Konstelacje

Gwiazdy na niebie Tamriel dzieli się na trzynaście konstelacji. Trzy z nich są dużymi gwiazdozbiorami, znanymi jako Strażnicy - to Wojownik, Mag i Złodziej. Każdy ze Strażników chroni po trzy inne konstelacje przed trzynastym gwiazdozbiorem, Wężem.

Słońce wschodzące w pobliżu jednego z gwiazdozbiorów oznacza nastanie pory danej konstelacji - trwa ona każdorazowo około miesiąca. Wąż nie ma własnej pory, gdyż przemieszcza się po nieboskłonie, z reguły zagrażając jednej z pozostałych formacji gwiazdowych.

Wojownik to pierwszy z gwiazdozbiorów-Strażników, chroniący Damę, Rumaka i Lorda. Jego porą jest Ostatni Siew, miesiąc, w którym jego siła jest potrzebna podczas żniw. Urodzeni pod znakiem Wojownika dobrze sobie radzą ze wszelkim uzbrojeniem, mają jednak również tendencje do wybuchów złości.

Mag chroni Czeladnika, Atronacha i Rytuał, a jego porą jest Deszczowa Dłoń - miesiąc, w którym po raz pierwszy użyto magii. Urodzeni pod znakiem Maga dysponują większymi ilościami many, są też utalentowani we wszelkich dziedzinach wiedzy magicznej, często jednak charakteryzują się arogancją i roztrzepaniem.

Złodziej to ostatnia spośród konstelacji-Strażników, chroniąca Kochanka, Cień i Wieżę. Jego pora przypada na najciemniejszy miesiąc Gwiazdy Wieczornej, a osoby urodzone w tym okresie nie zostają automatycznie złodziejami, częściej jednak ryzykują i rzadko ponoszą tego ryzyka konsekwencje - do czasu. Ich szczęście kiedyś się skończy, powodując, że z reguły nie dożyją one wieku porównywalnego z tym osiąganym przez osoby urodzone pod innymi znakami zodiaku.

Wąż przemieszcza się po nieboskłonie i nie posiada własnej pory, mimo, że jego ruchy są do pewnego stopnia przewidywalne. Nie ma jednej wspólnej cechy wyróżniającej tych, którzy rodzą się pod tym znakiem zodiaku - zaliczają się do nich zarówno ci, których los obdarzył największym błogosławieństwem, jak i najgorszymi klątwami.

Dama to jedna z podopiecznych Wojownika, a jej porą jest miesiąc Domowego Ogniska. Osoby urodzone pod znakiem Damy są z reguły uprzejme i tolerancyjne.

Rumak to jeden z podopiecznych Wojownika, a jego porą jest miesiąc Śródrocza. Osoby urodzone pod znakiem Rumaka charakteryzują się niecierpliwią i zawsze spieszą z jednego miejsca na drugie.

Porą Lorda jest miesiąc Pierwszego Siewu, kiedy dogląda on sadzenia roślin w całym Tamriel. Osoby urodzone pod tym znakiem są silniejsze i zdrowsze, niż inni.

Porą Czeladnika jest miesiąc Pełni Słońca, a osoby pod tym znakiem urodzone charakteryzują się większymi zdolnościami we wszelkich dziedzinach wiedzy magicznej, ale i większą podatnością na magię.

Atronach (zwany często Golemem) to jeden z podopiecznych Maga. Jego porą jest miesiąc Zachodzącego Słońca, a osoby urodzone pod tym znakiem stają się często doskonałymi czarownikami o dużych zapasach many, niezdolnymi niestety do samodzielnego jej wytwarzania.

Rytuał to jeden z podopiecznych Maga; jego porą jest miesiąc Gwiazdy Porannej, zaś osoby pod tym znakiem urodzone mogą posiadać szeroki wachlarz zróżnicowanych umiejętności zależnych od konkretnego układu księżyców i Bóstw w czasie ich narodzin.

Kochanek to podopieczny Złodzieja, a jego pora przypada na miesiąc Wschodzącego Słońca. Osoby urodzone pod znakiem Kochanka najczęściej kojarzą się z elegancją i namiętnością.

Porą Cienia jest miesiąc Drugiego siewu. Osoby urodzone pod tym znakiem zyskują od gwiazd możliwość łatwego krycia się w ciemnościach.

Wieża to podopieczna Złodzieja, a jej porą jest miesiąc Pierwszych Mrozów. Osoby urodzone pod znakiem Wieży mają smykałkę do znajdowania złota oraz otwierania wszelakich zamków.


Ostatnia modyfikacja: 2011-04-30 00:00:00