Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Chwała Sithisowi! (Hail Sithis!)

Ikona Mrocznego Bractwa

Szybka solucja

  1. Porozmawiaj z Nazirem.
  2. Porozmawiaj z Amaundem Motierre.
  3. Wiedząc gdzie jest Cesarz, udaj się do Doków w Samotni.
  4. (Opcjonalnie) Zabij komendanta Maro.
  5. Wejdź na pokład Katariah.
  6. Zabij Cesarza, Titusa Mede II.
  7. Wróć do Amaunda i dowiedź się gdzie znajduje się skrytka z nagrodą.
  8. (Opcjonalnie) Zabij Amaunda, aby wypełnić ostatnie życzenie Cesarza.
  9. Udaj się do Volunruud, po nagrodę za zabójstwo Cesarza.
  10. Wróć do Nazira w Sankturaium w Gwieździe Zarannej.

Szczegółowa solucja

Mroczne Bractwo zawsze walczy do końca

Sytuacja Mrocznego Bractwa w Tamriel nie wygląda zbyt dobrze. Pozostało już tylko 3 członków gildii na terenie Tamriel. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko spełnić życzenie Mrocznej Matki i wypełnić zlecenie zabójstwa Cesarza, Titusa Mede II. Pierwszym etapem jest odnalezienie miejsca przebywania cesarza. Udajemy się więc do Białej Grani w celu odszukania Amaunda Motierre. Przebywa on w swym pokoju w gospodzie. Bez większych kłopotów zdradzi nam informacje, iż Titus przebywa na pokładzie swej łodzi, Katariah, niedaleko doków Samotni. Dowiemy się także, że komendant Maro znajduje się na zewnątrz magazynu Kompani Wschodniocesarskiej. Jeśli chcemy mu podziękować w odpowiedni sposób, to teraz jest najlepszy moment.

Teraz albo nigdy

Udajemy się do magazynów Kompani Wschodnicesarskiej niedaleko Samotni. Na zewnątrz, zgodnie ze słowami Amanuda, stoi komendant Maro. W tym momencie mamy do wyboru dwa sposoby jego unicestwienia. Możemy po prostu podejść do niego, zaczekać aż nas zaatakuje i dokonać zemsty bez narażania się na konieczność głębszego myślenia. Co zabawniejsze, jeśli Maro pierwszy zada cios, pozostali strażnicy najprawdopodobniej staną w naszej obronie. Oczywiście takie rozwiązanie nie pasuje do style Mrocznego Bractwa. Podczas wykonywania poprzednich zadań dla naszej gildii z pewnością nauczyliśmy się kilku ciekawszych sposobów na pozbawienie naszych ofiar życia. Ewentualnie istnieje także możliwość całkowitego zignorowania komendanta i udanie się dalej, wprost do statku Cesarza.

Katariah, chluba cesarskiej floty

Katariah

Nie pozostaje nam nic innego jak dostanie się na pokład Katariah. Okręt kołysze się na falach na północny wschód od Samotni. Po ataku na bazę Mrocznego Bractwa, w Skyrim rozniosła się pogłoska o całkowitym wytępieniu członków naszej gildii. Dzięki temu możemy liczyć na pewne rozluźnienie w szeregach straży chroniącej Cesarza. Nie zmienia to faktu, że na statku znajduje się dość duża liczby żołnierzy. Po dopłynięciu do okrętu należy odszukać kotwicę i po niej wspiąć się na pokład.

Kotwica Katariah

W drodze po Cesarza możemy zabić napotkanych wszystkich strażników lub ostrożnie skradać się po korytarzach. Wszystko zależy od naszego stylu gry. Przy okazji nie zaszkodzi udanie się na górny pokład w poszukiwaniu unikalnego miecza. Szperając po statku trafimy także na kwatery dwóch najtwardszych strażników Cesarza: Avidiusa oraz Salvarusa. Posiadają oni klucze otwierające wszystkie drzwi na pokładzie. Kolejny klucz znajduje się na haku obok drzwi do kwater kapitańskich.

Jego Wysokość, Cesarz Titus Mede II

Wchodząc do pokoju Cesarza, zostaniemy przez niego powitani, niezależnie czy wkradliśmy się, czy wybiliśmy wszystkich strażników.

Cesarz Titus Mede II

Titus wie, że jego przeznaczeniem jest śmierć z reki zabójcy Mrocznego Bractwa. Nie będzie stawiał oporu ani uciekał. Podejmując dialog, usłyszymy między innymi ostatnią prośbę Cesarza. Titus chce, aby osoba odpowiedzialna za zaplanowanie jego zabójstwa także zginęła. Jeśli nie chcemy wysłuchać jego ostatnich słów, od razu wykonujemy wyrok i przystępujemy do rabowania pomieszczenia.

Cesarz Titus Mede II

Nagroda za głowę Cesarza

Używając klucza cesarza opuszczamy pokład Katariah i wracamy do Białej Grani. Amaund podczas rozmowy zdradzi nam położenie jego tajnej skrytki. Znajduje się ona w jaskini, w której spotkaliśmy się z Motierre po raz pierwszy, Volunruud. Jeśli obiecaliśmy Cesarzowi wykonanie ostatniego życzenia, zabijamy Amaunda i okradamy jego ciało. Pozyskamy w ten sposób dość znaczną ilość różnorakich dóbr, które oczywiście sprzedamy z zyskiem. W jaskini wskazanej przez Motierre, znajdziemy skrytkę z przedmiotami zależnymi od naszego poziomu oraz urnę, zawierającą 20 000 sztuk złota.

Urna w Volunruud

Następnie wracamy do Sanktuarium w Gwieździe Zarannej i rozmawiamy z Nazirem. Nie musimy być z nim do końca szczerzy w kwestii ilości znalezionego złota, jednak zatrzymamy całą nagrodę niezależnie od tego co powiemy. Nazir skieruje nas do Pękniny. W tamtejszej Gildii Złodziei mamy odszukać osobnika o imieniu Delvin Mallory. Pomoże on w odbudowaniu Sanktuarium. Jako, że nie będzie to tanie zadanie, całe złoto znalezione w Volunruud bardzo się nam przyda.


Ostatnia modyfikacja: 2012-02-21 04:45:01