Tel Fyr

Moderatorzy: Eggy, Kosmo

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Re: Tel Fyr

Post autor: Eggy » czw gru 29, 2011 11:50 pm

- No proszę, cztery tysiące lat żyję na tym świecie, a takiej błahostki nie zauważyłem.... A co do żyroskopu, będę zobowiązany, jakem Divayth Fyr!

Po tym Divayth zamyśla się i mówi:

- Ale chyba nie przyszedł pan tutaj by pomagać mi w eksperymentach, czyż nie tak panie Caloth?
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Tudzież Dur'zah Ammunsirnaabi, w PBFie.

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Post autor: Warnthor » sob gru 31, 2011 3:13 pm

- Tak. Chcę się widzieć z Ygrumem
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Karta postaci: Warnthor Caloth

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Post autor: Eggy » sob gru 31, 2011 4:22 pm

- Z Yagrumem? No cóż dobrze, masz moją zgodę, ale uważaj na moich pacjentów... A będąc z Yagrumem, staraj się go nie denerwować, W jego stanie nagłe emocje nie są wskazane....

Po czym Divayth wręcza ci klucz do Domu Spaczonych, i po chwili dodaje:

- Ostrzegam cię jednak lojalnie, Yagrum nie jest ostatnio zbyt rozmowny..... I lepiej przygotuj się psychicznie, gdyż nie wygląda on zbyt ładnie.... Ach tak, i czekam na żyroskop....
I once was an Adventurer, just like you. But then I took a fireball in my face.......

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Post autor: Warnthor » sob gru 31, 2011 4:28 pm

Warnthor wychodząc z sali, zastanawia się jak zejść na dół. Po chwili zastanowienia skacze, podnosi się i idzie do domu spaczonych. Otwiera bramkę i idzie dalej.
Obrazek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Post autor: Eggy » sob gru 31, 2011 5:28 pm

W domu Spaczonych Panuje półmrok. Wszędzie widać pacjentów w różnym stadium spaczenia, jęczących i błąkających się bez celu, zaś fetor ropiejących, zdeformowanych ciał ofiar Spaczenia sprawia że Warnthorowi wywracają się trzewia.... Do Warthora podchodzi Alfe Fyr i mówi:

- Ty do pana Bagarna? Chodź za mną.

Alfe prowadzi Warnthora do wydzielonej parawanami części Domu Spaczonych. Tam ku swemu wielkiemu zdumieniu, Warnthor widzi DWEMERA! żywego Krasnoluda, którego ciało jednak jest zdeformowane chorobą. Dwemer siedzi na mechanicznym krześle o Pajęczych nogach, i jest różnymi przewodami podłączony do dwemerowej maszynerii, podtrzymującej funkcje życiowe. Jego długa broda jest rzadka i przetłuszczona, opuchnięta twarz wyraża rezygnację i zmęczenie życiem. Dwemer zdaje się spać, lecz Alfe budzi go delikatnie i mówi:

-Panie Bagarn? Panie Bagarn! Yagrum!!!
-Hmmm?
-Masz gościa...

Yagrum powoli otwiera oczy, najpierw patrzy się na Alfe, po czym kieruje wzrok ku Warnthorowi, i mówi ochrypłym słabym głosem

-Nie znam cię, kim jesteś, i czego chcesz ode mnie?

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Post autor: Warnthor » sob gru 31, 2011 6:03 pm

- Witam, to zaszczyt poznać ostatniego żyjącego Dwemera. Chciałbym dostać książkę "Artefakty Tamriel"
Obrazek

Awatar użytkownika
Eggy
Pradawny
Pradawny

Post autor: Eggy » sob gru 31, 2011 6:21 pm

- Ech, widzę że mam do czynienia z badaczem mojej rasy? Zapewne masz wiele pytań, ale niestety, nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie...

Tutaj Yagrum zakasłał, i splunął na podsuniętą przez Alfe miskę, po czym kontynuował:

-Jak widzisz jestem w opłakanym stanie, i zbyt dużo życia mi nie zostało... Możesz sobie wziąć to moje małe dzieło o Artefaktach, jak i moje wszystkie zapiski i pamiętnik.... Może dzięki tobie chociaż pamięć po mnie zostanie... A teraz wybacz, ta tyrada mnie już zmęczyła, jestem taki... zmęczony... zzzzz.....

Alfe przykrywa Yagruma kocem i mówi:

-Godziny odwiedzin skończyły się, bierz czego ci potrzeba i zostaw go w spokoju.

Awatar użytkownika
Warnthor
Pradawny
Pradawny

Post autor: Warnthor » sob gru 31, 2011 8:57 pm

Warnthor wziął książkę i wrócił do Ur-Azurabaalnaadir
Obrazek

ODPOWIEDZ