The Elder Scrolls V: Skyrim


Producent: Bethesda Softworks
Wydawca: Bethesda Softworks
Dystrybutor PL: Cenega Poland
Premiera światowa: 11 listopad 2011
Premiera polska: brak danych
Wymagania wiekowe: 16+

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V, Skyrim - kolejna część znanych gier z serii Pradawnych Zwojów. Dotychczas niewydana, jej premierę autorzy, studio Bethesda zapowiedziało na 11.11.2011 - dosyć alegoryczną datę. Od jej poprzednika, mianowicie The Elder Scrolls IV, Obliviona różnić ma wiele elementów. Oczywiście, zmieni się kraina i fabuła, historia i bohater główny. Ale to nie wszystko, wydanie kolejnej wersji niesie ze sobą szeregi mniejszych i większych poprawek.

Zmienić, wg. Todda Howarda ma się prawie wszystko. Począwszy od grafiki, kończąc na systemie zadań i kampanii. Oczywiście, względem grafiki i fizyki będzie to postęp, ale to ocenić można wyłącznie poprzez wgląd na screeny. Ale już względem questów, NPC, dialogów, AI będzie to rewolucja. Całkowicie rozbudowana akcja, misje, ale przede wszystkim wszechobecna wolność! To jest to, na co czekały rzesze graczy, a czego trudno było szukać w Oblivionie i Morrowindzie. Wtóruje tutaj odmieniony system dialogów, które jeszcze nigdy wcześniej nie były łatwiejsze i intuicyjne.


Zaś sama fabuła. Akcja dzieje się już w 200 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, w niespokojnych czasach. W prowincji Tamriel zwłaszcza, pojawiły się kłopoty z ciągłością władzy. Pojawiają się zastępcze rozwiązania, a Ostrza, z wiadomego powodu zostają rozwiązane. Nastaje chaos i niepokój. Lecz my przenosimy się do mroźnej, północnej prowincji Skyrim. Tamże sytuacja nie jest lepsza. Nordyskie bóstwo, Alduin (znane też w innych prowincjach jako Akatosh) po przebudzeniu ma zbyt wielkie ambicje, podobnież zgraja jego pomocników, Jills. Wszyscy pod postacią smoków, oczywiście. Lecz zło nie zostaje pozostawione zdane wyłącznie na siebie. Przeciw nim staje ostatni z Łowców Smoków, tajemniczy Dovahkiin, w którego wcielamy się. A dane mu jest zwyciężyć nad bóstwem i jego pomocnikami. Jak to dobrze, że różni się to od poprzedników - żadnego więźnia!


A więc, niezależnie od wszelakich czynników wydaje się, że jednak warto cierpiliwie poczekać na premierę Skyrim. Jeżeli co jakiś czas autorzy będą publikowali wyraźne informacje na temat gry, czas ten będzie nienazbyt uciążliwy. Do 11.11.11!

Ostatnia modyfikacja: 2011-07-25 00:39:49