Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Historia Tamriel, Wprowadzenie

Wprowadzenie


Tamriel, centralne miejsce konfliktu pomiędzy światłem a ciemnością, posiada długą historię. Od Ery Świtu gdy bogowie stąpali po ziemi, poprzez Elfią Erę, aż po Trzeciej Ery zdominowanej przez wielką dynastię Septimów. Historia pełna jest śmiertelnych i nieśmiertelnych zmagań, wiele wielkich czynów i nieszczęśliwych zakończeń.

Długa Pierwsza Era naznaczona jest przede wszystkim rosnącymi w siłę ludźmi a słabnącymi elfami, oraz narodzinami najpotężniejszych religii w regionie. Z serca Tamriel dowiadujemy się o zmaganiach rasy ludzkiej, o ich nieszczęsnym losie niewolników by w końcu być w stanie wypchnąć swoich elfich panów ze swych ziem. Z północno wschodniej części kontynentu, serce Lorkhana kusiło wielu śmiertelników, zarówno spośród dwemerów, jak i chimerów a nawet ludzi. Nadprzyrodzone serce stało się powodem straszliwej wojny i wymarcia wielkiej rasy.

Druga Era rozpoczyna się zaraz po tym, jak Akavirski potentat skutecznie morduje ostatniego z dynastii Cyrodiil. To jest również era, w której narodziły się jedne z największych organizacji na Tamriel. Gildia Magów i Mroczne Bractwo stały się jednymi z większych organizacji w tym okresie czasu. Era kończy się po tym jak Tiber Septim odnajduje i przywraca do "życia" Numidium, na powrót jednocząc cały kontynent.

Trzecia Era, niektórzy mówią, że jest to najwspanialsza era w historii Tamriel, czas panowania dynastii Septimów. Faktem jest, że długie rządy imperatorów z rodu Septimów były, jak pokazuje historia, kilka razy zagrożone. Niektórymi z takich wydarzeń była wojna Czerwonego Diamentu i długie panowanie zdradzieckiego Jagara Tharna. Ponadto era ta charakteryzuje się ożywieniem Numidium i reinkarnacją Nerevara, wielkiego generała chimerów.


Tłumaczenie by I.G.D.

Ostatnia modyfikacja: 2011-04-30 00:00:00