Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Rozbij Mroczne Bractwo! (zadanie)

Szybka solucja

 1. Przebywając w Opuszczonej chacie, podczas zadania Prawdziwi Przyjaciele... zabij Astrid zamiast zakładnika.
 2. Udaj się do dowolnego miasta i porozmawiaj ze strażnikiem.
 3. Porozmawiaj z komendantem Maro w Smoczymoście, niedaleko Samotni.
 4. Udaj się do Sanktuarium Mrocznego Bractwa i zabij wszystkich członków organizacji.
 5. Wróć do komendanta Maro i złóż raport.

Szczegółowa solucja

Po ukończeniu zadania Utracona Niewinność, zostaniesz porwany przez Mroczne Bractwo i zawleczony do Opuszczonej chaty. Zamiast wybierać zakładnika, który ma zginać, zabij Astrid. W tym momencie rozpocznie się zadanie Rozbij Mroczne Bractwo!

Gdy Astrid będzie już martwa, skieruj swoje kroki w stronę dowolnego miasta w Skyrim. Po dotarciu na miejsce zaczep strażnika i poinformuj go, że zabiłeś liderkę Mrocznego Bractwa. Zostaniesz skierowany do Smoczymostu na rozmowę z komendantem Maro.

Prócz lokacji Sanktuarium Mrocznego Bractwa, komendant zdradzi nam także ich aktualne hasło - "Cisza, bracie". Maro poradzi nam udanie się do kryjówki zabójców i zgładzenie wszystkich członków przebywających wewnątrz. Najwyraźniej komendant obawia się o życie swoje oraz żołnierzy, dlatego nie wyśle nikogo z pomocą dla nas. Zadanie musimy wykonać sami.

Nie pozostaje więc nic innego niż podróż do wskazanej lokacji oraz zabicie wszystkich członków Mrocznego Bractwa. Zadanie to wbrew pozorom nie jest trudne, ponieważ zabójcy nie spodziewają się ataku i będą rozproszeni po całym sanktuarium. Następnie przejrzyj skarby jakie organizacja zgromadziła w swojej siedzibie i weź wszystko, co wyda się pomocne lub cenne.

Po powrocie do komendanta Maro, otrzymamy w nagrodę 3000 sztuk złota.

Uwagi

 • Podejmując to zadanie nie przyłączysz się do Mrocznego Bractwa i nie wykonasz już żadnego zadania z nimi związanego.
 • Animacja Astrid, podczas której zeskakuje z szafki w opuszczonej chacie trwa dość długo. W tym czasie nie może ona nas atakować, za to my możemy ją. Czyni to z Astrid banalnie łatwy cel.
 • Możemy także obrabować Astrid przed walką. Bez swojego ekwipunku nie wyrządzi nam praktycznie żadnej krzywdy podczas walki.
 • W czasie ataku na sanktuarium można zauważyć, że wewnątrz brakuje jednego członka gildii. Mowa tutaj o Babette, wampirzycy o ciele dziecka. Mimo, że jest ona dorosła, w grze została przedstawiona jako dziecko. A jako, że dzieci w Skyrim są nieśmiertelne, autorzy musieli usunąć ją z lokacji podczas wykonywania zadania. Z drugiej strony otwiera to możliwość odrodzenia Mrocznego Bractwa w kolejnych częściach The Elder Scrolls.
 • Walka ze wszystkimi członkami Mrocznego Bractwa na raz nie jest zbyt łatwa, więc zawsze atakuj ich pojedynczo.
 • Podjęcie tego zadania i zniszczenie Mrocznego Bractwa pozbawia nas korzyści, które moglibyśmy odnieść przyłączając się do nich.

Ostatnia modyfikacja: 2012-02-23 01:33:46