Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

The Elder Scrolls V: Skyrim


Producent: Bethesda Softworks
Wydawca: Bethesda Softworks
Dystrybutor PL: Cenega Poland
Premiera światowa: 11 listopad 2011
Premiera polska: 11 listopad 2011
Wymagania wiekowe: 16+

The Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim - logoThe Elder Scrolls V, Skyrim - kolejna część znanych gier z serii Pradawnych Zwojów. Wydana zgodnie z zapowiedzią autorów (studio Bethesda) 11.11.2011 - dosyć alegoryczna data. Od jej poprzednika, mianowicie The Elder Scrolls IV, Obliviona różnić ją wiele elementów. Oczywiście, zmieniła się kraina i fabuła, historia i bohater główny. Ale to nie wszystko, wydanie kolejnej wersji niesie ze sobą szeregi mniejszych i większych poprawek.

Według. Todda Howarda zmieniło się prawie wszystko. Począwszy od grafiki, kończąc na systemie zadań i kampanii. Oczywiście, względem grafiki i fizyki jest postęp, ale to ocenić można na własne oczy lub poprzez wgląd na screeny. Ale już względem questów, NPC, dialogów, AI jest rewolucja. Całkowicie rozbudowana akcja, misje, ale przede wszystkim wszechobecna wolność! To jest to, na co czekały rzesze graczy, a czego trudno było szukać w Oblivionie i Morrowindzie. Wtóruje tutaj odmieniony system dialogów, które jeszcze nigdy wcześniej nie były łatwiejsze i intuicyjne.

Skyrim - Markart
Zaś sama fabuła. Akcja dzieje się już w 200 lat po wydarzeniach z poprzedniej części, w niespokojnych czasach. W prowincji Tamriel zwłaszcza, pojawiły się kłopoty z ciągłością władzy. Pojawiają się zastępcze rozwiązania, a Ostrza, z wiadomego powodu zostają rozwiązane. Nastaje chaos i niepokój. Lecz my przenosimy się do mroźnej, północnej prowincji Skyrim. Tamże sytuacja nie jest lepsza. Nordyskie bóstwo, Alduin (znane też w innych prowincjach jako Akatosh) po przebudzeniu ma zbyt wielkie ambicje, podobnież zgraja jego pomocników, Jills. Wszyscy pod postacią smoków, oczywiście. Lecz zło nie zostaje pozostawione zdane wyłącznie na siebie. Przeciw nim staje ostatni z Łowców Smoków, tajemniczy Dovahkiin, w którego wcielamy się. A dane mu jest zwyciężyć nad bóstwem i jego pomocnikami. Jak to dobrze, że różni się to od poprzedników - żadnego więźnia!

Skyrim - Smok się zbliża
Piata część The Elder Scrolls, Skyrim rozgrywa się 200 lat po Oblivion. Nie tylko czasy się zmieniły, ale także obyczaje. Odkryto pradawny Język Smoków, a same gady pojawiły się na niebie na Skyrim. Odgrywają one bardzo ważną rolę zarówno w fabule jak i w kształtowaniu świata TES 5. Ojczyzna Nardów, pogrążona w wojnie domowej zmierza ku zagładzie. Wraz ze śmiercią Najwyższego Króla, Torygga, bracia zabijają braci, a Cesarstwo tylko czeka, aby przejąć władzę w prowincji Skyrim. Właściwie to nie tylko czeka, ale także bierze czynny udział w walkach. Wielu Nordów chce wyzwolić się spod władzy Cesarza, który niepodzielnie władał od czasów przed Kryzysem Otchłani. Istnieje także grupa pragnąca pozostać pod bezpiecznym zwierzchnictwem Cesarstwa. Jeśli odpowiednio pokierujemy nasza postacią, sami zdecydujemy jakie będa przyszłe losy Skyrim oraz czy Cesarz przetrwa atak Smoków na prowincję.

Pradawne Zwoje przepowiedziały powrót wysłanników ciemności, Smoków do Tamriel. Zwoje także zwiastują nadejście śmiertelnika zrodzonego z duszą smoka, Smoczego Dziecięcia, w języku smoków - "Dovahkiin". Jest to jedyna osoba posiadająca umiejętności oraz moce mogące powstrzymać największe zagrożenie, pożeracza światów, Alduina.

Naszą podróż oczywiście zaczniemy jako skazaniec w drodze na egzekucję. Oczywiście nie pozostaniemy sami w naszej walce o Skyrim. Podczas rozgrywki spotkamy ostatnich z Ostrzy, agentów Thalmoru. Ci pierwsi zaoferują nas swą pomoc. Drudzy będą szukali sposobów na zajęcie Skyrim, podstępem lub walką. Twoim zadaniem będzie zdobycie wiedzy na temat przeznaczenia Smoczego Dziecięcia oraz udowodnienie Siwobrodym, że to właśnie ty. Dzięki temu wtajemniczą on nas w tajniki pradawnego Język Smoków.

Nie pozostaje już nic innego jak zerwanie łańcuchów i rozpoczęcie własnej drogi ku wolności Skyirm. Weź broń, używaj zaklęć i poprowadź Nardów do zwycięstwa lub obserwuj jak świat wokół ciebie rozpada się, a świat Tamriel pogrąża się w ciemności...

Informacja o postaci

Zadania

Informacje o świecie

Mody do Skyrim

Inne informacje na temat Skyrim


Ostatnia modyfikacja: 2013-01-21 23:39:43

Najnowsze aktualizacje materiałów na stronie:

30.03.2013 » Newsletter - Morrowind.pl
28.02.2013 » Wymagania sprzętowe - Skyrim
28.02.2013 » Rasy - Morrowind
22.01.2013 » Osiągnięcia - Skyrim

Ostatnie informacje na Forum Morrowind.pl

11.08.2020 » creaper caldera, join all houses, kompilator i CS
24.06.2020 » Re: Sprawdzona polisa
22.11.2019 » Re: Morrowind.pl - Postapokaliptyczne forum botów
27.09.2019 » Re: Topic Offtop ;)