Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Maski Smoczych Kapłanów

Informacje ogólne o Smoczych Maskach

W Skyrim znajdziemy 8 rożnych, podstawowych Masek Smoczych Kapłanów oraz 2 specjalne. Pierwsza dodatkowa maska pozwala nam na przeniesienie się w czasie do Sanktuarium Bromjunaar, w którym używając 8 podstawowych masek, możemy odblokować dziewiątą, wyjątkowo cenną i potężną Maskę Konahrika.

Sanktuarium Bromjunaar w Skyrim

Każda maska z przedstawionego poniżej zestawu może zastąpić Deadyczny Hełm, jeśli chcemy uzyskać bonus przyznany za noszenia całego zestawu Daedrycznej zbroi. Niestety często zdarza się, że podczas noszenia masek twarz gracza staje się niewidoczna. Szczególnie podczas noszenia strojów posiadających kaptur.

Lista Smoczych Masek dostępnych w Skyrim

Maska Hevnoraaka

Smocza maska Hevnoraaka

Maskę posiada Smoczy Kapłan Hevnoraak. Znajdziemy go w nordyckich riunach Valthume. Przy okazji poszukiwania tej maski możemy wykonać zadanie dodatkowe Przyczajone zło, dostępne w Valthume, odnaleźć Żelazny Szpon smoka oraz poznać nowe Słowo Mocy - Łowy, Szept Aury.

Maska Konahrika

Jedynym sposobem na zdobycie Maski Konahrika jest zebranie wszystkich ośmiu podstawowych masek oraz udanie się do Sanktuarium Bromjunaar przy użyciu Drewnianej Maski. Tam po mieszczeniu na popiersiach Smoczych Kapłanów wszystkich 8 pozostałych, zostanie odblokowania dziewiąta, najpotężniejsza Maska Smoczego Kapłana Konahrika.

Maska Krosisa

Smocza Maska Krosisa

Kapłana Krosisa znajdziemy w Smoczym Leżu na szczecie góry Grot. Nie ma powiązanego żadnego zadania z tą Smoczą Maską, więc wystarczy zabić kałana oraz smoka przebywającego w pobliżu swego leża. Poznamy także kolejne Słowo Mocy.

Maska Morokeja

Maska Nahkriina

Smocza maska Nahkriina

Maskę tą zdobędziemy od Smoczego Kapłana Nahkriina, podczas wykonywania zadania Gniazdo Pożeracza Światów z Wątku Głównego Skyrim.

Maska Otara

Maska Rahgota

Maska Vokuna

Maska Volsunga

Drewniana maska

Smocza Drewniana Maska

Jedyna maska, która nie posiada specjalnych magicznych własności. Jej jedynym zadaniem jest przetransportowanie gracza do Sanktuarium Bromjunaar. Maskę znajdziemy w centrum Labiryntianu, obok szkieletu leżącego przy pomniku z popiersiami Smoczych Kapłanów.

Smocza Popiersia

Po założeniu Drewnianej Maski w miejscu gdzie ją znaleźliśmy, przeniesiemy się do czasów, gdy Sanktuarium Bromjunaar nie było jeszcze zniszczone i przysypane śniegiem jak obecnie. Niestety jedyna dostępna tam lokacja to sala z popiersiami Smoczych Kapłanów. Aby opuścić Sanktuarium, wystarczy zdjąć Drewnianą Maskę.


Ostatnia modyfikacja: 2012-02-21 04:09:30