Wykorzystał jeden ze zwojów które miał w torbie i spalił przeciwnika, po czym sam padł nieprzytomny. Obudził się w gildii magów. Okazało się że sztylet był zatruty i magowie podali mu antidotum. Nogę miał obandażowaną i pawie nie mógł nią ruszać. Podczas ciosu sztylet wbił się prawie cały i rana była głęboka. Po kilu dniach, spędzonych w gildii zainteresował się magią i postanowił do niej dołączyć. Po kilku latach nauki dostał swoje pierwsze poważne zlecenie: Zniszczenie kryjówki nekromantów na granicy Czarnych mokradeł i Morrowind. Gdy dotarł na miejsce rozpoczął poszukiwania. Okazało się że kryjówka znajduje się w wodzie. Wypił miksturę oddychania w wodzie i zanurkował. Gdy dopłyną do wejścia usłyszał przeraźliwy krzyk. Wiedział że to magia nekromantów i ruszył dalej. Gdy wszedł do środka i dotarł do następnych drzwi prowadzących do sali, postanowił zajrzeć przez dziurkę od klucza co tam się dzieje. W środku panował półmrok, a światło było czerwone. Cicho otworzył drzwi i wszedł do środka, ale nim zdążył coś zrobić, zauważył trzech zakapturzonych ludzi z czerwonymi ślepiami. Po chwili znowu usłyszał ten sam krzyk, tyle że głośniejszy, prawie rozsadzający jego głowę. Gdy krzyk ucichł, z ziemi podniosła się grupa nieumarłych. Okazało się że Nekromanci wyssali z niego całą moc magiczną. Po takim czasie w gildii magów, praktycznie nie umiał się już posługiwać mieczem, jednak to była jego ostatnia szansa. Wyjął ostrze i wbił je w klatkę piersiową jednego z zombie. Cofnął się dzięki czemu miał czas na wypicie mikstury many. Teraz miał szansę. Zaczął atakować czarami nieumarłych jednak to nic nie dawało, więc najpierw zabił nekromantów. Gdy nekromanci padli, razem z nimi zginęli ich nieumarli. Odpoczął trochę i poszedł dalej. W ostatniej sali znajdowała się komora ze spaczonym mutantem z Morrowind. Najwyraźniej nekromanci go tu przywieźli, aby zarazić tamtejszą okolicę. Warnthor zabił i jego. Gdy wszyscy nekromanci nie żyli, Warnthor postanowił wrócić do Gildii magów. Po powrocie został uczniem jednego z mistrzów gildii i został wreszcie oficjalnie przyjęty, a mistrz gildii wysłał go na Vvardenfell

Charakter: Spokojny, choć czasem nerwowy. Często reaguje ze złością gdy ktoś się z niego naśmiewa. Bardzo sarkastyczny. Rzadko robi na złość osobom których nie lubi i szuka sposobu na pogodzenie się.

Wygląd: Dobrze zbudowany mężczyzna, lecz przez większość życia spędzonego poza ojczyzną nie jest już zbyt typowym Nordem. Ma 180 cm wzrostu, co jest dość mało jak na Norda i czarne długie włosy.

Cechy postaci: Umie się dobrze posługiwać magią, choć i w mieczu nie jest taki zły. Kusza nie stanowi dla nie go problemu, ale łukiem nie umie się posługiwać. Woli walkę bronią dwuręczną, niż jednoręczną.

Umiejętności:

- Czytanie i pisanie - Każda postać zaczyna tylko z tą umiejętnością, reszty można się nauczyć od np. szefów gildii.

Umiejętności Bojowe:

Długie ostrze - 10

Zniszczenie - 10

Topór - 10

Teraz czekamy tylko na odpowiedź mistrza gildii.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Wróć do „Podania”