Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Jak zarobić dużo kasy?

Witajcie. W tym poradniku opiszę zasady zostania bogaczem. Myślę że po lekturze będziecie mogli bogactwem konkurować nawet z Orvasem Drenem.

1. Głównym sposobem zarabianie jest alchemia. Tak, wiem, że nawet najprostszy sprzęt alchemiczny kosztuje kupę szmalu. Ale jakoś ominiemy ten problem. Jedna rada: przy tworzeniu postaci dobrze jest wstawić sobie do umiejętności głównych alchemię. A skąd wytrzaśniemy porządny sprzęt alchemiczny? A z gildii magów w Calderze, za piętrze.Cały zestaw profesjonalny. Teraz teleportujemy się do Domu Rosomaka, i tam, od altmerskiego gościa kupimy składniki do mikstury przywrócenia kondycji. A jak mu się skończą? To kończymy rozmawiać, odpoczywamy 24 godz. i znowu handlujemy. Po zrobieniu dużej ilości mikstur, wracamy do Caldery, idziemy do orkowej posiadłości Ghorak, i szukamy młokosa Pełzacza. Ma on 5000 kasy, i zawsze płaci pełną wartość. A więc sprzedajemy. A jak mu się skończy kasa, to odpoczywamy 24 godzinki, i znowu handlujemy. To był pierwszy sposób.

2. Drugim sposobem, bardzo niebezpiecznym dla słabych postaci zresztą, jest sprzedaż amuletów szóstego rodu. Ma taki na sobie każdy Dagoth. Są dużo warte i bezużyteczne. Chyba już każdy się domyśla co trzeba zrobić. Należy pójść do dużej kryjówki szóstego rodu czyli takiej, jak Kogoruhn, ale nie takiej jak Ilunibi. W dużych kryjówkach jest od groma słabszych Dagothów - mają one na sobie te amulety. Trzeba je powybijać i zabrać biżuterię. Nie jestem pewien, czy Pełzacz je kupi, ale raczej tak. Jeśli jednak nie kupi, można szukać u zaklinaczy - oni najczęściej są bogaci.

3.Trzeci sposób, jest także bardzo niebezpieczny - należy plądrować ruiny dwemerowe i daedryczne oraz polować na pomniejsze Daedry i Atronachy. Ja mam swój sposób. We wszystkich ruinach jest dużo badziewia. Należy przed wybraniem się w ruiny rzucić zaklęcie oznaczenia koło kupca (najlepiej Pełzacza). W ruinach mnóstwo badziewia zrzucić w jedno miejsce, i jak sprzątniemy wszystko, idziemy do góry śmieci, zabieramy wszystko, i, i... nie możemy się ruszyć! Dlatego rzucamy oznaczenie u kupca. Po zebraniu wszystkiego rzucamy przeniesienie i jesteśmy u kupca. Oto cała filozofia.

4.Czwarty sposób, dziecinnie prosty (przynajmniej dla mnie), w którym najlepiej sprawdzają się Argonianie, bo mają czar oddychania pod wodą. Tym sposobem jest wyławianie małży. Trzeba zanurkować pod wodę, znaleźć małż, i wyciągnąć perłę. To wszystko. Perły są często spotykane i dość cenne - wartość wynosi 100.

Tu przedstawiłem najlepsze sposoby na bogactwo. Mam nadzieję, że z tego skorzystacie.


by FILOPELIUS

Ostatnia modyfikacja: 2011-06-01 21:28:44