Zaloguj się lub Zarejestruj za darmo

Creation Kit

Podstawowe informacje

Creation Kit jest następcą narzędzia znanego jako Construction Set. Umożliwia ono modyfikację oraz podgląd plików gry The Elder Scrolls V: Skyrim. CK został wydany 7 lutego 2012. Z uwagi na spore opóźnienia, twórcy Skyrim przygotowali dla zniecierpliwionych graczy niespodziankę, paczkę z teksturami wysokiej rozdzielczości. Creation Kit działa niezależnie od gry i nie wymaga jej uruchomienia. Twórcy konsol niestety nie zezwalają na wprowadzanie zewnętrznych materiałów do systemów graczy, więc konsolowcy muszą obejść się smakiem...

Pobranie Creation Kit

Obecnie program dostępny jest wyłącznie na platformie Steam dla PC. Creation Kit możemy znaleźć w menu: Widok -> Narzędzia -> Creation Kit Zajmuje on w przybliżeniu 85 MB.

Możliwośći Creation Kit

CK umożliwia kontrolę nad właściwie każdym aspektem gry, natomiast wszelkie modyfikacje zapisuje w specjalnych plikach, zwanych modami. Prócz zmian w przygotowanych przez Bethesda Softworks plikach gry, nie ma problemów aby dodać do Skyrim nowe materiały, broń, zaklęcia czy też zwierzęta lub rośliny. Dla najbardziej wymagających modderów przygotowano także możliwość zmiany elementów menu w grze oraz interfejsu użytkownika.

Pobieranie modów do Skyrim

Creation Kit został połączony z Usługa Steam Workshop, gdzie gracze mogą bezproblemowo znaleźć tysiące nowych modyfikacji do Skyrim. Po wybraniu odpowiedniego modu, wszystkie wymagane pliku zostaną automatycznie pobrane oraz zainstalowane na naszym komputerze bez konieczności ręcznej ingerencji w pliki gry (jak to miało miejsce w przypadku Morrowind oraz Oblivion).

Steam Workshop

Pobieranie modów z Workshopa nie jest ani trudne, ani skomplikowane. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że część plików może nie współpracować z polską wersją gry. Wszystko co musimy zrobić po wejściu do Workshpa, to wyszukanie interesującego nas moda oraz kliknięcie "Zasubskrybuj". Za każdym razem, gdy uruchomimy Skyrim, najnowsze wersje wybranych modów zostaną automatycznie pobrane oraz zainstalowane. W podobny sposób rezygnujemy z subskrypcji modów. Jednak rezygnacji z modyfikacji nie oznacza, że niechciane pliki zostaną usunięte z naszego komputera. W celu odinstalowania modów wystarczy kliknąć na "Pliki danych" podczas uruchamiania Skyrim i odznaczyć niechciane modyfikacje. W tym momencie zostaniemy zapytani, czy chcemy usunąć pliki oraz zrezygnować z subskrypcji.

Trochę historii

Przed wydaniem Creation Kit gracze zmuszeni byli do używania zewnętrznych programów do modyfikacji plików The Elder Scrolls V: Skyrim. Aplikacje te powstały w oparciu o wiedzę na temat systemu plików poprzednich części gry. Oczywistym wydaje się fakt, że posiadały one dość znaczne ograniczenia i nie zapewniały dostępu do wszystkich właściwości, statystyk oraz danych ze Skyrim. Jako, że Creation Kit został przygotowany przez twórców TES 5, możemy mieć pewność, że otrzymujemy dostęp do wszystkich danych. Wszystkich, do których powinniśmy mieć dostęp według Bethesda Softworks ;)

Poradniki video

Creation Kit - Wprowadzenie

Creation Kit - Podstawy tworzenia poziomów

Creation Kit - Podstawy tworzenia poziomów II

Creation Kit - Nieład

Creation Kit - Podstawowe spotkania

Creation Kit - Pułapki

Creation Kit - Optymalizacja

Creation Kit - Oświetlenie

Creation Kit - Połączenie ze światem


Ostatnia modyfikacja: 2012-02-18 13:06:30

Najnowsze aktualizacje materiałów na stronie:

30.03.2013 » Newsletter - Morrowind.pl
28.02.2013 » Wymagania sprzętowe - Skyrim
28.02.2013 » Rasy - Morrowind
22.01.2013 » Osiągnięcia - Skyrim

Ostatnie informacje na Forum Morrowind.pl

22.11.2019 » Re: Morrowind.pl - Postapokaliptyczne forum botów
27.09.2019 » Re: Topic Offtop ;)
03.10.2018 » Re: Problem z patchowaniem i overhaul 3.0
28.09.2018 » Re: Grand Theft Auto