Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Śmierć poborcy

Miejsce: Seyda Neen

Szybka solucja

  1. Porozmawiaj z osobami w mieście, aby dowiedzieć się o zaginionym poborcy.
  2. Odszukaj ciało Processusa Vitelliusa.
  3. Porozmawiaj z osobami na temat Morderstwa Processusa Vitelliusa.
  4. Odszukaj dziewczynę poborcy, Thavere Vedrano.
  5. Znajdź mordercę i odbierz nagrodę.
  6. Zwróć pierścień Processusa Vitelliusa do Thavere w celu dodatkowej nagrody.

Szczegółowa solucja

Na północnym-zachodzie od Seyda Neen znajdziemy ciało poborcy podatkowego. Należy udać się do Socuciusa Ergalii znajduje się on w Biurze Spisków i Opodatkowań, zleci nam odnalezienie zabójcy za 500 monet jeżeli przyznamy się, że przy ciele było 200 monet. Jeżeli nie postąpimy tak jak nam każe to nie dostaniemy zadania. W odnalezieniu zabójcy może nam pomóc spis podatkowy. Podczas rozmowy z mieszkańcami Seyda Neen dowiemy się, że poborca blisko trzymał z Thavere mieszkającej w latarni. Thavere powie nam, że poborcy ostatnio odmówił zapłaty Forynem Gilnithem. Poprosiła nas także o odnalezienie pierścienia .Chata Foryna Gilnitha znajduje się za Domem cechowym Arrille. Foryn od razu się przyznaje do morderstwa. Możemy go zabić a potem zabrać mu pierścień albo go oszczędzić, a wtedy dostaniemy od niego pierścień ale nie dostaniemy 500 monet. Więc po zabiciu Foryna udajemy się do Socuciusa Ergalii po nagrodę, a do Thavere oddać pierścień dostaniemy w zamian dwa zwykłe przywrócenie zdrowia.

Mapa - Śmierć Poborcy Podatkowego

Ciało poborcy

Narzeczona poborcy

Chata mordercy

Zleceniodawca


Etapy zadania

10 W pobliżu Seyda Neen leżało ciało zabitego. Wygląda na to, że ofiarą jest niejaki Processus Vitellius. Wskazują na to znalezione przy ciele przedmioty. Miał przy sobie pergamin z listą podatników. Ponadto przy ciele znajdowało się 200 sztuk złota, prawdopodobnie zebrane podatki.
20 Socucius Ergalla w Seyda Neen dowiedział się o losie Processusa Vitelliusa. Socucius chce wiedzieć, czy przy ciele udało mi się znaleźć zebrane przez poborcę podatki.
30 ocucius wie już, że przy ciele Processusa znajdowało się 200 sztuk złota z podatków.
40 Wolę zachować dla siebie prawdę o 200 sztukach złota znalezionych przy Processusie. Socucius był zawiedziony, że nie udało się odzyskać pieniędzy, zmartwiła go też śmierć poborcy podatkowego. Podziękował mi za informację o tym, co się zdarzyło.
45 Socucius był niezadowolony z tego, że nie mam już 200 sztuk złota znalezionych przy ciele. Kazał mi wrócić, gdy odzyskam pieniądze.
46 Udało mi się odzyskać 200 sztuk złota znalezionych przy ciele Processusa i zanieść je Socuciusowi Ergalli.
48 Spodobała mu się moja uczciwość, nie mógł jednak pojąć, dlaczego zabójca Processusa nie zrabował pieniędzy. Socucius obiecał mi, że jeśli zdołam się odnaleźć sprawcę i wykonać na nim wyrok, zapłaci mi 500 sztuk złota.
50 Pierwszym krokiem było wypytanie mieszkańców miasta o zamordowanie Processusa Vitelliusa. Wygląda na to, że nie był ogólnie lubiany, co nikogo z resztą nie powinno dziwić z uwagi na wykonywany przez niego zawód. Niektórzy radzili mi porozmawiać z Thavere Vedrano w latarni morskiej, gdyż coś ich podobno łączyło.
60 Thavere Vedrano wspominała o kłótni pomiędzy Processusem a Forynem Gilnithem. Najwyraźniej poszło o kwotę, jaką miał zapłacić Gilnith, a także faktyczne dochody, jakie uzyskiwał z rybołówstwa.
70 Gilnith zabił Processusa, co do tego nie ma wątpliwości. Otwarcie się do tego przyznaje i wcale się nie wstydzi. Gilnith uważa, że Processus był skorumpowany, podobnie jak wszyscy pozostali funkcjonariusze Biura Spisów i Opodatkowania. Twierdzi, że Processus próbował oszukać go na ściąganych podatkach i chował do kieszeni swoją dolę, by potem wydać na biżuterię i inne luksusy.
80 Wierzę w wersję Gilnitha, zachowam więc to odkrycie dla siebie. Może Processus był skorumpowany, a może nie. Tak czy inaczej, lepiej się w to bardziej nie mieszać.
85 Nie wierzę w wersję, jaką przedstawił Gilnith, a nawet gdyby była prawdziwa, nie usprawiedliwia morderstwa.
90 Pierścień znaleziony przy ciele Gilnitha wrócił do rąk Thavere Vedrano w latarni morskiej. Była mi bardzo wdzięczna za pamiątkę po ukochanym. Podarowała mi dwie mikstury uzdrawiania.
100 Po zabiciu Gilnitha pozostało mi tylko poinformowanie Biura Spisów i Opodatkowania o moich odkryciach. Socucius był zadowolony, że śmierć Processusa została pomszczona, zapłacił mi więc obiecaną nagrodę.

Ostatnia modyfikacja: 2011-05-25 05:03:48

Najnowsze aktualizacje materiałów na stronie:

30.03.2013 » Newsletter - Morrowind.pl
28.02.2013 » Wymagania sprzętowe - Skyrim
28.02.2013 » Rasy - Morrowind
22.01.2013 » Osiągnięcia - Skyrim

Ostatnie informacje na Forum Morrowind.pl

18.06.2018 » Lato 1993 Obejrzyj Cały Film Online HD Lektor PL
18.06.2018 » Na granicy (2016) Cały Film Online w HD
18.06.2018 » Historia Roja (2016) Cały Film Online w HD
18.06.2018 » Kochaj (2016) Cały Film Online w HD