Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Laska Magnusa

Szybka Solucja

  1. Wejdź do Lbiryntianu.
  2. Zabij Morokeja, Smoczego Kapłana.
  3. Odszukaj Laskę Magnusa.
  4. Wróć do Tolfdira.

Szczegółowa Solucja

Dziedziniec Labiryntian strzeżony jest przez małą grupę Trolli śnieżnych.

Po wejściu do lochów zobaczymy duchy sześciu magów z akademii przechwalających się i mówiących o skarbach jakie znajdą w środku. Nieco dalej znajdziemy drzwi z dźwignią. Otwierane są one jedynie na chwilę, więc należy się pośpieszyć lub użyć Krzyku - Trąba Powietrzna. Po przejściu za drzwi nie ma już odwrotu i musimy być przygotowani do walki.

Wewnątrz prócz grupy szkieletów, znajdziemy Kościanego Smoka. Mimo pozornie wielkich gabarytów nie jest to przeciwnik godny Smoczego Dziecięcia i szybko polegnie. Niestety nie uzyskamy jego duszy po walce.

Po kilku kolejnych krokach zobaczymy następną scenę z magami. Tym razem pozostało ich już tylko pięcioro.

Na początku zwiedzania następnego lochu, usłyszymy zaklęcie oraz zobaczymy jak drzwi przed nami zamarzają. Oczywiście należy je rozmrozić przy użyciu Magii Zniszczenia. Na postumencie po lewej stronie znajdziemy Księgę czarów, jeśli nie posiadamy jeszcze własnych zaklęć. Od razu po otwarciu drzwi zaatakuje nas Duch Mrozu. Dalej czekają nas standardowe grupy Draugrów oraz Szkieletów.

Podczas zwiedzania co jakiś czas usłyszymy dziwne słowa w niezrozumiałym języku. W końcu duch próbujący się z nami skontaktować przemówi w naszym "języku rynsztoków".

W kolejnych pomieszczeniach natkniemy się także na Trolla oraz wysłuchamy kilku przemów naszego ulubionego ducha. Najtrudniejszym do tej pory przeciwnikiem może okazać się Matka Ogników, którą spotkamy w połowie Gościńca Labiryntianu. Po jej pokonaniu znajdziemy rozpalone drzwi, które musimy potraktować Magią Mrozu. Obejrzymy także następną scenkę z magami, została już tylko czwórka...

Po drodze natrafimy Ścianę Mocy ze Słowem Mocy - Piasek, drugim z Krzyku Spowolnienie Czasu.

Dowiemy się także z grupy dzielnych magów pozostała już tylko trójka...

W ostatniej sali znajduje się Morokej, utrzymywany w magicznym bąblu przez dwójkę magów. Nie pozostaje nic innego, jak zabić go i odzyskać Laskę Magnusa.

W drodze powrotnej spotkamy ducha Savosa Arena, który wyjaśni że tragiczny los magów był konieczny dla uwięzienia Morokeja. Próbując wydostać się z lokacji natrafimy jeszcze na Estromo. Ma on upewnić się, że nie wrócimy z wyprawy w jednym kawałku i odebrać nam Laskę Magnusa.

Mapy

Etapy zadania

Muszę odszukać Laskę Magnusa w Labiryntianie i wrócić z nią do Akademii w Zimowej Twierdzy. Tylko z pomocą Laski zdołam uwolnić Oko Magnusa z chciwych szponów Ancano.
Udało mi się odszukać Laskę Magnusa i muszę teraz czym prędzej wracać do Akademii.

Uwagi

  • Problemem w tym zadaniu może być ciągłe pozbawianie postaci punktów Magii.

Ostatnia modyfikacja: 2012-02-19 21:03:35