Morrowind Złota edycja - gdzie Tribunal i Bloodmoon?

Ramz
Nowicjusz
Nowicjusz

Morrowind Złota edycja - gdzie Tribunal i Bloodmoon?

Postautor: Ramz » pt sty 31, 2014 1:03 pm

Po kilku latach postanowiłem znów zagrać w Morrowind'a. Kiedy chciałem rozpocząć jedną z kampanii z dodatków ww. przespałem się poza miastem, ale Mroczne Bractwo nie zaatakowało(spałem chyba z 20 morrowindowych dni). Potem poszedłem do Khuul, ale NPC'a, który przenosi na Solstheim nie było. Poza tym wykonując kilka zadań pobocznych w Vivek nie można było tych zadań zakończyć. Przeinstalowałem grę, nie pomogło. Zainstalowałem na laptopie i jest to samo. Poza tym, według danych na pudełku gra wymaga 1,5 GB, a na komputerach zajmuje mi ok. 1 GB. Wcześniej jak grałem w Morrowind'a nie spotkałem takich problemów. Jak to rozwiązać?

Zgred3
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Morrowind Złota edycja - gdzie Tribunal i Bloodmoon?

Postautor: Zgred3 » pn lut 03, 2014 11:24 pm

W trakcie wczytywania plików podczas uruchamiania gry jest widoczny pasek informacyjny, który podaje nazwy wczytywanych plików gry (.ESM lub .ESP). Sprawdź, czy gra wczytuje dodatki. Jeśli te dwa pliki nie są wczytywane, sprawdź czy są zaznaczone w "pliki gry" - taka opcja w launcherze gry. Zajrzyj tez do katalogu "Data Files" "Morka", by spradzić fizyczną obesność plików <tribunal.esm> i <bloodmoon.esm> na swoim miejscu.
Dodatkowo na ostatnim ekranie ztartowym pokazuje się (w lewym dolnym rogu) wersja gry. Jesli nie ma tam napisu "1.6.1829", gra nie jest spatchowana.
Poza tym z Twojego opisu nie wynika, że masz wersję GOTY ("Morek" z dodatkami + patch 1.6.1820), więc to też sprawdź, bo możesz mieć tylko podstawę.

Ramz
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Morrowind Złota edycja - gdzie Tribunal i Bloodmoon?

Postautor: Ramz » śr lut 05, 2014 3:10 pm

W "plikach gry" miałem nie zaznaczone dodatki. Moje nie dopatrzenie, dzięki za pomoc :)

Wróć do „Morrowind - Pomoc techniczna”