Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Ważne Osobistości w społeczeństwie Dwemerów

Bthuand Mzahnch

Jeden z architektów i autor księgi "Jajo Czasu". W księdze tej Bthuand argumentuje, że użycie mocy serca nie jest niebezpieczne i nie ma efektów ubocznych jak niektórzy sądzą. Architekci uznają, że nie istnieją widoczne konsekwencje ich pracy.

Dumac

Król Dwemerów i przyjaciel Nerevara. Stworzyli koalicję aby wypędzić Nordów z Morrowind (Dunmereth). Potem przemianowali nazwę na Resdayn i utworzyli Pierwszą Radę aby była ciałem rządzącym tymi dwiema rasami. Ewentualnie mogli się pokłócić ze sobą gdy Nerevar zażądał zaprzestania prac nad Numidium (o czym Dumac mógł wiedzieć ale też mógł nie zostać poinformowany). Nazywany był też Dumac Dwarfking lub przez wrogów Dumac Dwarf-Orc.

Kagrenac

Zwierzchnik architektów Dwemerskich. Był pierwszym który pracował nad sercem Lorkhana, stworzył Numidium czyli Boga z brązu a także Brzytwę, Czerpak i Upiorną Opokę. Był obecny w czasie bitwy na Czerwonej Górze i (zgodnie z niektórymi przekazami) użył narzędzi na sercu, na chwile przed tym jak jego rasa miała ponieść sromotną klęskę.

Yagrum Bagarn

Ostatni żyjący Dwemer. Jeden z architektów Kagrenaca. Bagarn w czasie gdy jego rasa znikała był podróżował po Światach Zewnętrznych, i nie mógł uczestniczyć w zdarzeniach. Przemierzał całe Morrowind wiele lat szukając kogoś z własnej rasy, jednak bezskutecznie. Zachorował jednak na spaczenie i wpadł w obłęd na kilka lat. Obecnie przebywa w wieży Tel Fyr z powodu tego, że ma świadomość braku pełnej kontroli nad własnym ciałem i umysłem.

Ostatnia modyfikacja: 2011-08-11 04:25:41