Rejestracja - obowiązek czy przywilej

Uwagi odnośnie strony http://www.morrowind.pl
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Administrator
Administrator

Rejestracja - obowiązek czy przywilej

Postautor: Snusmumriken » ndz gru 19, 2010 6:22 am

Dwa miesiące po reaktywacji strony Morrowind.pl doszliśmy do punktu, gdy na 500 unikalnych użytkowników (dziennie):

- 50 posiada konta na portalu i z nich korzysta
- 10 użytkowników dokonuje rejestracji (w celu pobrania plików)

Zastanawia mnie jak reaguje pozostała część użytkowników. Czy widząc wymóg rejestracji, opuszcza stronę i nigdy tutaj nie wraca?

W związku z tym, że 90% userów pozostaje "anonimowych", chciałbym poznać Wasze opinie na temat wymogu rejestracji. Być może powinniśmy zrezygnować z zakładania kont w celu pobierania plików, komentowania i wypowiedzi na forum? Jakie według Was miałoby to plusy i minusy?

Według mnie 30 sekund poświęcone na założenie konta nie jest jakimś wielkim wysiłkiem i nie powinno zniechęcać nowych osób do strony. Jednak być może się mylę?

Być może większość użytkowników i tak przychodzi do nas o pliki i nie ma zamiaru spędzać tutaj ani chwili więcej. Przychodzi, pobiera i do widzenia :) W takim przypadku cały sens prowadzania strony i forum na temat Elder Scrolls mija się z celem. Lepszym rozwiązaniem byłby otwarty serwer FTP z wrzuconymi na niego plikami.

Jeśli rejestracja nie miałaby być obowiązkowa, to jakie funkcje chcielibyście mieć dostępne tylko dla zarejestrowanych? Wprowadzanie limitów pobierania, np 10 plików bez rejestracji jest możliwe, jednak obawiam się, że takie rozwiązanie byłoby jeszcze gorsze niż obecne.

Nie ukrywam, że temat na temat "spisu" osób które chciałyby pomóc trochę rozczarował mnie mnogością wypowiedzi w tym temacie.

Tak więc czekam na uwagi, opinie i komentarze...

Leon78657
Nowicjusz
Nowicjusz

Re: Rejestracja - obowiązek czy przywilej

Postautor: Leon78657 » ndz gru 19, 2010 10:39 am

jeśli chodzi o pobieranie plików i ich komentowanie myślę że rejestracja jest zbędna, mimo iż trwa to chwilę dużo osób nie lubi zostawiać swoich danych typu e-mail w zbyt wielu miejscach, jednak jeśli chodzi o wypowiedzi na forum to wg mnie bez rejestracji ani rusz.

Awatar użytkownika
Snusmumriken
Administrator
Administrator

Postautor: Snusmumriken » ndz gru 19, 2010 1:00 pm

Patrząc ze strony osób zajmujących się serwisem, można ułożyć podobną wersję Twojej wypowiedzi:

"dużo osób nie lubi zostawiać danych ze swoich serwerów w zbyt wielu miejscach,"

Od prawie 2 lat nie wysłaliśmy z Morrowind.pl żadnej reklamy, newslettera, informacji o aktualizacjach, więc nie wiem czego się można obawiać. Oczywiście planujemy takie działania, ale znając życie jeden mailing rocznie z informacjami o nowościach będzie wystarczającym wyzwaniem...

Jeśli użytkownik już zmusi się do rejestracji, z pewnością za jakiś czas wróci, zobaczyć czy są jakieś nowości. Natomiast przy "wolnym" pobieraniu jest to układ jednostronny. Pobieram - zapominam. W sieci jest wiele przykładów stron z tekstami typu "Jeśli tu wszedłeś to się zarejestruj albo wyp.... i nie marnuj nam transferu" :D

Na początku działalności strony komentarze i pobieranie nie wymagało rejestracji. Efektem tego były bezpośrednie linki do plików na innych stronach. Typu, ktoś zrobił stronę o The Elder Scrolls III: Morrowind, założył dział o modyfikacjach, powstawiał opisy, a linki do plików powpisywał z naszego serwera. Czyli użytkownik pobierający modyfikacje z serwisu Morrowind.pl, właściwie nie widzi na oczy naszej strony.

Brak wymogu rejestracji wywołał także lawinę spamu i "przyjaznych" komentarzy. Wiadomo, nie muszę podawać adresu mail, nikt mnie nie namierzy, jestem anonimowy. A cierpi na tym serwis Morrowind.pl. Co sobie pomyśli nowy użytkownik, który wejdzie na strone z jakimś modem i zobaczy 20 wpisów pod plikiem z czego połowa to bluzgi, a druga to reklamy innych serwisów.

Leon78657
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: Leon78657 » ndz gru 19, 2010 4:11 pm

Snusmumriken pisze:Patrząc ze strony osób zajmujących się serwisem, można ułożyć podobną wersję Twojej wypowiedzi:

"dużo osób nie lubi zostawiać danych ze swoich serwerów w zbyt wielu miejscach,"

Od prawie 2 lat nie wysłaliśmy z Morrowind.pl żadnej reklamy, newslettera, informacji o aktualizacjach, więc nie wiem czego się można obawiać. Oczywiście planujemy takie działania, ale znając życie jeden mailing rocznie z informacjami o nowościach będzie wystarczającym wyzwaniem...

Jeśli użytkownik już zmusi się do rejestracji, z pewnością za jakiś czas wróci, zobaczyć czy są jakieś nowości. Natomiast przy "wolnym" pobieraniu jest to układ jednostronny. Pobieram - zapominam. W sieci jest wiele przykładów stron z tekstami typu "Jeśli tu wszedłeś to się zarejestruj albo wyp.... i nie marnuj nam transferu" :D

Na początku działalności strony komentarze i pobieranie nie wymagało rejestracji. Efektem tego były bezpośrednie linki do plików na innych stronach. Typu, ktoś zrobił stronę o The Elder Scrolls III: Morrowind, założył dział o modyfikacjach, powstawiał opisy, a linki do plików powpisywał z naszego serwera. Czyli użytkownik pobierający modyfikacje z serwisu Morrowind.pl, właściwie nie widzi na oczy naszej strony.

Brak wymogu rejestracji wywołał także lawinę spamu i "przyjaznych" komentarzy. Wiadomo, nie muszę podawać adresu mail, nikt mnie nie namierzy, jestem anonimowy. A cierpi na tym serwis Morrowind.pl. Co sobie pomyśli nowy użytkownik, który wejdzie na strone z jakimś modem i zobaczy 20 wpisów pod plikiem z czego połowa to bluzgi, a druga to reklamy innych serwisów.

Przeciętny użytkownik nie wie iż strona nie generuje SPAM'u na ich skrzynkach, ale co do reszty argumentów to mnie przekonałeś

Awatar użytkownika
Kosmo
Moderator
Moderator

Postautor: Kosmo » ndz gru 19, 2010 9:37 pm

Według mnie powinniśmy udostępnić pobieranie plików dla wszystkich, a nie tylko dla zarejestrowanych, ponieważ mamy większość modów takich jakie może każdy znaleźć na innych stronach nie wymagających rejestracji (pamiętam jak sam na początku mojego modowania Morka szukałem takich samych modów, które znajdują się np na Elric..., bo nie chciało mi się tam rejestrować i dzięki temu znalazłem kilka ciekawych (nieraz opuszczonych, ale ciągle z modami :mrgreen: ) stron chociaż by http://mods.pl ). Można by było jeszcze zrobić tak jak to jest na TESNexus pobieranie moda pow. 5mb tylko dla zarejestrowanych :lol: Wtedy ludzie chociażby z czystej chęci zobaczenia takiego moda/total konwersji gothica (gothic-mod) by się zarejestrowali. Co do komentowania na forum powinniśmy zrobić dział "Gościnne Pytania" jak to ma Clockwork City Lub Adamantytowa Wieża, dzięki temu strona będzie częściej odwiedzana przez anonimów, ale także częściej ludzie będą się rejestrować. Komentowanie pod modami jednak lepiej zostawić dla zarejestrowanych, jakoś usuwanie bluzg i i wulg mnie nie bawi...
Obrazek

Awatar użytkownika
Snusmumriken
Administrator
Administrator

Postautor: Snusmumriken » pn gru 20, 2010 5:20 am

Akurat mods.pl to jest najgorszy przykład jaki mogłeś wybrać...

Nie ma tam żadnej modyfikacji Morrowinda do pobrania. W ogóle chyba nie ma ani jednego działającego pliku. Za to opisy są do nas :P Gdzie byś nie kliknął to brak pliku albo zarejestruj się w serwisie rapidshare...

Gościnne pytania do przemyślenia / realizacji... ;P

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » pt lut 18, 2011 4:56 pm

Ja myślę żeby zrobić tak:

Do pobierania plików mniejszych niż 2MB nie trzeba się zarejestrować, natomiast do większych niż 2MB (jeśli oczywiście da się tak) i komentarzy trzeba się zarejestrować.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
Lothar
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Postautor: Lothar » ndz mar 13, 2011 5:24 am

Taka polska mentalność, że ludzie boją się rejestracji. Jednak uważam, że udostępnienie downloadu bez rejestracji wiele nie zmieni... chyba, że (i tutaj druga opcja, bardziej optymistyczna) - ktoś kto pobierze mod-a, pogra, będzie miał problemy, założy jednak to konto i wypyta co i jak 8-)

Wróć do „Morrowind.pl”