Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Co pozostało po Dwemerach?

Dwemerowie odchodząc zostawili wiele pozostałości, w tym także artefaktów. Najsłynniejszymi artefaktami były: Numidium - użyty przez Tibera Septima do podbicia Tamriel, Brzytwa, Czerpak oraz Upiorna Opoka.

Inną pozostałością po Dwemerach są ich duchy nadal nawiedzające ruiny. Dwemerowie - duch

W Morrowind żyje również Yagrum Bagarn - Ostatni Żyjący Dwemer. Wygląda jak wygląda, dlatego że choruje na Spaczenie. Dwemerowie - Yagrum

Oczywiście nie wszyscy Dwemerowie tak wyglądali.Oto kompletna zbroja i oręż jakimi posługiwali się Dwemerowie. Są rzadkie ale wciąż są dostępne dla poszukiwaczy przygód w wielu ruinach.Przykład Centuriona Kulistego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że maszyny te wywiezione poza Vvardenfell przestawały działać (mogło być to spowodowane odcięciem od mocy serca). Występowanie tych centurionów w Hammerfell może świadczyć o tym, że Klan Rourken używał alternatywnych metod zasilania maszyn np. instalacji parowych.Kolejne obrazki przedstawiające Kulistego Centuriona. Ukazują jak centurion rozkłada swój miecz tuż przed atakiem.Kolejna maszyna Dwemerów - Centurion Parowy. Większa i niebezpieczniejsza wersja tego centuriona występuje w ruinach Stros'Mkai.Trzeci z centurionów i najsłabszy z nich - Pajęczy Centurion.Obrazki przedstawiają tajemnicze Dwemerskie instalacje. Niektóre z nich wciąż działają.Z lewej przykład lampy Dwemerskiej. Z prawej fragment napisów w ich języku na rurze parowej.Oto przykład instalacji parowej używanej w Hammerfell do napędzania mechanizmów.Powyżej kolejna Dwemerska konstrukcja "Dirigible". Jest to Dwemerski statek powietrzny.Z lewej "Żuk" czyli Dwemerska łamigłówka. Pozwalała na dostęp do instatacji parowych. Z prawej Dwarweńskie obserwatorium.Przykład sześciu sztandarów z ruin Stros'Mkai. Wiele takich chorągwi można spotkać na całym Vvanderfell. Pierwszy ukazuje niezidentyfikowaną grupę podróżników. Czyżby klan Rourken? Kolejny przedstawia golema, a następny Dirigibla. Kolejne obrazki pokazują tematykę Żuka. Ostatni również ukazuje Żuka, lecz jest podpisany "Lorkhan". To może świadczyć o tym, że Żuk jakoś reprezentuje serce lub jego moc.To są strony z ksiąg "Boska Metafizyka" i "Jajo Czasu". "Boska Metafizyka" w słowach Baladasa Demnevanni oznacza "wyjaśnienie jak Dwemerowie usiłowali stworzyć nowego boga Numidium, używając narzędzi Kagrenaca na świętym sercu Lorkhana". Demnevanni w "Jaju Czasu" wspomina o popularnej w czasach Nerevara teorii i argumentach Bthuanda Mzahncha. Wielu Dwemerów uważało, że wykorzystywanie mocy serca niesie za sobą ogromne ryzyko. W księdze tej Demnevanni sumuje wszystkie argumenty przeciwko tej teorii. Wiele z nich jest jednak stworzonych "na siłę".

Ostatnia modyfikacja: 2011-08-11 04:35:55

Najnowsze aktualizacje materiałów na stronie:

30.03.2013 » Newsletter - Morrowind.pl
28.02.2013 » Wymagania sprzętowe - Skyrim
28.02.2013 » Rasy - Morrowind
22.01.2013 » Osiągnięcia - Skyrim

Ostatnie informacje na Forum Morrowind.pl

18.06.2018 » Lato 1993 Obejrzyj Cały Film Online HD Lektor PL
18.06.2018 » Na granicy (2016) Cały Film Online w HD
18.06.2018 » Historia Roja (2016) Cały Film Online w HD
18.06.2018 » Kochaj (2016) Cały Film Online w HD