Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Droga Głosu (zadanie)

Szybka solucja

 1. Udaj się do Ivarstead.
 2. Pokonaj 7 000 kroków wspinaczki na szczyt, do Wysokiego Hrothgaru.
 3. Porozmawiaj z Siwobrodymi.

Szczegółowa solucja

Ivarstead

Po pokonaniu Smoka w Białej Grani, otrzymamy możliwość spotkania się z Siwobrodymi w Wysokim Hrothgarze. Udajemy się więc do Ivarstead w celu odbycia wspinaczki po 7 000 stopniach na szczyt. W celu przyspieszenia wędrówki do osady możemy nabyć konia. W Ivarstead, zbliżając się do mostu, usłyszymy rozmowę dwóch osobników, dyskutujących o niebezpieczeństwach czekających na podróżników na szlaku do Hrothgaru. Jeśli chcemy, możemy przyjąć do Klimmeka zadanie dostarczenia zapasów dla Siwobrodych.

7 000 stopni

Podczas wspinaczki spotkamy wiele dzikich zwierząt oraz innych stworzeń, szczególnie niebezpiecznych dla postaci o niskim poziomie. Prócz nich otrzymamy możliwość porozmawiania z kilkoma innymi pielgrzymami. Czytając emblematy umieszczone przy drodze poznamy także historie Smoków oraz Drogi Głosu. W momencie, gdy ścieżka wchodzi pomiędzy dwa klify, zostaniemy zaatakowani przez Śnieżnego Trolla, skaczącego nas na z jednego z klików. Postaciom o niskim poziomie zalecamy unikanie starcia z nim lub użycie czarów działających na dystans lub broni o dalekim zasięgu. Po żadnym pozorem nie powinniśmy zbliżać się do potwora. Trolle śnieżne są wrażliwe na ogień, więc użycie magii ognia powinno nam pomóc. W ostateczności możemy zwabić Trolla do Ivarstead i poczekać aż strażnicy go wykończą. Może to niestety skutkować śmiercią kilku mieszkańców osady. Nie powinno to być jednak problemem, gdyż nie ma zbyt wielu zadań połączonych osobami przebywającymi w tej osadzie.

Wysoki Hrothgar

Wchodząc do wnętrza zostaniemy powitani przez Mistrza Arngeira, który przemówi do nas w imieniu pozostałych Siwobrodych. Po udowodnieniu, że jesteśmy Smoczym Dziecięciem używając Krzyku Nieugięta Siła, zostaniemy przyjęci do ich świątyni oraz nauczeni jak korzystać ze Smoczych Krzyków, czyli Thu'um.

W celu dalszego zgłębienia Drogi Głosu, poznamy kolejne Słowo Mocy, Ro z Nieugiętej Siły. Argneir pochwali nasze postępy w nauce a następnie zabierze nas na dziedziniec w celu odbycia kolejnych lekcji. Tam poznamy Słowo Mocy Wuld z Trąby Powietrznej. Zostaniemy poproszeni o kilkukrotne przetrenowanie tego Krzyku, próbując przejść przez bramę otwartą przez Mistrza Borri, zanim zostanie ona zamknięta. Po zakończenia prób i testów, Argneir wyśle nas na niebezpieczne poszukiwania tajemniczego przedmiotu o nazwie Róg Jurgena Wiatrowładnego.

Uwagi

 • Po dotarciu do Ivarstead, niedaleko mostu spotkasz Klimmeka. Poprosi on o dostarczenie Zapasów Klimmeka do Wysokiego Hrothgaru. Warto przyjąć od niego zadanie, ponieważ na początku gry, każda nagroda jest bardzo przydatna.
 • Jeśli podczas drogi na szczyt przeczytamy wszystkie 10 emblematów, otrzymamy na 24 godziny błogosławieństwo "Głos Niebios", sprawiające że dzikie zwierzęta będą nas ignorowały.
 • Podczas wspinaczki wyraźnie widać, że droga na szczyt składa się jedynie z około 700 stopni. Pozostałe najwyraźniej zostały zniszczone lub pokryte śniegiem.
 • Na drodze do Wysokiego Hrothgaru spotkamy niebezpiecznie, szczególnie dla postaci o niskim poziomie, dzikie zwierzęta. Ponadto kilku pielgrzymów postanowiło spróbować swoich sił w drodze na szczyt.

Błędy

 • Jeśli wchłoniemy dusze smoka między tym zadaniem a Budzeniem Smoka, możemy odblokować Słowo Mocy Wuld bez znajomości Trąby Powietrznej. Skutkiem tego będzie poznanie kolejnego Słowa Mocy tego Krzyku bez konieczności odszukania odpowiedniej Ściany Słów. Aby tego dokonał, natychmiast po poznaniu Słowa Wuld, należy wejść do menu Krzyków i odblokować kolejne Słowo przy użyciu Duszy Smoka. Ten sam trik możemy wykorzystać w zadaniu z Paarthurnaxem.
 • Wchodząc do Wysokiego Hrothgaru przez tylne wejście, nie spotkamy Siwobrodych zgromadzonym w sali głównej i nie będziemy mogli kontynuować zadania. Należy wtedy opuścić Hrothgar przez główne wejście i jeszcze raz wejść do środka przed rozmową z Mistrzem Arngeirem.
 • Podczas demonstrowania Krzyku Nieugięta Siła po poznaniu Słowa Mocy Ro, cel przywołany przez Siwobrodych może się nie pojawić. Należy wtedy wejść do menu Przedmiotów i zaczekać aż cel się pojawi. Po tym wychodzimy z menu i kontynuujemy zadanie.
 • Niekiedy podczas rozmowy z Arngeirem nie będziemy mieli możliwości wybrania opcji gotowości do dalszej nauki.

Etapy zadania

10 Siwobrodzi wezwali mnie do swego klasztoru, położonego w Wysokim Hrothgarze, na zboczach Gardła świata. Najwyraźniej dowiedzieli się o tajemniczej mocy, którą udało mi się zaczerpnąć z ciała smoka zgładzonego nieopodal Białej Grani.

(zadanie) Porozmawiaj z Siwobrodymi

20 (zadanie) Zademonstruj swój Krzyk "Nieugięta Siła"
25 (zadanie) Porozmawiaj z Arngeirem
30 Siwobrodzi wezwali mnie do swego klasztoru, położonego w Wysokim Hrothgarze, na zboczach Gardła świata. Porozmawiał ze mną Arngeir, jeden z Siwobrodych, który uważa, że jestem "Smoczym Dziecięciem", co oznacza, że mam szczególne predyspozycje do posługiwania się Głosem. Siwobrodzi zaproponowali, że nauczą mnie korzystać z moich nowych zdolności.

(zadanie) Naucz się Słowa Mocy od Einartha

40 (zadanie) Zademonstruj swój Krzyk "Nieugięta Siła"
50 (zadanie) Niech Borri nauczy cię Słowa Mocy
60 (zadanie) Pokaż, jak posługujesz się Krzykiem "Trąba Powietrzna"
70 (zadanie) Pomów z Arngeirem na temat dalszego szkolenia
160 Siwobrodzi wezwali mnie do swego klasztoru, położonego w Wysokim Hrothgarze, na zboczach Gardła świata. Ich przywódca, Arngeir, rozpoznał we mnie "Smocze Dziecię" i przekazał mi wiedzę na temat technik posługiwania się Głosem. Po przeprowadzeniu kilku prób przygotował dla mnie ostateczny test: mam odzyskać legendarny róg Jurgena Wiatrowładnego.

Ostatnia modyfikacja: 2012-02-24 07:53:50

Najnowsze aktualizacje materiałów na stronie:

30.03.2013 » Newsletter - Morrowind.pl
28.02.2013 » Wymagania sprzętowe - Skyrim
28.02.2013 » Rasy - Morrowind
22.01.2013 » Osiągnięcia - Skyrim

Ostatnie informacje na Forum Morrowind.pl

16.07.2018 » Cały Film Gotti (2018) - Online lub Pobierz [HD]
16.07.2018 » Re: Kody do Morrowind
15.07.2018 » Darknet 1 sezon 6 odcinek online [s01e06]
15.07.2018 » Darknet 1 sezon 5 odcinek online [s01e05]