Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Przepis na Nieszczęście (Recipe for Disaster)

Szybka solucja

  1. Pomów z Festusem Krexem.
  2. Znajdź Antona Virane i przesłuchaj go.
  3. Zabij Antona.
  4. Odszukaj Balagoga gro-Noloba i zabij go.
  5. (Opcjonalnie) Zaciągnij ciało Balagoga w jakieś ustronne miejsce.
  6. Zabierz glejt.
  7. Zgłoś się ponownie do Festusa.

Szczegółowa solucja

Po rozmowie z Astrid zostaniemy skierowani bezpośrednio do Festusa Krexa. On dowodzi w tej fazie planowanego zabójstwa Cesarza. Naszym zadaniem jest zabójstwo Smakosza oraz użycie jego tożsamości w celu zatrucia pożywienia przygotowywanego dla Cesarza. Jedynym problemem jest fakt, że prawdziwą tożsamość Smakosza zna bardzo mało osób. Na szczęście Krex wszedł w posiadanie książki kucharskiej Smakosza z autografem. Jej poprzedni właściciel to Anton Virane i on najprawdopodobniej wie kim jest Smakosz.

Anton Virane

Anton Virane

Pierwszym zadaniem jest odszukanie Antona. Wyciągniecie prawdziwej tożsamości Smakosza oraz zabicie poprzedniego posiadacza księgi kucharskiej, aby nie zakłócił operacji zabójstwa Cesarza. Pracuje on w Markarcie, w Twierdzy Podkamień. Oczywiście jest kucharzem w tamtejszej kuchni, więc nie powinno być problemów z odszukaniem. Początkowo nie zechce niczego wyjawić, jednak po krótkiej, nalegającej rozmowie wypowie oczekiwane przez nas dane - ork Balagog gro-Nolob. Oczywiście w tym momencie nie pozostaje nam nic innego jak tylko grzecznie podziękować Antonowi i obiecać, że nic mu się nie stanie. Ostatnim krokiem jest zaczekanie na dogodna okazję do pozbycia się kucharza z Twierdzy w Podkamieniu.

Anton Virane

Dobrym rozwiązaniem jest zabicie go podczas snu. Wystarczy zaczaić się w rogu pokoju i posłać strzałę w odpoczywającego kuchcika. Następnie używając mikstur niewidzialności lub skradając się, opuszczamy Twierdzę oraz Markart.

Balagog gro-Nolob

Kolejnym celem do zabicia jest ork Balagog gro-Nolob. Znajduje się on w gospodzie Przy Nocnej Bramie. Zależnie od pory dnia lub nocy zawsze można spotkać w pobliżu.

Dzień

Popołudniami Balagog gro-Nolob stoi niedaleko przystani obok gospody i wpatruje się w stronę wodę.

Balagog gro-Nolob

Czyni go to bardzo łatwym celem. Wystarczy zakraść się i zabić go od tyłu. Następnie przeciągamy jego ciało do wody w celu ukrycia. Możemy także użyć Smoczego Okrzyku, aby przepchnąć zwłoki. Jeśli jesteśmy wyszkoleni w łucznictwie, sprawnie posyłając strzałę za jednym zamachem zabijemy go oraz umieścimy martwego w wodzie. Oczywiście nie zapominamy o zabraniu glejtu z jego ciała po wykonaniu wyroku.

Noc

Po zmierzchu Balagog gro-Nolob spędza czas wewnątrz gospody Przy Nocnej Bramie. Dość dużo czasu śpi. Jako, że wokół niego nie znajdziemy zbyt wielu świadków, zabicie orka nie powinno sprawić żadnych problemów, niezależnie od tego czy śpi, czy nie. Gdy tylko przysporzy się okazja wykonujemy wyrok i zabieramy glejt. Należy zwrócić uwagę, aby nie zabijać go, gdy siedzi. Może się zdarzyć, że jego ciało zaklinuje się i nie będziemy w stanie ukryć ciała. Nie zaszkodzi wtedy spróbować poruszyć nogą krzesła w celu uwolnienia zwłok. Nie zawsze jednak to się udaje. Wewnątrz gospody Przy Nocnej Bramie ciało ukryjemy na przykład za stogiem siana. Innym wyjściem jest wrzucenie go do beczki w piwnicy, niedaleko drabiny. Jeszcze inne rozwiązanie to rozmowa z Balagogiem gro-Nolob i wyjawienie naszych zamiarów. Wtedy schowa się on za beczkami wina w piwnicy, czyli sam ukryje swoje ciało. Zabijając go tam także wypełnimy dodatkowe zlecenie. Do piwnicy dostaniemy się także poprzez drzwi umieszczone na zewnątrz gospody, niedaleko północnego muru.

Uwagi

Aby przeciągnąć ciało orka Balagoga gro-Noloba, wystarczy użyć klawisza akcji na którejkolwiek z części jego ciała.

Błędy

Jeśli mimo prób uwolnienia ciała Balagoga gro-Noloba z "objęć" krzesła, nie uda nam się tak uczynić, możemy spróbować użyć różnych czarów. Przykładowo przy pomocy Kuli Ognia przepchnąć zwłoki razem z krzesłem za stóg siana.

Ostatnia modyfikacja: 2012-02-21 04:26:34