Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Trenerzy Morrowind

Witajcie!

W tym krótkim poradniku opiszę różnych trenerów, których spotkałem w różnych miejscach na Vvardenfell. Mam nadzieję, że po lekturze, będziecie uważniej wydawali tak ciężko zarobione złoto.

1. W pierwszej części poradnika opiszę wg. mnie najlepszych i najuczciwszych trenerów w naszym ulubionym Morrowind. Ci trenerzy to: - Redguardka Shardie, paladyn, jeśli masz wysoką rangę w Legionie, wyszkoli ci długie ostrze do 100, ciężki pancerz do ok. 80 i tarczę do ok. 60. Zwykle przechadza się koło zachodniej części północnego muru Fortu Jeleniego.
- Ork Khargol gro-Boguk, barbarzyńca, z odpowiednią ilością złota (oczywiście) wyszkoli bez zbroi do 100, średni pancerz do 82, i chyba walkę wręcz, ale nie jestem pewien. Spotkać go można w na górze w opuszczonej wieży Dagon Fel.
- Redguardka Senyndie, mnich, wyszkoli akrobatykę do 100 spotkać ją można w kwaterach wojowników Areny w Vivek
- Dunmer Yakin Bael, uzdrowiciel, wyszkoli przywrócenie do 100, mistycyzm do 76 i przemianę do 71. Spotkamy go w kaplicy w Vos.
- Dunmer Missun Akin, łucznik, za słoną opłatą (ale opłaca się) wyszkoli celność do 97 oraz długie ostrze i atletykę do 72. Ma swój domek na twierdzy Falasmaryon na północ od Maar Gan.

To są właściwie wszyscy godni uwagi wysokopoziomowych bohaterów. Jest jeszcze całe mnóstwo słabych trenerów (na przykład nasz znajomy Caius Cosades), ale im poświęcony jest inny dział.

2. W tej części poradzę, jak dobierać sobie mogą trenerów i wysokopoziomowi bohaterowie i początkujący. Zacznijmy od tych drugich. Nowicjusze nie umieją zapewne dobrze utrzymać się przy dużej kasie, wszystko co zarobią często wydają, bez obrazy, na głupstwa, więc zanim zabiorą się do lektury tego poradnika, radzę im przeczytać poradnik "Jak utrzymać się przy bardzo duuużej kasie" także mojego autorstwa. Tak więc po przeczytaniu poradnika o kasie można zabrać się do czytania tego poradnika. A więc, jest kilka zasad, których należy przestrzegać aby nie wyjść na głupca przy korzystaniu z usług przeróżnych trenerów:
- na początku gry nigdy NIE MOŻNA szkolić innych umiejętności, niż tych, co są w naszej klasie. Po zdobyciu dużego doświadczenia dopiero możemy wydawać kasę na inne umiejętności.
- NIE MOŻNA wydawać całej kasy na jedną umiejętność
- NALEŻY szkolić się u trenerów, którzy nas lubią
Dobrze, znamy najważniejsze zasady. I teraz ogólna rada. Jeśli mamy zadowalający sprzęt, to każdą kasę jaką zarobimy wydajmy na szkolenie.

3. WYSOKOPOZIOMOWCY, CZYTAJCIE!!!!!!!!!!
Dla bogatych wysokopoziomowców trening nie ma takiego znaczenia. Ale jeśli mamy np. 50 poziom i gramy Wojownikiem, to prawdopodobnie tarcza, długie ostrze, ciężki pancerz, atletyka i podobne mamy opanowane na 100. To dlaczego nie moglibyśmy nagle dołączyć do gildii magów? Nauczyć się np. zniszczenia przywołania i przemiany? Po prostu stać się zbrojnym magiem? Dołączając do gildii magów i zdobywając wysoką rangę automatycznie spada cena treningu magii i kupowania czarów u członków. Więc nauczmy się zaklinania i przemiany i zróbmy sobie daedryczny kirys ze stałą tarczą. Przykładów wartości magii jest bardzo dużo, więc niech wszyscy poukładają własne kombinacje. Ja nie będę nic sugerował. To właściwie tyle w tym króciutkim poradniku o treningach. Do przeczytania!


by FILOPELIUS (z pomocą KJZŻ)

Ostatnia modyfikacja: 2011-07-25 01:00:28