Problem z Trójcą - rozmowa z Helsethem

iMcCrea
Nowicjusz
Nowicjusz

Problem z Trójcą - rozmowa z Helsethem

Postautor: iMcCrea » czw sie 04, 2011 3:18 pm

Witam.

Moja postać heroicznie wykonywała zadania od zwierzchników króla do czasu, kiedy to władca postanowił osobiście z nią porozmawiać. Przystając na jego żądanie - rozmawiam. I co? I nico bowiem po wykorzystaniu wszelkich opcji dialogu z Helsethem w dzienniku nie pojawia się żaden nowy wpis. Sam Helseth również nie mówi nic ciekawego (tj. żadnych wskazówek co do dalszych działań). Sugerując się solucją - powinienem od niego dostać zadanie udaremnienia próby zamachu.

Przed rozmową z Helsethem porozmawiałem również z Tieniusem, który poinformował mnie o możliwości pogawędki z królem, po czym w dzienniku pojawił się nowy zapis. Jednak w trakcie i po rozmowie z królem nic się nie dzieje.

Jakieś rady na moją bezradność?
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Bahamut
Administrator
Administrator

Re: Problem z Trójcą - rozmowa z Helsethem

Postautor: Bahamut » czw sie 04, 2011 8:10 pm

iMcCrea pisze:Witam.

Moja postać heroicznie wykonywała zadania od zwierzchników króla do czasu, kiedy to władca postanowił osobiście z nią porozmawiać. Przystając na jego żądanie - rozmawiam. I co? I nico bowiem po wykorzystaniu wszelkich opcji dialogu z Helsethem w dzienniku nie pojawia się żaden nowy wpis. Sam Helseth również nie mówi nic ciekawego (tj. żadnych wskazówek co do dalszych działań). Sugerując się solucją - powinienem od niego dostać zadanie udaremnienia próby zamachu.

Przed rozmową z Helsethem porozmawiałem również z Tieniusem, który poinformował mnie o możliwości pogawędki z królem, po czym w dzienniku pojawił się nowy zapis. Jednak w trakcie i po rozmowie z królem nic się nie dzieje.

Jakieś rady na moją bezradność?
Z góry dziękuję za pomoc.

Czy przypadkiem nie trzeba najpierw porobić nieco questów dla świątyni Almalexii?
Some people play Oblivion with 200+ mods. It is said that those people lost their minds through searching,downloading and testing thousands of thousands of mods. What they all try to accomplish is to create a perfect Oblivion which only exists for themself, their own world, their own Oblivion. Their harddisks full, their minds mad.

iMcCrea
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: iMcCrea » pt sie 05, 2011 8:17 pm

Tzn. wykonałem zadania z odnalezieniem pierścienia kogośtam i oczyszczenia starej świątyni, po czym na głównym placu Twierdzy pojawiła się dziura, z której zaczęły wychodzić dwemerowe jaszczurki, etc. Zawiadomiłem o tym Tieniusowi, który kazał zbadać mi tunel, który powstał na placu Brindisi Dorom. Po udaniu się do niego widać wnętrze dwemerowej twierdzy, której nazwy z pamięci już niestety nie wyrecytuję. Wróciłem do Tieniusa (zaś obok niego stał już Helseth), który po kilku zdaniach nadmienił, że sam król chce ze mną porozmawiać. Tym samym - rozmawiam z królem, ale nic z tego nie wynika - żadna opcja dialogowa nie działa (powtórzę - brak adnotacji w dzienniku lub jakichkolwiek wskazówek co do dalszej rozgrywki).

Może jakaś komenda z konsoli doda odpowiednią opcję w oknie rozmowy? Cokolwiek? W każdym razie jestem pewien, że dla Świątyni wykonałem wszystkie prace niezbędne do kontynuowania wątku głównego.

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » ndz sie 07, 2011 7:45 pm

Tzn. wykonałem zadania z odnalezieniem pierścienia kogośtam i oczyszczenia starej świątyni, po czym na głównym placu Twierdzy pojawiła się dziura, z której zaczęły wychodzić dwemerowe jaszczurki, etc. Zawiadomiłem o tym Tieniusowi, który kazał zbadać mi tunel, który powstał na placu Brindisi Dorom. Po udaniu się do niego widać wnętrze dwemerowej twierdzy, której nazwy z pamięci już niestety nie wyrecytuję. Wróciłem do Tieniusa (zaś obok niego stał już Helseth), który po kilku zdaniach nadmienił, że sam król chce ze mną porozmawiać. Tym samym - rozmawiam z królem, ale nic z tego nie wynika - żadna opcja dialogowa nie działa (powtórzę - brak adnotacji w dzienniku lub jakichkolwiek wskazówek co do dalszej rozgrywki).

Może jakaś komenda z konsoli doda odpowiednią opcję w oknie rozmowy? Cokolwiek? W każdym razie jestem pewien, że dla Świątyni wykonałem wszystkie prace niezbędne do kontynuowania wątku głównego.

Musisz najpierw wrócić do świątyni i zawiadomić o tym samym Almalexię.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

iMcCrea
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: iMcCrea » pn sie 08, 2011 7:33 pm

Istotnie, trzeba było jeszcze porozmawiać z Almalexią, dziękuję.

Aleee, nic tak prosto...

Oto wędruję już po dwemerowej twierdzy i mam problem - zapewne Wam znany - z osuwiskiem skalnym (tj. nie chce wybuchnąć). Próbowałem wielu metod podanych na różnorakich forach: "tcl" w konsoli, patchowanie, etc., lecz nic nie zadziałało. W przypadku ~tcl tuż za osuwiskiem był krótki kawałek podłogi i czarna przestrzeń, z którą nic nie można było zrobić aby przenieść się do kolejnego korytarza (chociażby przez jakieś drzwi, cokolwiek). W przypadku patcha - również nic się nie dzieje; w przypadku patcha + ~tcl - ponownie nic.

Czytałem też coś o możliwości wsadzenia drzwi w dwóch osobnych lokacjach dzięki zabawie w TESCS, przez które możliwe byłoby spokojne przejście bez względu na osuwisko. Jednak było to tylko nadmienione, nie podano konkretnej metody, którą mógłbym się posłużyć. Zapewniam także, że jestem w miarę pojętnym uczniem i jeśli ktoś tylko opisze mi, jak rozwiązać ten problem za pomocą TESCS to powinienem sobie poradzić.

Chyba, że ktoś ma do zaoferowania jeszcze inną deskę ratunku.

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Postautor: Warnthor » pn sie 08, 2011 7:57 pm

Oto wędruję już po dwemerowej twierdzy i mam problem - zapewne Wam znany - z osuwiskiem skalnym (tj. nie chce wybuchnąć). Próbowałem wielu metod podanych na różnorakich forach: "tcl" w konsoli, patchowanie, etc., lecz nic nie zadziałało. W przypadku ~tcl tuż za osuwiskiem był krótki kawałek podłogi i czarna przestrzeń, z którą nic nie można było zrobić aby przenieść się do kolejnego korytarza (chociażby przez jakieś drzwi, cokolwiek). W przypadku patcha - również nic się nie dzieje; w przypadku patcha + ~tcl - ponownie nic.

Yyy... a znalazłeś dwemerowe ładunki wybuchowe? Są poukrywane w skrzyniach w twierdzy. Jak tak, to po prostu przez to osumowisko Nie da się przejść. Znajdź inne. Jeśli w innych też się nie da, będziesz musiał pokombinować w cs
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
Snusmumriken
Administrator
Administrator

Postautor: Snusmumriken » pn sie 08, 2011 8:13 pm

Przecież to jest powszechnie znany błąd na starej wersji gry (bez najnowszego patcha).
Skąd miałeś patch i jaką wersję gry teraz masz?
Powinieneś zainstalować ten patch do Trójcy oraz Bloodmoona

Odnośnie wysadzania innych przejść to jest taki mod:
Dwemer Ruins Fix

A tak w ogóle, jeden problem, jeden wątek...

szymonek22
Nowicjusz
Nowicjusz

Postautor: szymonek22 » czw cze 14, 2018 11:42 am

Dlaczego ten błąd dalej występuje na tej stronie.Dla mnie im więcej będzie takich błędów to mniej osób będzie w tą grę grało.

Wróć do „Morrowind - Questy”