Ald-Baldurnissi

Moderatorzy: Eggy, Kosmo

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Re: Ald-Baldurnissi

Postautor: Warnthor » wt sty 31, 2012 7:48 pm

Warnthor schylił się, nabrał powietrza i zdmuchnął popiół z serca. Sięgnął po nie, podniósł i ruszył w stronę ołtarza.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » wt sty 31, 2012 9:22 pm

Gdy Warnthor zbliżył się do ołtarza, zobaczył w nim małe zagłębienie, czerwone od wymieszanej krwi ludzi i Daedr. Wokół zagłębienia biegła inskrypcja:

Przez Przebite Serce,
Przemawia Do mnie Herma Mora
Przez Uwięzioną duszę,
przez krew zmieszaną i w Otchłani związaną,
O Ukryty! Panie Tajemnic! Skarbnico Wiedzy! Zakazany Owocu! Twój sługa cię wzywa!
Przybądź!
Przemów!
Ukaż swą Postać!
Oświeć sługę swego blaskiem i mądrością, A pławić się będziemy w blasku Pana Naszego,
Hermaeusa!

Przy ołtarzu leży daedryczny sztylet z dziwnie powykrzywianym ostrzem, i duży kamień duszy.
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Tudzież Dur'zah Ammunsirnaabi, w PBFie.

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » wt sty 31, 2012 9:28 pm

Warnthor podniósł sztylet, i przysuwając serce nad zagłębienie, wbił w nie sztylet.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » wt sty 31, 2012 10:06 pm

Nagle, Daedryczne runy na ołtarzu zaświeciły się, cała świątynia zatrzęsła się w posadach, a posąg Hermaeusa ożył.

- Wiem kim jesteś śmiertelniku, wiem też po co tu przybyłeś. Ci ślepi, obłąkani głupcy którzy broczyli mój ołtarz niewinną krwią nie byli moimi prawdziwymi sługami. Zbłądzili oni, biorąc mrzonki i ułudę za prawdziwą wiedzę, co doprowadziło ich do szaleństwa. Wiedz bowiem, że granica między Moją domeną, a Królestwem Sheogoratha jest bardzo cienka. Ale ty jesteś inny, twój umysł jest jasny, twe myśli bystre, a percepcja ostra jak nóż, który przecina przez kłamstwa i niszczy fałsz i omamy. I takie sługi lubię......

Jak zapewne się domyślasz, musisz wykonać zadanie, bym dał ci swe błogosławieństwo... I ja mam zadanie specjalnie dla ciebie. Moja księga, Oghma Infinitum, Zaginęła. Zaginęła to jednak nie do końca poprawne sformułowanie, gdyż wiem gdzie jest, i kto ją ma. A ma ją niejaki Veran Drathis, zbuntowany Telvański Mag. Rezyduje on w jaskini Ur-Nammu, na Wybrzeżu Azury, Zgładź Verana, odzyskaj Księgę, I przynieś mi ją tutaj. Strzeż się jednak! Drathis to mistrz Iluzji, jego zaklęcia potrafią zmącić najbystrzejszy umysł, a jego legowisko pełne jest pułapek i prób.

I jeszcze jedno: Gdy odzyskasz Oghmę Infinitum, Pod żadnym pozorem NIE zaglądaj do niej......

Po tych słowach, Statua znieruchomiała.
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » czw kwie 05, 2012 3:47 pm

Warnthor wszedł do chamu przez portal, po czym położył Oghamę na ołtarzu.

- Oto twoja księga.

Odsunął się od ołtarza licząc na szybką odpowiedź. Jedyne o czym myślał to paść ze zmęczenia na łóżko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Postautor: Eggy » czw kwie 05, 2012 8:32 pm

Statua Herma Mory Przemówiła:

- Doskonale się spisałeś. Ale to dla mnie żadna niespodzianka, od początku Wiedziałem że ci się to uda, Warnthorze Caloth, gdyż ja wiem wszystko. Wiem też że oczekujesz teraz swojej nagrody...

Nagle jedna z macek Hermy Mory poruszyła się, i dotknęła czoła Warnthora, który nagle poczuł się jakby go zalała fala dziwnej energii, zmęczenie ustąpiło poczuciu głębokiego odprężenia. Jego umysł nagle zaczął pracować jeszcze sprawniej, skóra mrowiła go od ogromnej ilości magicznej energii, a wiele problemów które go dręczyły nagle same się rozwiązały. To było jak oświecenie! Herma Mora Rzekł:

-Mam nadzieję że ów dar ci się spodoba, lecz używaj go z rozwagą. Wy śmiertelnicy macie tendencję do popadania w megalomanię, czego przykładem był Veran Drathis. I pamiętaj Mój Czempionie, że zawsze będę nad tobą czuwał......

Po tych słowach macka se cofnęła, a posąg znieruchomiał.

(Otrzymałeś Błogosławieństwo Hermaeusa, od teraz twoja inteligencja zwiększyła się dwukrotnie, a słabsze zaklęcia nie zużywają w ogóle many.)

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » pt kwie 06, 2012 12:38 am

Warnthor założył pierścień który dostał od Dur'zy i wyszeptał "Do Domu" aby szybko się przenieść do Szkarłatnej Auli.
Obrazek

Wróć do „Zachodnia Wyrwa”